Kateřina Jacques a Martin Bursík budou pomáhat škole v Mulbekhu

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
  • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.

Kateřina a Martin pojedou v létě pomáhat jako odborní konzultanti rozvoje školy v Mulbekhu. Společně s Brontosaury budou v Himalájích hledat řešení k minimalizaci dopadu školy na životní prostředí, hodnotit současný návrh provedení školy a hledat optimální řešení pro její ekologický provoz v budoucnu. Kateřina je vystudovaná politoložka, dlouhodobě se věnuje otázce lidských práv. Téma rozvoje demokracie a výchovy k občanské angažovanosti patří k druhému okruhu, který škole nabídnou. Kateřina a Martin do Himálají berou i svou dceru Noemi a ve škole budou působit paralelně se skupinou prázdninových dobrovolníků.

Kateřina a Martin se v otázkách podpory Tibeťanů dlouhodobě angažují.

Kateřina v minulosti založila parlamentní skupinu přátel Tibetu, která si získala uznání nejen u Tibetské exilové vlády a jeho Svatosti Dalajlamy, ale i u široké veřejnosti a v zahraničí. Zasloužila se o to, že 14. Dalajlama historicky vůbec poprvé (a bohužel zatím naposledy) vystoupil na půdě Parlamentu ČR a z iniciativy skupiny byly přijaty dvě zásadní rezoluce vyzývající čínský režim k dodržování lidských práv v Tibetu. Vláda i Poslanecká sněmovna se v nich zavázaly k tomu, že se o život Tibeťanů a jejich oprávněné požadavky budou zajímat a po čínském režimu budou žádat jejich naplnění. Skupina se aktivně zapojovala do vzpomínkových akcí ke Dni Tibetu včetně vyvěšování tibetské vlajky.

Martin patří k nemnoha lidem, kteří již v roce 1988 „načerno“ procestovali Tibet a přešel „utečeneckým“ sedlem do Nepálu. Bylo to zrovna ve dnech, kdy byly ve Lhase nepokoje potlačované čínskou armádou. Martin a jeho přátelé„potkávali“ kolony aut s ozbrojenými vojáky, a to v situaci stanného práva. „Pamatuji si na hrdost místních, kteří se dívali skrz vojáky, jako by tam nebyli,“ vzpomíná Martin. Již v roce 2008 pro iDnes.cz uvedl, že obyvatelům Tibetu hodlá pomáhat po odborné stránce. Jsme rádi, že Kateřina s Martinem nabídky Brontosaurů využili a do Himalájí pojedou pomáhat.

Fotografie: 
Kateřina Jacques a Martin Bursík budou pomáhat škole v Mulbekhu
Kateřina Jacques a Martin Bursík budou pomáhat škole v Mulbekhu
Kateřina Jacques a Martin Bursík budou pomáhat škole v Mulbekhu
Kateřina Jacques a Martin Bursík budou pomáhat škole v Mulbekhu
Kateřina Jacques a Martin Bursík budou pomáhat škole v Mulbekhu

Brontosauři v Himálajích

pobočný spolek Hnutí Brontosaurus
sídlo: Nad Lánem 1249 /23, Olomouc 77900
IČ: 22712607
účet organizace: 107-3427350257/0100
účet pro dary: 107-3766990267/0100

Zapojte se 

Dobrovolnictví
Benefiční kurz buddhismu

Benefiční tibetská medicína

Benefiční himálajská výzva 

Himalásjký patron

Darovat jednorázově

Kontakt

Email: Info@brontosaurivhimalajich.cz
Mobil: +420 603 534 730