Kurz tibetské kuchyně s nejlepším kuchařem Malého Tibetu

 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
 • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.

Zveme vás na odpolední kurz tibetské kuchyně s nejlepším kuchařem Malého Tibetu Jumou Malikem. Naučíte se vařit Momo, Thukpu a slaný čaj. Akce je určená pro kohokoliv, ale Himálajští patroni ji mají jako poděkování za jejich podporu. 

 

 

 

 

Datum

Začátek

Konec

Místo

Adresa

Cena

veřejnost

Patroni

Praha

15. 5.

17:00

21:00

Ola Kala

Korunní 115, Vinohrady

2 900 Kč

1 450 Kč

Brno

16. 5.

16:30

21:00

Kuliner plus

Bohunická cesta 15, 664 48 Moravany

2 250 Kč

1 200 kč

 

Přihlásit se

Napište email na

info@brontosaurivhimalajich.cz

Kontaktní osoba je

 • Jiří Sázel
 • Předseda Brontosaurů v Himálajích
 • + 420 603 534 730

Po přihlášení vám pošleme podrobné instrukce ke kurzu a instrukce k zaplacení akce převodem.

Malý Tibet a tamní gastro služby

Malý Tibet je poslední místo na světě s nepotlačenou tibetskou kulturou. Proto sem každý rok přijíždí 300 tisíc turistů, což je stejně počet jako počet obyvatel Malého Tibetu. Pod náporem turistů se z hlavního města Leh stalo nejrychleji rozvíjející se město v celé Indii. Množství hotelů a restaurací zde roste jako houby po dešti a my bychom vám rádi zprostředkovali seminář s člověkem, který v tomto prostředí suverénně uspěl.

Nejlepší kuchař Malého Tibetu Juma Malik

Juma Malik provozuje nejlepší restauraci v Malém Tibetu, která každoročně obdrží Certificate of excelence od Trip Advisoru. Každý den mají plno a bez rezervace budete na volné místo dlouho čekat. Dáte si zde typická lokální jídla i výběr jídel z celé Asie. Jídla jsou v porovnání s ostatními restauracemi nejchutnější a jejich cena je zcela běžná – je to vlastně luxusní restaurace za lidové ceny. Aby Juma mohl garantovat kvalitu, nakoupil si vlastní pole, kde si pěstuje potřebné suroviny. Každý večer je v restauraci, sedí u stolu společně s hosty a velmi rád vám vymění jídlo i tehdy, pokud se objednávka zrovna netrefila zrovna do vaší chuti.

Co se bude na semináři vařit

Na semináři tibetské kuchyně se naučíte připravovat

 • Momo – knedlíčky z pšeničné mouky připravené na páře, se sýrovou, zeleninovou nebo masovou náplní. Servírují se společně polévkou a řadou dochucujících omáček.
 • Thukpa – je zeleninová polévka, s nudlemi a jačím sýrem se šesti variantami podle toho, jak připravíte nudle.
 • Slaný čaj – speciální zelený čaj, se solí a jačím máslem, připravený poctivým mícháním ve velkém tubusu.

Čím je tibetská kuchyně unikátní

Kuchyně Malého Tibetu si bravurně poradila s limitovanými možnostmi. Nadmořská výška 3500 m, velmi krátké léto střídá zima s teplotami – 30 °C, která tamní obyvatele odřízne od zbytku světa na 6 měsíců. Nejdůležitější surovinou je tedy ječmen, mléko a skopové nebo jačí maso. Zelenina nebo ovoce jsou čerstvé jenom dva měsíce v roce a místní lidé mají řadu způsobů, jak jej usušit na tuhou zimu. „Bio kvalita“ jejich potravin jim umožňuje dožít se i stovky let nebo zajistit, že neonemocní rakovinou – Malý Tibet je totiž jediné místo na světě bez výskytu rakoviny.

V průběhy zimy se v Malém Tibetu v domech netopí. Ideálním způsobem, jak se zahřát, je vypít horký čaj nebo polévku. Slaný čaj vám navíc dodá tuk a sůl, tolik potřebnou pro náročnou práci ve velké nadmořské výšce. Proto zde lidé pijí třeba i 7 litrů čaje za den. V polévce se zase dá dobře rozpustit sušená zelenina nebo jačí sýr. A když je v létě všeho dostatek, uvaříte si momo, které kombinuje všechny lokální možnosti.

Další podrobnosti o tom, proč Tibeťané vaří tak, jak vaří, vám sdělí Juma v rámci, krátké prezentace na začátku celého kurzu.

Cena akce a sleva pro patrony

V ceně jsou zahrnuty suroviny na vaření.

Himálajští patroni (pravidelní dárci Brontosaurů v Himálajích) mají účast na kurzu pouze za náklady jako poděkování za jejich dary do Malého Tibetu. Patronem se můžete stát klidně před kurzem vaření a absolvovat jej tím za sníženou cenu

Stát se Himálajským patronem

Fotografie: 
Momo a Thukpa v Restauraci Chopstik
Slaný čaj
Juma Malik s Dcerou
Juma Malik v jeho rastauraci Chopstik
Chopstik - restaurace
Chopstik - tým restaurace
Malý Tibet
Škola Brontosaurů v Himálajích
Zima v Malém Tibetu

 

Brontosauři v Himálajích

pobočný spolek Hnutí Brontosaurus
sídlo: Nad Lánem 1249 /23, Olomouc 77900
IČ: 22712607
Datová schránka: xchaab8
účet organizace: 107-3427350257/0100
účet pro dary: 107-3766990267/0100

Zapojte se 

Dobrovolnictví
Benefiční kurz buddhismu

Benefiční tibetská medicína

Benefiční himálajská výzva 

Himalásjký patron

Darovat jednorázově

Kontakt

Email: Info@brontosaurivhimalajich.cz
Mobil: +420 603 534 730