Kurz tradičního tibetského umění s Chemat Dorjey

 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
 • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.

Chemat Dorjey je moderní umělec a sochař, který vás v rámci dvoudenního semináře seznámí s tradičními tibetskými technikami malby a sochařství. Akce je pro kohokoliv a pro naše Himálajské patrony je poděkováním za jejich podporu.

 

 

 • Datum: 5 a 6. 10. 2019, Sobota a neděle, každý den od 10:00 do 17:00
 • Místo: Atelier Prima Praga, Národní 417/35, 110 00 Nové Město
 • Cena:
  • 1700 Kč – Himálajští patroni
  • 2900 Kč – ostatní
 • Kapacita akce: min 6, max 12 lidí

Přihlásit se 

Napište email na

info@brontosaurivhimalajich.cz

Kontaktní osoba je

 • Jiří Sázel
 • Předseda Brontosaurů v Himálajích
 • + 420 603 534 730

Po přihlášení vám pošleme podrobné instrukce ke kurzu a instrukce k zaplacení akce převodem.

Tibetské umění

Tradiční tibetské umění bylo vždy velmi úzce spjaté s buddhismem. Díla dekorovala kláštery ve formách thangeg (nástěnných pláten), malby na stěnách, malých bronzových sošek, popřípadě velkých soch z jílu, štuku nebo dřeva. Každé dílo bylo vždy uznáno duchovními autoritami a využito v duchovní praxi. Díla byla zpracovávána ve velkých dílnách mnichy nebo běžnými umělci kteří jsou v naprosté většině nezmámí. Tibetské umění bylo ovlivňováno z Číny, Nepálu a Indie.

Obsah kurzu

V sobotu se budeme učit malovat mandalu. Naučíme se její geometrické rozvržení a potom se budeme učit detaily jejího zpracování. V neděli se budeme z jílu vytvářet Buddhovu hlavu, popřípadě ruku.

Na začátku každého dne vám Chemat odprezentuje kulturní pozadí a přiblíží jak se sochy a mandaly prováděli v tradiční kultuře. Potom si řekneme jak se dílo bude zpracovávat a pustíme se do toho. Konec může být trochu flexibilní, prostě se domluvíme jak se nám to bude hodit a jak nás to bude bavit.

Kdo je Chemat Dorjey 

Chemat Dorjey je mladý moderní umělec z Malého Tibetu. Vystudoval umění na univerzitě v Jammu (Institute of Music and Fine Arts) a následně Varanasi (Faculty of Visual Arts, Banaras Hindu University). Následně nabíral zkušenosti neziskovce LAMO působící v hlavním městě Malého Tibetu, které podporuje mladé umělce.

Chemat založil na jaře první galerii moderního umění v Malém Tibetu. Zde jsou pravidelné výstavy Chamatových vrstevníků, kteří experimentují s moderním uměním. Jeho galerie je v rekonstruovaném domu v historického centra a s nádherným a malebným výhledem na město.

Jeho aktuální projekt je socha dvou ptáků z řetězů (na motorky) a matek na kamenném podstavci. Celá socha bude mít 8 metrů na výšku a bude umístěna ve vládní budově. Chemat společně s asistenty na mí pracuje poslední dva měsíce a bude hotova v polovině září.

Jazyk

Kurz probíhá v angličtině se zajištěným simultánním nebo konsekutivním překladem (pokud bude překlad potřeba). Pokud se v přednáškách vyskytují specifická slova, bývá zvykem, že se výklad zastaví a účastníci si vzájemně pomohou si termíny vysvětlit.

Pro koho kurz je

Víkend je určen pro kohokoliv, kdo má zájem se seznámit se základy tibetské malby. Kurz mohou navštívit zkušení grafici nebo klidně i naprostí začátečníci.

Cena akce a sleva pro patrony

V ceně jsou zahrnuty nástroje na realizaci – tj. plátno, barvy, štětce, jíl na modelování

Himálajští patroni (pravidelní dárci Brontosaurů v Himálajích) mají účast na kurzu pouze za náklady jako poděkování za jejich dary do Malého Tibetu. Patronem se můžete stát klidně před kurzem a absolvovat jej tím za sníženou cenu.

Stát se Himálajským patronem

Fotografie: 
Chemat - trochu mladší než je teď :-)
S Chematem bude legrace :-)
Chematova galerie
Chematova galerie
Chematova galerie
Příklad výstavy kterou má Chemat v jeho galerii
Příklad výstavy kterou má Chemat v jeho galerii
Aktuální sochařský projekt Chemata - nákres jeho sochy
Aktuální sochařský projekt Chemata - vizualizace sochy
Aktuální sochařský projekt Chemata - průběh prací
Aktuální sochařský projekt Chemata - průběh prací

 

Brontosauři v Himálajích

pobočný spolek Hnutí Brontosaurus
sídlo: Nad Lánem 1249 /23, Olomouc 77900
IČ: 22712607
Datová schránka: xchaab8
účet organizace: 107-3427350257/0100
účet pro dary: 107-3766990267/0100

Zapojte se 

Dobrovolnictví
Benefiční kurz buddhismu

Benefiční tibetská medicína

Benefiční himálajská výzva 

Himalásjký patron

Darovat jednorázově

Kontakt

Email: Info@brontosaurivhimalajich.cz
Mobil: +420 603 534 730