Korona virus v Malém Tibetu a vesnici Mulbekh

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
  • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.

Do 15. dubna mají v celé Indii, včetně malého Tibetu, zákaz vycházení kvůli Korona viru. V naší vesnici jsou tedy na hlavní ulici rozestavení policisté a kontrolují pohyb všech vozidel. Nakázáno je nevycházet z domu, ale prý když máte „vážný důvod“ tak se prý můžete přesunout. Co je však vážný důvod se moc neví – ani jestli to je nákup potravin nebo nemocný rodinný příslušník. Na druhou stranu, pokud jdete mimo hlavní cestu – horami, tak vás policisté nemohou zastavit, takže prakticky je to spíše omezení vycestovat autem mimo vesnici Mulbekh.

Takže samozřejmě naše škola je taky zavřená, společně s jakýmikoliv dalšími institucemi, které neposkytují jídlo, drogerii nebo léky. Začátek školního roku je tedy nejméně o měsíc odsunut a naši učitelé začínají diskutovat, jestli půjde děti učit na dálku. Online výuka zatím nepřichází v úvahu, protože ne všechny domácnosti mají smartphony.

V Malém Tibetu je zatím 11 případů. 9 v Lehu a 2 v Kargilu. Asi byste očekávali, že Korona virus zavedli do Malého Tibetu ti zpropadení turisté (do Malého Tibetu přijede ročně 3 tisíc turistů, což je stejný počet jako lidí tam žijících). Avšak v Malém Tibetu je významná muslimská komunita. Někteří z nich jeli na náboženskou pouť do Iránu … no a zbytek už je asi jasný.

Držme tedy palce, aby se v Malém Tibetu a Indii nezačala nákaza šířit a doufáme v brzké překonání krize abychom se mohli i nadále setkávat a rozvíjet naše vzájemné vztahy.

 

Brontosauři v Himálajích

pobočný spolek Hnutí Brontosaurus
sídlo: Nad Lánem 1249 /23, Olomouc 77900
IČ: 22712607
Datová schránka: xchaab8
účet organizace: 107-3427350257/0100
účet pro dary: 107-3766990267/0100

Zapojte se 

Dobrovolnictví
Benefiční kurz buddhismu

Benefiční tibetská medicína

Benefiční himálajská výzva 

Himalásjký patron

Darovat jednorázově

Kontakt

Email: Info@brontosaurivhimalajich.cz
Mobil: +420 603 534 730