Kalendář 2018

 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
 • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.
Kalendář 2018

Krásné fotografie scenérií Malého Tibetu, které zachytila fotografka Monika Navrátilová v létě 2012. 

 • Formát kalendáře: A3+ (trošičku větší A3)
 • Počet listů: 13 (úvodní list a 12 měsíců)
 • Nastěnný kalendář

 

 

 

Cena 250 Kč/ks 

Kalednář posíláme poštou nebo je k dispozici k osobnímu odběru po předchozí domluvě na Palackého třída 17, Královo pole, Brno.

V obou případech získání kalendáře, kontaktujte prosím

 • Jiří Sázel, 
 • Predseda@brontosaurivhimalajich.cz,
 • +420603534730

 

Fotky na jednotlivých listech jsou následující 

 1. Yak - je nejužitečnější zvíře Malého Tibetu. Místní jej mohou zapřáhnout za pluh, trus využijí na topení, mléku na máslo a aby přežili zimu tak jej na zimu zabijí. 
 2. Jezero Tsomoriri - je místem s nevýše položeným polem na světě 4200 m n. m. 
 3. Koňská karavana - v době kdy ještě nebyli auta byli koňské karavany jediným způsobem jak dopravit zboží do Malého Tibetu
 4. Babička Buti - Její datum narození však nikdo nezaznamenal, takže její věk rodina odhaduje tak na 80 let (plus mínus 20 let)
 5. Soutok řek Indus a Zanskar - i přes to že Zanskar má větší průtok pokračuje dále pouze řeka Indus 
 6. Náklaďák - je pro indické řidiče místem, kde stráví většinu života, řídí 11 měsíců v roce 12 hodin denně. Auto je pro ně domov, chrám, manželka atd. a proto mu věnují veškerou péči včetně jeho dekorování. 
 7. Kuchyně - podle množství nádobí se pozná, jak je která rodina zámožná. Rodina využívá pouze malou část nádobí v průběhu roku, zbytek nádobí vytáhne při příležitosti oslav, kdy musí pozvat zbytek vesnice. 
 8. Modlitební praporky -  obsahují symbol koně s diamantem na zádech který symbolizuje že buddhistické učení se šíří rychlostí trysku koně a je průzračné jako diamant. 
 9. Mniška - V Malém Tibetu mají možnost navštěvovat kláštery také mnišky. Počet mnišek je však značně menší v porovnání s mužským zastoupením 
 10. Mulbekh - ve vesnici Mulbek působí česká neziskovka Brontosauři v Himálajích která zde podporuje rozvoj místní školy 
 11. Děti z vesnice Mulbekh - žáci ze školy kterou podporují Brontosauři v Himálajích 
 12. Hory
 13. Buddha - zdrojem buddhismu v Malém Tibetu byl vždy Tibet. Ten je v současnosti pod čínskou okupací a tím pádem je Malý Tibetu posledním místem na světě s nepotlačenou tibetskou kulturou. 
Tlačítko koupit: 

250 Kč

Obrázky produktu: 
Yak - je nejužitečnější zvíře Malého Tibetu. Místní jej mohou zapřáhnout za pluh, trus využijí na topení, mléku na máslo a ab
Jezero Tsomoriri - je místem s nevýše položeným polem na světě 4200 m n. m.
Koňská karavana - v době kdy ještě nebyli auta byli koňské karavany jediným způsobem jak dopravit zboží do Malého Tibetu
Babička Bubi - Její datum narození však nikdo nezaznamenal, takže její věk rodina odhaduje tak na 80 let (plus mínus 20 let)
Soutok řek Indus a Zanskar - i přes to že Zanskar má větší průtok pokračuje dále pouze řeka Indus
Náklaďák - je pro indické řidiče místem, kde stráví většinu života, řídí 11 měsíců v roce 12 hodin denně. Auto je pro ně domov,
Kuchyně - podle množství nádobí se pozná, jak je která rodina zámožná. Rodina využívá pouze malou část nádobí v průběhu roku, zb
Modlitební praporky - obsahují symbol koně s diamantem na zádech který symbolizuje že buddhistické učení se šíří rychlostí trys
Mniška - V Malém Tibetu mají možnost navštěvovat kláštery také mnišky. Počet mnišek je však značně menší v porovnání s mužským z
Mulbekh - ve vesnici Mulbek působí česká neziskovka Brontosauři v Himálajích která zde podporuje rozvoj místní školy
Děti z vesnice Mulbekh - žáci ze školy kterou podporují Brontosauři v Himálajích
Hory
Buddha - zdrojem buddhismu v Malém Tibetu byl vždy Tibet. Ten je v současnosti pod čínskou okupací a tím pádem je Malý Tibetu po

 

Brontosauři v Himálajích

pobočný spolek Hnutí Brontosaurus
sídlo: Nad Lánem 1249 /23, Olomouc 77900
IČ: 22712607
Datová schránka: xchaab8
účet organizace: 107-3427350257/0100
účet pro dary: 107-3766990267/0100

Zapojte se 

Dobrovolnictví
Benefiční kurz buddhismu

Benefiční tibetská medicína

Benefiční himálajská výzva 

Himalásjký patron

Darovat jednorázově

Kontakt

Email: Info@brontosaurivhimalajich.cz
Mobil: +420 603 534 730