Kniha a CD - Deníky z Ladakhu - Martina Trchová

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
  • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.
Kniha a CD - Deníky z Ladakhu - Martina Trchová
Písničkářka Martina Trchová vypráví o Tibetu knihou, obrazy i zvukem. Právě vychází publikace Deníky z Ladakhu: přední česká písničkářka a folková zpěvačka Martina Trchová v nich shrnuje svou zkušenost z cesty do Himaláje. Deníku dodává na jedinečnosti, že ho tvoří tři různá média: text, kresby a malby a nahrávky písní a zvuků z cesty. Martina Trchová se vypravila do Ladakhu vloni, aby tu jako výtvarnice učila děti ve škole Spring Dales Public School podporované organizací Brontosauři v Himalájích. Její zápisky jsou osobní a rozhodně neaspirují na duchovního či faktického průvodce; podávají však sugestivní a ucelený obraz o životě v tomto koutě Indie. Oblast Ladak je raritou: bývá někdy označována jako Malý Tibet, protože tradiční tibetská kultura je tu paradoxně často zachována víc než v samotném Tibetu. Díky tomu, že je zvyklá vyjadřovat se různými prostředky, vznikl deník přirozeným způsobem komplexní. Vedle denních zápisků zachycovala Martina spatřené řadou různých výtvarných technik (perokresba, akvarel, linoryt, malba akrylem…), což je zvyklá dělat po léta. Kniha ukazuje i výtvarné práce ladackých dětí, překvapivé svou neevropskou imaginací. Vloženou přílohou knihy je kompaktní disk: spolu s písněmi (v podání ladackých i Trchové) obsahuje i mix nahrávek z cesty. S Trchovou ho připravil hudebník Martin E. Kyšperský, kapelník oceňované skupiny Květy. Martina Trchová: Deníky z Ladakhu. 88 stran + CD, vydáno vlastním nákladem, Lučenec 2015. 
Tlačítko koupit: 
360 Kč
Obrázky produktu: 
Kniha a CD - Deníky z Ladakhu - Martina Trchová