Patronská tibetská medicína

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
  • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.

Zveme vás na výuku základů tibetské medicíny a vyšetření s tibetským lékařem Tsewang Smanla, která proběhne v průběhu února v Praze a Brně. Pan Smanla je sedmou generací rodinné tradice a jediným lékařem z Malého Tibetu, který úspěšně šíří tibetskou medicínu v Evropě. Akce je pro kohokoliv, kdo má zájem se seznámit se základy medicíny. Pro Himálajské patrony je kurz za náklady jako odměna za jejich podporu.

 

Datum

Místo

Kapacita

Cena (vysvětlení rozdílné ceny níže)

Kurz

Vyšetření

Patroni

Ostatní

Praha

23. až 25. 4. 2018

Skautský institut na Staromáku, Praha 

15 lidí

zatím neučena Kč

zatím neučena  Kč

900 Kč

Brno

20. až 22. 4. 2018

Kaprálův mlýn, Ochoz u Brna

15 lidí

1 500 Kč

3 500 Kč

900 Kč

Přihlásit se ke kurzu 

Pokud se chcete přihlásit na kurz tibetské medicíny nebo máte jakékoli otázky, napište prosím na email

Medicina@brontosaurivhimalajich.cz

Program

Program víkednu se skládá z kurzu a osobního vyšetření. V pátek a sobotu proběhne kurz, který je tvořen přednáškami a praktickými cvičeními zaměřenými na tibetskou medicínu. V neděli proběhne série osobních vyšetření.

První víkend bude zaměřený na vybrané téma z tibetské medicíny pro ty kteří jsou již s tibetskou medicínou seznámeni. Vybrané téma vám představíme na začátku ledna. Druhý kurz je zaměřen na všeobecné základy tibetské medicíny, pro účastníky, kteří se s tibetskou medicínou ještě nemají zkušenosti a chtějí seznámit.

V pátek je setkání v 18:00, program začíná v 19:00 a trvá do 21:00. V sobotu se konají přednášky a cvičení od 10:00 do 19:00. V neděli proběhnou osobní vyšetření od 8:00 předběžně do 13:00, nicméně zůstávají pouze ti účastníci, kteří budou mít o vyšetření zájem.  

Osobní vyšetření je volitelné a zpoplatněné (viz tabulka výše). Trvá jednu hodinu. Lékař na jeho základě doporučí preventivní opatření, popřípadě předepíše léky. Tibetský lékař následně zůstává se svým pacientem v emailovém kontaktu, aby mohl evaluovat průběh léčení. Předpokládáme, že pan Smanla přijede každý rok a ke kontinuálnímu kontaktu tedy patří každoroční osobní vyšetření.

Osobní vyšetření je možné rezervovat v okamžiku přihlášení na kurz nebo až v průběhu víkendu. Pořadí účastníků v neděli je stanoveno na základě termínu podání přihlášky. Účastníci si mohou mezi sebou čas vyměňovat. Je možné navštívit pouze vyšetření (není potřeba být na akci celý víkend).

Jazyk

Kurz probíhá v angličtině se zajištěným simultánním nebo konsekutivním překladem (pokud bude překlad potřeba). Pokud se v přednáškách vyskytují specifická slova pro daný obor, bývá zvykem, že se výklad zastaví a účastníci si vzájemně pomohou si termíny vysvětlit. 

Doktor Tsewang Smanla

Pan Smanla je jediný amči Malého Tibetu, který úspěšně zvládá seznamovat se svým řemeslem lidi v Evropě. Jeho rodina pěstuje umění tibetské medicíny již po sedm generací.  

Pro koho kurz je a cena za víkend:

Víkend je určen komukoliv, kdo má zájem poznat základy tibetské medicíny. Pro Himálajské patrony (naše individuální dárce) je kurz jako odměna, a tak uhradí pouze náklady. Samotné vyšetření je pro všechny za stejnou cenu.  Cena kurzu obsahuje je ubytování a jídlo.  

Zastáváme názor, že energie má proudit oboustranně. Myslíme si, že obyvatele Malého Tibetu mohou od Čechů získat technické dovednosti, přístupy při vzdělávání a organizaci práce (a další), což jim můžeme zajistit díky Himálajským patronům. Češi mohou od obyvatel Malého Tibetu čerpat buddhistické učení, které nám může pomoci najít vnitřní harmonii a štěstí.

Protože Himálajští patroni nezištně podporují rozvoj školy školy Spring Dales Public School, rádi bychom jim poskytli kurz tibetské medicíny pouze za náklady (ubytování a jídlo). Ostatní mají kurz za cenu běžného kurzovného. Výtěžek z akce bude využit na podporu školy Spring Dales Public School.

Zájemci se mohou při příležitosti kurzu stát Himálajským patronem. K jejich patronství je Brontosauři v Himálajích nezavazují (například tím, že by jim nařídili, jak dlouho budou platit pravidelné příspěvky). Naopak věříme, že se stanou Himálajskými patrony z vlastního přesvědčení o smysluplnosti tohoto projektu a kurz pro ně bude pouze vhodnou příležitosti k tomu, aby se patronem stali. 

Stát se Himálasjkým patronem 

 

Obrázek uživatele Jiří Sázel
Ing.
Jiří Sázel
Předseda Brontosaurů v Himálajích
Medicina@BrontosaurivHimalajich.cz
+420 603 534 730
 

Platnost informací: 
Leden 2017