Patronský kurz buddhismu s Vivekem

 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
 • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.

Zveme vás na výuku buddhismu s buddhistickým učitelem Vivekem, která bude probíhat v průběhu dubna května v Praze a Brně. Pan Vivek je výborný učitel, který umí přiblížit vše týkající se buddhismu poutavě, zábavně a na základě vlastního životního prožitku. 

 

Datum

Místo

Kapacita

Cena (vysvětlení níže)

Patroni

Ostatní

Brno

29. 4. – 1. 5. 2016

Kaprálův mlýn

30 lidí

1 000 Kč

3 500 Kč

Praha

6. 5. – 8. 5. 2016

Penzion Chatička, Lisek - Hudlice - Berounsko

20 lidí

1 600 Kč

3 500 Kč

Jazyk: Přednáška pana Viveka probíhá v angličtině se zajištěným simultánním nebo konsekutivním  překladem v případě potřeby. 

Program

Kurz buddhismu v Brně bude zaměřen na všeobecné základy buddhismu a to konkrétně

 • Uvedení do základních meditačních technik jako meditace na dech nebo meditace v chůzi a jejich základní a jednoduchá praxe (například třikrát denně meditace po dvacet minut)
 • Vysvětlení buddhistické filozofie - výklad a její ho významu a přiblížení pomocí příkladů z reálného života
 • Vysvětlení buddhistické symboliky - jako třeba kolo Dharmy, význam symboliky jednotlivých božstev

Kurz v Brně je zaměřen pro ty, kteří se chtějí seznámit s všeobecnými základy buddhismu nebo doposud nebyli na žádné Vivkově lekci nebo přednášce.

Kurz buddhismu v Praze bude zaměřen na vybrané téma z buddhismu s názvem "Buddhistické způsoby k dosažení míru mysli". Kurz je určen pro ty, kteří již byli na všeobecném kurzu buddhismu s Vivekem (ať už v ČR nebo v Malém Tibetu) a rádi by pronikli hlouběji do buddhismu.

Pan Vivek bude jezdit do České republiky opakovaně každý rok na jaře. Program prvního víkendu plánujeme dělat stejný (tj. zaměřený na všeobecné základy buddhismu) a program druhého víkendu bude zaměřen na vybrané téma s buddhismu. 

Učitel Vivek

Kurz je veden uznávaným buddhistickým učitelem panem Tsewang Norbu Vivekem. Pan Vivek umí velmi zábavně a srozumitelně vtáhnout do buddhismu. Veškeré učení umí přiblížit velkou spoustou příkladů z běžného života, které většinou sám prožil.

Například z minulé návštěvy ČR nám Vivek sdělil

Pan Vivek vystudoval buddhismus ve škole „Maha-Bodhi Society Bangalore“ a následně na univerzitě „Arya Vidya shala school, Bangalore“. Budhismus vyučoval ve významných buddhistických klášterech v Indii, Thajsku a Švýcarsku. V současné době je prezidentem „International Fellowship of Buddhist Youth Ladakh“, organizace zaměřené na duchovní a osobní rozvoj mladých lidí z Malého Tibetu. Za zásluhy při šíření buddhismu získal pan Vivek od svého mistra titul „DHAMMACARI“ nejvyšší titul, který může získat paktující buddhista. 

Cena kurzu a filozofie jeho ceny

Brontosauři v Himálajích pomáhají k realizaci rozvoje školy Spring Dales Public Scholl v Malém Tibetu. Abychom mohli plán dokončit, sháníme 500 himálajských patronů, kterým kteří realizaci zajistí. 

Jsme názoru, že energie má proudit oboustranně. Myslíme si, že obyvatele Malého Tibetu mohou díky Himálasjkým patronům od Čechů čerpat technické dovednosti, přístupy při vzdělávání a organizaci práce (a další). Češi mohou od obyvatel Malého Tibetu čerpat buddhistickou filozofii, která nám může pomoci najít vnitřní harmonii a štěstí.

Protože Himálajští patroni nezištně podporují rozvoj školy školy Spring Dales Public School, rádi bychom jim poskytli výuku buddhismu pouze za náklady (ubytování a jídlo). Ostatní mají kurz za cenu běžného kurzovného, která bude využita na podporu školy Spring Dales Public School.

Zájemci se mohou při příležitosti kurzu buddhismu stát Himálajským patronem. K jejich patronství je Brontosauři v Himálajích nezavazují (například, že by jim nařídili, jak dlouho budou platit pravidelné příspěvky) naopak zájemcům věříme, že se stanou jedním z Himálajských patronů z vlastního přesvědčení v cíle tohoto projektu a kurz buddhismu je pouze vhodnou příležitosti k tomu se patronem stát.

Stát se Himálasjkým patronem 

Přihlásit se ke kurzu

Pokud se chcete přihlásit na kurz buddhismu, nebo máte nějaké otázky, napište prosím na email

Buddhismus@brontosaurivhimalajich.cz

 

Obrázek uživatele Jiří Sázel
Ing.
Jiří Sázel
Předseda Brontosaurů v Himálajích
Buddhismus@BrontosaurivHimalajich.cz
+420 603 534 730
 

Platnost informací: 
Prosinec 2015