Sada kreslených pohlednic

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
  • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.
Sada kreslených pohlednic

Pohlednice zachycují to, co děti vidí každý den v Malém Tibetu. Děti je nakresili v létě 2010. Výtěžek z prodeje jde na jejich podporu.

 

 

 

Sada 10 Ks krásných pohledni nakreslených dětmi z naší školy. Pohlednice zachycují to, co děti vidí každý den v Malém Tibetu.
Cestování na úzké silnici mezi vysokými průsmyky vyžaduje značnou dávku odvahy. Místní si z toho však nedělají těžkou hlavu. Na sedačce pro tři sedí pět a zbytek jede na střeše. Dobře vědí, že se do autobusu vždycky všichni vejdou.
Drak představuje symbol síly. Proto je v ladackých domácnostech vyobrazen v různých podobách. Pamětníci, kteří jej skutečně viděli, říkají, že když letí po obloze, ohromně řve a rozšiřuje tak moudrost pro všechny bytosti.
Jaci jsou nejužitečnější hospodářská zvířata. Mohou být zapřaženi za pluh, trus se využije na topení a maso pomáhá obyvatelům přežít tuhou zimu. Jačí mléko je neobyčejně kvalitní a máslo z něj vyrobené hustě krémové.
Úzká a klikatá cesta vede k nevyššímu místu vesnice, kde mohutná skála svírá bílé stěny kláštera. Po cestě každý odříká modlitbu, aby ho při vstupu přijali s otevřenou náručí.
Jedna z křižovatek Hedvábné stezky vedla napříč Ladakhem. Na cestě za solí a čajem museli projít rozmanitým krajem. Čas od času míjeli modlitební praporky, které jim přáli, ať jejich cesta šťastně dospěje ke svému cíli.
Červenec je obdobím pikniků. Počasí je nejteplejší z celého roku, v tocích teče čerstvá voda a všude je spousta zeleniny. Ladačné celý den vaří, jedí a tancují a vzájemně si sebe užívají.
 
Pozvání do ladacké domácnosti je velmi zdvořilé a vřelé. Nejuctivějším pohoštěním hosta je slaný čaj (sol ča) složený ze zeleného čaje, másla a soli, který je připraven mícháním ve vysokém tubusu.
Buddhistická mše má nesvázaný průběh. Mnichové bubnují do bubnů, zvoní na zvonce a zpívají mantry. Ty jsou napsány ve svazcích s dřevěnou vazbou, z kterých mohou číst pouze zasvěcení.
Když dosáhne slunce správné výšky na obloze, začíná čas setí. Silní jaci táhnou pluh, vesničané u setí zpívají a popíjejí pšeničné pivo a mnichové recitují posvátné mantry. Práce a oslava se stávají jedním.
Velikost každé vesnice závisí na množství dostupné vody. Ta je dováděna kanály, které začínají vysoko nad vesnicí. Než všechny políčka zežloutnou, odvedou farmáři spoustu práce, která musí být provedena v průběhu velmi krátkého léta.

Tlačítko koupit: 
200 Kč
Obrázky produktu: 
Sada kreslených pohlednic
Sada kreslených pohlednic
Sada kreslených pohlednic
Sada kreslených pohlednic
Sada kreslených pohlednic
Sada kreslených pohlednic
Sada kreslených pohlednic
Sada kreslených pohlednic
Sada kreslených pohlednic
Sada kreslených pohlednic

 

Brontosauři v Himálajích

pobočný spolek Hnutí Brontosaurus
sídlo: Nad Lánem 1249 /23, Olomouc 77900
IČ: 22712607
Datová schránka: xchaab8
účet organizace: 107-3427350257/0100
účet pro dary: 107-3766990267/0100

Zapojte se 

Dobrovolnictví
Benefiční kurz buddhismu

Benefiční tibetská medicína

Benefiční himálajská výzva 

Himalásjký patron

Darovat jednorázově

Kontakt

Email: Info@brontosaurivhimalajich.cz
Mobil: +420 603 534 730