Seminář tibetské medicíny a vyšetření

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
  • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.

Zveme vás na výuku základů tibetské medicíny a vyšetření s tibetským lékařem Tsewang Smanla, které proběhnou v průběhu dvou březnových víkendů v Praze a Brně. Je možné absolvovat seminář (pátek a sobota), vyšetření (neděle) nebo obojí zároveň. Pan Smanla je sedmou generací rodinné tradice a jediným lékařem z Malého Tibetu, který úspěšně šíří tibetskou medicínu v Evropě. Akce je pro kohokoliv, kdo má zájem se seznámit se základy medicíny nebo se nechat vyšetřit. Pro Himálajské patrony je kurz za náklady jako odměna za jejich podporu.

 

Datum

Místo

Kapacita

Cena (vysvětlení rozdílné ceny níže)

Kurz (pátek a sobota)

Vyšetření
(neděle)

Patroni

Ostatní

Praha
téma kurzu: prevence 

2. až 4. 3. 2018

Skautský institut na Staromáku, Praha 

15 lidí

900 Kč
(bez stravy a ubytování)

2 900 Kč
(bez stravy a ubytování)

900 Kč

Brno
téma Kurzu všeobecné základy 

9. až 11. 3. 2018

Kaprálův mlýn, Ochoz u Brna

15 lidí

1 500 Kč (včetně stravy a ubytování)

3 500 Kč (včetně stravy a ubytování)

900 Kč

Přihlásit se ke kurzu nebo vyšetření  

Pokud se chcete přihlásit na kurz tibetské medicíny nebo vyšetření popřípadě máte jakékoli otázky, napište prosím na email nebo volejte

Medicina@brontosaurivhimalajich.cz

+420 603 534 730 

Program

Program víkendu se skládá z kurzu a osobního vyšetření. V pátek a sobotu proběhne kurz, který je tvořen přednáškami a praktickými cvičeními zaměřenými na tibetskou medicínu. V neděli proběhne série osobních vyšetření.

V pátek je setkání v 18:00, program začíná v 19:00 a trvá do 21:00. V sobotu se konají přednášky a cvičení od 10:00 do 19:00. V neděli proběhnou osobní vyšetření od 8:00 předběžně do 13:00, nicméně zůstávají pouze ti účastníci, kteří budou mít o vyšetření zájem. Lze absolvovat pouze osobní vyšetření bez účasti na semináři.   

První víkend v Praze je zaměřený na prevenci v tibetské medicíně. Jedná se především o návyky, stravování a chování, které bychom si měli osvojit k zlepšení zdravotního stavu. Prevence je prvním stupněm léčení pacienta v tibetské medicíně, po něm následuje léčení léky, masáže, moxování, akupunktura nebo baňkování. První víkend je vhodnější pro ty z vás, kteří jsou se základy tibetské medicíny seznámeni, nicméně mohou se ho zúčastnit i ti, kteří s tibetskou medicínou doposud zkušenosti nemají.

Druhý víkend v Brně je zaměřen na všeobecné základy tibetské medicíny. Účastníci budou na začátku seznámení s filozofií tibetské medicíny, tj. dozví se, jaké energie ovládají naše tělo, co může způsobit nerovnováhu energií a jak tomu můžeme předejít. Následně jsou účastníci seznámeni se základy diagnostiky v tibetské medicíně a výroby léků. Na konec je demonstrativně předvedeno celkové vyšetření na vybraném účastníkovi. Tento kurz je určen hlavně pro ty, kdo se s tibetskou medicínou ještě nemají zkušenosti a chtějí se s ní seznámit.

Osobní vyšetření je volitelné a zpoplatněné (viz tabulka výše). Trvá jednu hodinu. Lékař na jeho základě doporučí preventivní opatření, popřípadě předepíše léky. Léky je potřeba také koupit v ceně 500 Kč za měsíc užívání. Pan Smanla předepisuje nejčastěji léky na dva měsíce. Tibetský lékař následně zůstává se svým pacientem v emailovém kontaktu, aby mohl evaluovat průběh léčení. Pan Smanla přijede každý rok a je tedy možné absolvovat osobní vyšetření každý rok. Lze přijet pouze na osobní vyšetření (není potřeba absolvovat seminář).

Osobní vyšetření je možné rezervovat v okamžiku přihlášení na kurz nebo až v průběhu víkendu. Pořadí účastníků v neděli je stanoveno na základě termínu podání přihlášky. Účastníci si mohou mezi sebou čas vyměňovat. 

Video z prvního ročníku seminářeVideo z prvního ročníku semináře. Video z ukázky osobního vyšetření

Všechny videa z prvního ročníku zde

Místo kurzu, ubytování a jídlo

Pražský kurz se koná přímo v centru města v krásné Staroměstské radnici. Je ideální pro lidi, kteří chtějí rychle dorazit třeba jenom na vyšetření nebo třeba ušetřit nocováním u známých. Není zde zajištěno ani jídlo ani ubytování v průběhu kurzu. Počítá se s tím, že zájemci se zajistí ubytování sami. V pátek se účastníci navečeří před kurzem nebo po něm. V sobotu přijdou ráno po snídani, v průběhu dne si společně zajdou na oběd a popřípadě na večeři. V průběhu kurzu bude zajištěno drobné občerstvení, tj. překapávaná káva, čaj, ovoce a sušenky plus svačina s přestávkou (obložené housky a buchty). 

Brněnský kurz se koná v poklidném údolí Moravského krasu, takže si můžete odpočinout od ruchu velkoměsta. V ceně akce je ubytování i jídlo, které zajišťujeme po celou dobu kurzu. 

Jazyk

Kurz probíhá v angličtině se zajištěným simultánním nebo konsekutivním překladem (pokud bude překlad potřeba). Pokud se v přednáškách vyskytují specifická slova pro daný obor, bývá zvykem, že se výklad zastaví a účastníci si vzájemně pomohou si termíny vysvětlit. 

Doktor Tsewang Smanla

Pan Smanla je jediný amči Malého Tibetu, který úspěšně zvládá seznamovat se svým řemeslem lidi v Evropě. Jeho rodina pěstuje umění tibetské medicíny již po sedm generací.  

Vysvětlení ceny akce pro Himálajské patrony

Pro Himálajské patrony (naše pravidelné individuální dárce) je kurz chápán jako odměna za jejich dlouhodobou podporu. Himálajští patroni platí pouze náklady na realizaci akce. Pokud již delší dobu pozorujete se zájmem naši aktivitu, o himálajském patronství přemýšlíte, ale Himalájským patronem ještě nejste, pak právě návštěva kurzu může být finálním podnětem, abyste se patronem stali. Stát se patronem je možné zde.

 

Obrázek uživatele Jiří Sázel
Ing.
Jiří Sázel
Předseda Brontosaurů v Himálajích
Medicina@BrontosaurivHimalajich.cz
+420 603 534 730
 

Platnost informací: 
Leden 2018