Benefiční cesty na rok 2024 najdete již na webu www.himalajskypatron.cz

Back to top

Nové školní budovy slavnostně otevřel bratr 14. Dalajlámy Tenzin Choegyal

17. 8. jsme společně Tenzinem Choegyalem, mladším bratrem 14. Dalajlámy, otevřeli novou školní budovu tříd a internátu. Nové školní třídy a internát byli stavěny v průběhu let 2011 až 2015 za společné podpory Brontosaurů v Himálajích a nadace Dalailama Trust. Do nových školních tříd se děti přesunuli hned po otevření a první děti se ubytují ve školním internátu od března 2016.

„Vidíte tady nějaký posun za dobu, kterou tady pomáháte? “ byla první věta, kterou položil dalajlámův bratr řediteli Brontosaurů v Himálajích Jiřímu Sázelovi v průběhu společného oběda. Po chvíli další diskuze a doptávání se všech v místnosti Tenzin Choegyal konstatoval „jsem rád, že na tuto školu slyším samou chválu“.

Po společném obědu jsme se vypravili slavnostně otevřít nové školní budovy, dalajlámovi bratrovi jsme přiblížili koncept jejich výstavby a zkušenosti získané při jejích výstavbě a stejně tak i plány do budoucnosti. Potom Tenzin Choegyal společně se svou manželkou shlédli kulturní představení připravené obyvateli vesnice Mulbekh a studenty školy a každý z důležitých představitelů měl řeč pro veřejnost. Dalajlámův bratr promluvil o stresu v každodenním životě, a jak ovlivňuje mezilidské vztahy. Po skončení řeči se otočil mezi lidi na podiu a řekl, že vlastně zapomněl zmínit otevření nových školních budov J.

Na konci slavnostního otevření Tenzin Choegyal přislíbil podporu i pro budoucí stavbu další budovy tříd ve výši přibližně 4 milionů Kč. Za jeho rozhodnutí i dosavadní podporu velmi děkujeme. 

Fotografie: