Meditace v rámci vyučování

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /srv/app/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
  • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 1148.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 181.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 136.

Pomatujete se na to, co říkal ředitel Norboo, když odjížděl v květnu 2015 z ČR? Říkal, že si díky pobytu uvědomil, že jak unikátní je na jejich škole zájem o rozvoj morálních hodnot dětí podle Buddhova učení a že po příjezdu na tom začne více pracovat. Pro připomenutí video níže: 

Každý vyučovací den naší školy začíná společným shromážděním žáků. Podle slov ředitele je důležité, aby se na sebe před začátkem výuky vzájemně naladili. Shromáždění se do jejich školy dostalo z anglické školské tradice a jeho dosavadní podoba připomínala podle slov některých dobrovolníků vojenské cvičení, které budilo smíšené pocity. Děti sborově zpívali, chodili ostatním předčítat z knihy a na konec shromáždění odpochodovali podle tlukotu bubnu.

Náš ředitel Norboo se rozhodl, že od nového školního roku (který začíná v březnu) budou děti každé sobotní shromáždění meditovat. „Meditace je poklad naší kultury a my musíme umožnit, aby se děti s ní seznámily a zažili její pozitivní účinky“ říká ředitel Norboo. „Pevně věřím, že pravidelná meditace pomůže k celkové atmosféře v naší škole a také umožní dětem, rozvoj jejich hodnotového systému“ dodává ředitel.

Meditace nebude jednou změnou ranního shromáždění. Učitele školy přišli s nápadem, ať se prázdné předčítání změní v systém aktivit jimi nazvaný „integration“. Vybranou látku z výuky nebo aktuální společenské události si studenti jednotlivě, ve skupinkách nebo i s učiteli připraví a představí ji ostatním v rámci ranního shromáždění.

Za Brontosaury v Himálajích nás velmi těší, jak se v rukou tamních obyvatel postupně probouzí moderní podoba původních kulturních tradic a stejně tak i vlastní podoba moderních vyučovacích metod.  

Fotografie: 
Ranní shromáždění

 

Brontosauři v Himálajích

pobočný spolek Hnutí Brontosaurus
sídlo: Nad Lánem 1249 /23, Olomouc 77900
IČ: 22712607
Datová schránka: xchaab8
účet organizace: 107-3427350257/0100
účet pro dary: 107-3766990267/0100

Zapojte se 

Dobrovolnictví
Benefiční kurz buddhismu

Benefiční tibetská medicína

Benefiční himálajská výzva 

Himalásjký patron

Darovat jednorázově

Kontakt

Email: Info@brontosaurivhimalajich.cz
Mobil: +420 603 534 730