Děti jsou šikovné díky dobrovolníkům

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /srv/app/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
  • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 1148.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 181.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 136.

Několik let jsme neúspěšně nabízeli naší škole „společné vyučování“, v rámci kterého by český dobrovolník vyučoval třeba matiku nebo angličtinu společně s tamním učitelem, společně by si dělali přípravu a ve výuce by se střídali. Doposud akademičtí dobrovolníci převážně doplňovali běžnou výuku ve volných periodách předměty jako hudebka, výtvarka nebo tělocvik. Tento rok, však poprvé škola požádala Brontosaury v Himálajích, aby sehnala akademické dobrovolníky na společné vyučování. Chcete vědět, co stojí za touto velkou změnou?

Několikrát do roku pořádá škola různá představení dětí pro rodiče. Při příležitostech státních svátků nebo nábožensky významných dnů si děti připraví sérii tanců, divadelních představení popřípadě připomenutí významnosti dne.  Při tom posledním, se však rodiče nestačili divit nad promyšleností a dokonalostí celého vystoupení a strhala se následná diskuze nad tématem, čím to je, že jsou jejich děti tak šikovné a došli ke společnému závěru, že je to díky kontaktu s dobrovolníky z Česka!

Za studium dětí v naší škole platí rodiny dětí (kromě cca 30 % dětí z nemajetných rodin, které mají bezplatné vzdělání díky rozvojové adopci). To znamená, že naprostá většina provozních nákladů, kryje tamní komunita a je nutné zohlednit jejich požadavky na poskytované vzdělání. Na druhou stranu většina rodičů nikdy nechodila do školy a nemohou objektivně posoudit, jaký druh a typ vzdělání je pro jejich děti důležitý, což mnohdy komplikuje vedení školy zavádět inovativní kroky kupředu. I přesto, že vedení školy chápalo pozitivní dopad společného vyučování pro rozvoj vzdělání tamních učitelů, na druhé straně vždy převážila obava, že společné vyučování dobrovolníka z ČR a běžného tamního učitele bude vnímáno komunitou rodičů, jako vyrušování běžné výuky (kterou oni platí). Teprve nadšení rodičů z nedávného představení dodalo vedení školy odvahu oficiálně požádat p zajištění společného vyučování akademických dobrovolníků a učitelů naší školy. Pozitivní zprávou také je, že Brontosauři v Himálajích mají díky rozšířené dobrovolnické nabídce největší množství zájemců o akademické dobrovolnictví v historii.

Jsme moc rádi, že se s komunitou naší vesnice můžeme společně poznávat a rozumět vzájemným radostem a starostem a že díky dlouhodobému a vzájemnému kontaktu si zvládáme lépe vycházet vstříc a jsme si čím dál tím více na blízku. 

 

Brontosauři v Himálajích

pobočný spolek Hnutí Brontosaurus
sídlo: Nad Lánem 1249 /23, Olomouc 77900
IČ: 22712607
Datová schránka: xchaab8
účet organizace: 107-3427350257/0100
účet pro dary: 107-3766990267/0100

Zapojte se 

Dobrovolnictví
Benefiční kurz buddhismu

Benefiční tibetská medicína

Benefiční himálajská výzva 

Himalásjký patron

Darovat jednorázově

Kontakt

Email: Info@brontosaurivhimalajich.cz
Mobil: +420 603 534 730