První mnišky v naší škole

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /srv/app/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
  • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 1148.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 181.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 136.

Nedávno přišli k řediteli naší školy nevídaní zájemci o studium. První mnišky v historii přišly žádat o studium v naší škole. Dvě devítileté a jedna desetiletá mniška s radostí také přijaly to, že v naší škole mohou nosit mnišské uniformy, což jim při žádosti o studium ve státní škole zakázali.

V dřívějších dobách byl buddhistický klášter jediné místo, kde šlo získat vzdělání. Mniši, kteří do kláštera vstoupili soustu věcí nemohli, nicméně určitou odměnou bylo nabyté vzdělání. V průběhu posledních čtyřiceti let vznikla v Malém Tibetu spousta škol, které nabídly možnost vzdělání všem. Kláštery přestaly být jedinou institucí poskytující vzdělání a obtížně drží tempo s veřejnými školami v případě jazyků, matematiky a předmětů o neživé přírodě. V případě tibetského jazyků a buddhistických rituálů si kláštery stále drží své prvenství.

Nový mulbecký mnich, který kousek od školy začal rozvíjet laboratoř tibetské medicíny, řešil vzdělání nově přidělených mnišek jednoduše. Prostě je přihlásil do naší školy a tibetštinu a rituály je učí po škole. Mnišky, které nastoupily do naší školy rovnou do druhé a třídy bez předchozího vzdělání, se začaly dobře a rychle učit a začaly mít podobné výsledky jako ostatní studenti. Jsou to vůbec první mnišky, které v naší škole studují a ve škole mohou chodit v mnišské uniformě :-).  

Jsme moc rádi, že se s komunitou naší vesnice můžeme společně poznávat a rozumět vzájemným radostem a starostem a že díky dlouhodobému a vzájemnému kontaktu si zvládáme lépe vycházet vstříc a jsme si čím dál tím více na blízku.

 

Brontosauři v Himálajích

pobočný spolek Hnutí Brontosaurus
sídlo: Nad Lánem 1249 /23, Olomouc 77900
IČ: 22712607
Datová schránka: xchaab8
účet organizace: 107-3427350257/0100
účet pro dary: 107-3766990267/0100

Zapojte se 

Dobrovolnictví
Benefiční kurz buddhismu

Benefiční tibetská medicína

Benefiční himálajská výzva 

Himalásjký patron

Darovat jednorázově

Kontakt

Email: Info@brontosaurivhimalajich.cz
Mobil: +420 603 534 730