Benefiční cesty na rok 2024 najdete již na webu www.himalajskypatron.cz

Back to top

Devátý ročník prázdninového dobrovolnictví

V průběhu prvních čtrnácti dnů v červenci pomáhala skupina třiceti dobrovolníků v naší škole v Malém Tibetu. Jedná se o devátý úspěšný ročník projektu prázdninového dobrovolnictví, který je prvním z projektů spolupráce Brontosaurů v Himálajích a školy v Mulbekhu.

Tento rok se děti mohly naučit základy improvizačního divadla nebo zkusit vytvořit první školní časopis, který popisoval dění v průběhu pobytu dobrovolníků. Také se mohly seznámit se základy mapování při vytváření mapy vesnice Mulbekh. V průběhu fotografické hodiny děti zachytávaly zadané témata jako například „rovnováha“, „vztahy“ nebo „nekonečno“. Nižší ročníky měly kurz tancování, tělocviku a dalších aktivit. Poprvé působila jedna z dobrovolnic v nově otevřených jeslích, kde je v současnosti šest dětí.  Prázdninoví dobrovolníci společně s ex-studenty opravili a zkrášlili současnou školní halu namalováním obrazů na stěny, položením koberce, vytvořením podhledu z látek a vytvořením botníku. Náklady na zkrášlení haly byly pokryty díky darům přátel prázdninových dobrovolníků.

V průběhu pobytu mohli dobrovolníci navštívit na noc rodiny dětí, které učí. Škola taky uspořádala první volejbalový turnaj mezi dobrovolníky, studenty, bývalými studenty a učiteli. Závěrečné představení bylo poprvé v historii navštíveno místními politickými představiteli. 

Rádi bychom poděkovali dobrovolníkům za jejich práci a úsilí, konkrétně: Břenek Vojtěch, Eisensteinová Veronika, Filipová Eva, Grísová Petra, Haluza Vít, Hanzlíková Jana, Honková Michaela, Hrubá Lenka, Kořalka Vojtěch, Krsičková Martina, Matějková Markéta, Munková Renáta, Nováková Kamila, Pánek Pepa, Pátek Miroslav, Pavlíková Tereza, Pospíšilová Zuzana, Ševčíková Kateřina, Šíblová Tereza, Štípková Marie, Spiegelová Veronika, Stiborková Gabriela, Suchánková Tereza, Švancárová Veronika, Volfová Barbora, Vrtilková Hana a taky všem přátelům prázdninových dobrovolníkům, kteří finančně, mentálně i jakkoliv jinak podpořili jejich cestu do Malého Tibetu. 

Fotografie: