Proč jsou v Malém Tibetu tříměsíční zimní prázdniny

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /srv/app/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
  • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 1148.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 181.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 136.

Minulý týden proběhlo v naší škole ukončení školního roku. Děti si připravili divadelní představení a rodiče si poslechli studijní výsledky jejich dětí. Představení k závěru roku poprvé v historii školy navštívil Haji Anayat Ali, předseda parlamentu indického státu Džammú a Kašmír. Ten prohlásil, že naše škola je nejlepší v celém okresu Kargil a že ji bude ostatním dávat za příklad. Po sklizení dalšího uznalého prohlášení teď děti čekají zimní prázdniny, která však budou tentokrát něčím nevšední.

V Malém Tibetu mají školy tříměsíční zimní prázdniny. Důvod je zcela prostý – vytopení školních prostor by bylo příliš drahé. Dřeva i jačího trusu je málo a používá se pouze na vaření. Kvůli všudypřítomné zimě se všechno zpomalí včetně schopnosti něco dělat, přemýšlet nebo studovat.  Zima je pro tamní čas, kdy si mohou odpočinout, ale někdy to bývá až příliš velká nuda.

Jak už možná víte, nové školní budovy jsou solárně vytápěny. Oproti běžným stavbám, v kterých je okolo nuly, je v nových budovách plus patnáct. To umožňuje něco podnikat. Tento rok se děti nebudou nudit, protože jim škola připravila na leden výuku hokeje, počítačů, sebepoznání díky buddhistickému učení. Celkově se akce může zúčastnit 50 dětí a hned při ukončení školního roku se jich 40 registrovalo. 

Děti budou mít mnohem pestřejší zimu a doba do začátku nového školního roku v polovině března jim mnohem rychleji uteče. 

Fotografie: 
Proč jsou v Malém Tibetu tříměsíční zimní prázdniny
Proč jsou v Malém Tibetu tříměsíční zimní prázdniny
Proč jsou v Malém Tibetu tříměsíční zimní prázdniny
Proč jsou v Malém Tibetu tříměsíční zimní prázdniny
Proč jsou v Malém Tibetu tříměsíční zimní prázdniny

 

Brontosauři v Himálajích

pobočný spolek Hnutí Brontosaurus
sídlo: Nad Lánem 1249 /23, Olomouc 77900
IČ: 22712607
Datová schránka: xchaab8
účet organizace: 107-3427350257/0100
účet pro dary: 107-3766990267/0100

Zapojte se 

Dobrovolnictví
Benefiční kurz buddhismu

Benefiční tibetská medicína

Benefiční himálajská výzva 

Himalásjký patron

Darovat jednorázově

Kontakt

Email: Info@brontosaurivhimalajich.cz
Mobil: +420 603 534 730