Vytvořit novou školní uniformu nebude jednoduché

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /srv/app/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
  • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 1148.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 181.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 136.

Milí Himálajští patroni,

naší vizí je pomoci najít obyvatelům Malého Tibetu budoucí podobu jejich kultury – život se nezadržitelně mění kupředu a aby si tamní mohli vzít z původní kultury to nejlepší, potřebují mít kvalitní vzdělání. V tomto roce se naše škola rozhodla najít novou podobu školní uniformy, ale nebude to mít jednoduché.

Britové v průběhu kolonizace Indie zavedli pravidelnou školní docházku. Současná školní uniforma má tedy podobu, která vůbec nereflektuje tamní kulturní tradici. Holky i kluci mají košili, svetr, kravatu, kalhoty a kšiltovku. Na druhou stranu okamžité navlečení dětí do tradičního kulturního kroje nemusí být ideální řešení, protože ze současného pohledu se tradiční kroj jeví trochu neprakticky a pro děti není až tak „cool“.

Proto se škola rozhodla vytvořit moderní podobu uniformy, která bude vycházet z tamních tradic, ale zároveň bude moderní a praktická. Jedním z prvních kroků, které ředitel naší školy udělal je, že uspořádal dětem workshop s dotazem, jak by nová uniforma mohla vypadat. Ředitele překvapilo, že žádné dítě nemělo vlastní nápad a všichni jednohlasně uvedli, že by chtěli „to co vidí v televizi“ – džíny, kalhoty, sukně, křiklavé barvy a hesla atd. Ředitel si uvědomil, že televizní produkce je pro školu skutečně velký soupeř a že musí intenzivně a profesionálně pracovat, aby dětem připomněli přednosti jejich způsobu života.

Proto škola angažovala místního návrháře z hlavního města, který právě vytváří několik testovacích uniform. Ty by děti nosili po 14 dní a podle jejich reakcí se zhotoví uniformy pro celou školu. Uniformy chce vyrobit v dílnách v Malém Tibetu, proto aby podporovala lokální řemeslníky – současné uniformy se totiž vyrábí továrních nížinné Indie.

Škole držíme palce a moc se těšíme na další zprávy. I když zatím nevíme výsledek už pouze uvědomění a snaha najít moderní podobu školní uniformy je pro nás naprosto obdivuhodná.

Fotografie: 
Vytvořit novou školní uniformu nebude jednoduché
Vytvořit novou školní uniformu nebude jednoduché
Vytvořit novou školní uniformu nebude jednoduché

 

Brontosauři v Himálajích

pobočný spolek Hnutí Brontosaurus
sídlo: Nad Lánem 1249 /23, Olomouc 77900
IČ: 22712607
Datová schránka: xchaab8
účet organizace: 107-3427350257/0100
účet pro dary: 107-3766990267/0100

Zapojte se 

Dobrovolnictví
Benefiční kurz buddhismu

Benefiční tibetská medicína

Benefiční himálajská výzva 

Himalásjký patron

Darovat jednorázově

Kontakt

Email: Info@brontosaurivhimalajich.cz
Mobil: +420 603 534 730