Položili jsme základní kámen nových školních laboratoří

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /srv/app/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
  • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 1148.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 181.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 136.

V průběhu prázdninového dobrovolnictví jsme položili s tamními obyvateli základní kámen budovy nové školní laboratoře. K položení základního kamene byl pozván tamní mnich, který se zasadil o rozvoj největšího kláštera ve vesnici Mulbekh. Ten přišel se svým doprovodem, odříkali modlitby a krumpáčem a lopatou osadili první kámen nových laboratoří. Všichni přítomní Himálajští patroni dostali jeho požehnání a poděkování je jejich podporu naší školy.

Nové školní laboratoře budou obsahovat učebnu biologie, chemie, fyziky a informačních technologií. Laboratoře jsou důležitým prvkem pro kvalitní vzdělávání tamních dětí, ale taky důležitým požadavkem tamního ministerstva školství – které naši školu dlouhodobě vyhrožuje škole odebráním licence k provozu, protože nemá školní laboratoř. Snahou bude výuku přizpůsobit co nejvíce lokální prostředí a tak, aby děti mohli použít nabyté znalosti v jejich praktické životě.

V rámci pokřtění nové školní budovy byl tamní komunitě přestaven způsob jejího spolufinancování. Každá rodina bude přispívat částkou 2 000 INR/ročně = cca 730 CZK/ročně po celou dobu výstavby. Pro ty rodiny, kteří skutečně nemohou finančně přispět si budou moct jejich příspěvek odpracovat (což bude znamenat přibližně cca 5 dnů práce). Ke spolufinancování byla vyzvána taky neziskovka, která zřídila školu ve výši 150 000 INR = cca 55 000 CZK. Očekává se, že tamní komunita tedy přispěje do celkového rozpočtu stavba cca 20 % a Brontosauři v Himálajích přispějí 80 %.

Do nové budovy bychom chtěli reflektovat zkušenosti se stavbou získaných v průběhu předešlých 6 let. Nová školní budova bude stát za současnou budovou nových školních tříd. Bude dvoupatrová a obsahovat čtyři třídy. Energeticky závislá pouze na solární energii – konkrétně vytápění, ohřev vody, ventilace nebo výroba elektrické energie. Stěny budou z dusané hlíny vyztužené tak, aby byli odolné proti zemětřesení. Dvojité stěny, skla a tepelná izolace ve stropě společně se solárním vytápěním zajistí, že děti budou mít na výuku dost teplo na jaře, podzimu, a dokonce i v zimě

Fotografie: 
Položili jsme základní kámen nových školních laboratoří
Položili jsme základní kámen nových školních laboratoří
Položili jsme základní kámen nových školních laboratoří
Položili jsme základní kámen nových školních laboratoří
Položili jsme základní kámen nových školních laboratoří
Položili jsme základní kámen nových školních laboratoří
Položili jsme základní kámen nových školních laboratoří
Položili jsme základní kámen nových školních laboratoří
Položili jsme základní kámen nových školních laboratoří

 

Brontosauři v Himálajích

pobočný spolek Hnutí Brontosaurus
sídlo: Nad Lánem 1249 /23, Olomouc 77900
IČ: 22712607
Datová schránka: xchaab8
účet organizace: 107-3427350257/0100
účet pro dary: 107-3766990267/0100

Zapojte se 

Dobrovolnictví
Benefiční kurz buddhismu

Benefiční tibetská medicína

Benefiční himálajská výzva 

Himalásjký patron

Darovat jednorázově

Kontakt

Email: Info@brontosaurivhimalajich.cz
Mobil: +420 603 534 730