Zprávy z hokejové fronty - Radek Vobr

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /srv/app/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
  • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 1148.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 181.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 136.

Máme za sebou první tři dny na bruslích. První den po příjezdu to vůbec nevypadalo, že by se zde dalo bruslit. Pole zorané, hadice zamrzlá a na hřišti sníh politý vodou. Hrby na hřišti připomínaly hory naproti. Nakonec se nám na Silvestra po třech hodinách s krumpáčem, lopatou a ohnutou železnou tyčí podařilo hřiště trochu srovnat. Pak jsme to zametli a nalili první tři vrstvy vody. Každý další den jsme přidali další dvě vrstvy a dnes už to protější hory nepřipomíná, ale ráno se zde krásně protější kopce zrcadlí.

Výstroje sedí skvěle a výběr chráničů byl optimální. Nové brusle jsme první den nabrousili. Po oficiálním otevření stadionu:„The first January 2018 is the historical moment for …“, prostě nádherná řeč předsedy Lamdon Society a po slavnostním vhození tří puků na ledovou plochu zakládajícími členy zdejší školy, vypuklo první hromadné seznámení dětí s ledovou plochou.

Odpoledne jsme zahájili první oficiální trénink bruslení. Skupina děvčat je jedenáctičlenná a skupina kluků patnáctičlenná. Bruslařské dovednosti se postupně zlepšují, u některých dětí samozřejmě rychleji, u některých pomaleji, ale nadšení pro věc nechybí nikomu. O úspěšnosti našich tréninkových metod svědčí zvyšující se počet mnichů i dalších obyvatel Mulbekhu, kteří odpolední tréninky chodí pravidelně sledovat. Aktivní diváky, kteří mají zájem o hru, pravidelně po skončení výuky zapojujeme do mezistátních utkání „Indie – ČR“.

Po týdnu fungování na ledě můžeme shrnout, že dovednosti dětí se výrazně zlepšily. Přešli jsme na jízdu vzad a postupně zlepšovali obratnost pomocí hry shinty, kdy děti hráli ringo kroužkem a obrácenou hokejkou na dvě branky. Koncem týdne se nám na podruhé podařilo nalajnovat hřiště. První pokus byl proveden syntetickou barvou, která bohužel nezaschla při -26 stupních (kdo by to byl čekal) a druhý den vylezla i přes 4 vrstvy ledu ven. Další den jsme hřistě nalajnovali vodě rozpustnou barvou, která spíše než že by zaschla, tak rovnou na ledě zmrzla a tudíž se následně při polití nerozpíjela. Nakonec domácí pokropili hřiště celkem 7 vrstvami ledu a výsledek je naprosto skvělý (práce do půl třetí se rozhodně vyplatila). Nedělní den jsme si zpříjemnili výletem na Mulbekh čuron (hot springs), které v zimě zase až tak teplé nejsou a při cestě zpět jsme vylezli na Mulbekh gompa.

Druhý týden se všichni na bruslích výrazně zlepšili. Proto jsme mohli začít trénovat práci s pukem a mohli jsme začít hrát konečně hokej. Dopoledne jsme i nadále věnovali cvičením a odpoledne jsme více hráli. Poslední den kurzu, v sobotu jsme uspořádali závody v short tracku a turnaj v hokeji. Všechny židle byly obsazeny diváckým publikem, které si zejména hokejový turnaj, okořeněný skvělým komentátorským výkonem Mr. Norboo a Mr. Chamby, dokonale užívalo. Na závěr sobotního dopoledne proběhl oficiální zápas mezi místními hokejovými nadšenci a týmem dobrovolníků. Dvouciferný výsledek pro hosty na zábavě nic nezkazil.

Druhá skupina naskočila do výuky opět v pondělí. Jsou to děti starší, které nejsou všechny z této školy. Máme tu i dva starší kluky – islámského vyznání, kteří absolvují pouze tréninky na ledě a výuku IT, ale nebydlí zde s námi, ani s námi nejí. Kluci postupují velmi rychle a spíše než s odrazem, mají problémy s rovnováhou. V neděli jsme navštívili hřiště v Kargilu a potkali jsme tam kanadského trenéra Carla Watterse . Hřiště zde má regulérní hokejové rozměry a je kropeno z řeky. Bohužel stále ještě zde nemají zvládnutou technologii barvení čar. Místní děti mají pouze týdenní kurzy a jejich vybavení je mnohem horší než u našich dětí. Většina dětí zde má pouze brusle. Možná proto se ve čtvrtek u nás objevil na inspekci Mr. Carl. Naše hřiště i vybavení dětí se mu líbilo a dokonce vzal jednu tréninkovou jednotku s holkama. Byl nadšený, jak děti po deseti dnech umí bruslit a trénink oživil kanadskými tréninkovými postupy. Další zajímavou informací kterou přivezl bylo, že do Lehu přivezli Hiley Wickenheiserová a Andrew Ference 73 „bags of hockey equipment“ a dvanáct sledge hokejových sáněk. Takže v letošním roce zdejší region v hokejovém umu určitě výrazně pokročí.

Poslední týden našeho působení jsme zakončili turnajem pro děti a závody v short tracku. Nejdříve hráli holky s ringo kroužkem. S výsledkem 8:8. Pak nastoupili kluci a hráli hokej opět s výsledkem 8:8. Druhou půlku odehrály holky s pukem s výsledkem 1:0. Pak odehráli druhou půlku i kluci a po nich opět proběhlo mezistátní utkání na 2x5 minut mezi domácí Indií a ČR. Domácí v nových dresech ovládli začátek utkání. Ve druhé polovině se nám podařilo vyrovnat a tak následovalo prodloužení s pravidlem zlatého gólu. Nikdo nečekal, že po vteřinách bude po boji. Domácí vsítili branku a dočkali se svého prvního historického vítězství. Na závěr si přišli ještě zahrát děti z prvního kurzu.

Fotografie: 
Zprávy z hokejové fronty - Radek Vobr
Zprávy z hokejové fronty - Radek Vobr
Zprávy z hokejové fronty - Radek Vobr
Zprávy z hokejové fronty - Radek Vobr
Zprávy z hokejové fronty - Radek Vobr
Zprávy z hokejové fronty - Radek Vobr

 

Brontosauři v Himálajích

pobočný spolek Hnutí Brontosaurus
sídlo: Nad Lánem 1249 /23, Olomouc 77900
IČ: 22712607
Datová schránka: xchaab8
účet organizace: 107-3427350257/0100
účet pro dary: 107-3766990267/0100

Zapojte se 

Dobrovolnictví
Benefiční kurz buddhismu

Benefiční tibetská medicína

Benefiční himálajská výzva 

Himalásjký patron

Darovat jednorázově

Kontakt

Email: Info@brontosaurivhimalajich.cz
Mobil: +420 603 534 730