Benefiční cesty na rok 2024 najdete již na webu www.himalajskypatron.cz

Back to top

Dominik Hašek vyučoval naše děti hokej

Lednová výuka hokeje dostala silnou posilu. Navštívil ji Dominik Hašek a vyučoval naše děti, jak chytat v bráně. Před jeho příjezdem všichni chtěli pouze střílet góly, ale po jeho návštěvě se dva kluci stali brankáři a jejich tým se stal kompletní. Reportáž z návštěvy od TV Nova můžete vidět na videu níže. TV Nova taky děkujeme za inciaci cesty, úvodní oslovení Dominika a pokrytí nákladů na cestu na natáčení.

 

 

 

„Jsem moc rád, že jsme to podnikli,“ hodnotil Dominik návštěvu Mulbeku cestou domů. „Považuji za důležité, pokud probíhá výměna mezi lidmi – jsem rád, že jsem děti díky svým zkušenostem mohl motivovat k posunu dále. Bylo příjemné, že nás kluci, které jsme v brance učili, potom pozvali domů na čaj a mohli jsme poznat, jak žijí, a za odměnu jsem si mohl zkusit jejich tradiční kroj,“ uzavírá Dominik.

Pokud byste také chtěli tamní děti podpořit můžete jim nakoupit hokejové vybavení

 

Koupit dětem hokejové vybavení

 

Minulý rok jsme poprvé vyučovali hokej v Malém Tibetu. Ten se u tamní komunity dobře chytl, a tak jsme se rozhodli na naše úspěchy upozornit videem Jágrláma. Tento vtípek pobavil 1 milion Čechů a na festivalu v Cannes byl oceněný jako nejlepší reklama světa pro neziskovku v roce 2018. Jenže on už to není vtípek: naše děti již mají svého olympijského hrdinu, který jim fandí a přijel je učit – a tím je Dominik Hašek. Doufám, že už i vy věříte, že se nám za pět let podaří dostat naše děti na mezinárodní hokejové utkání a že se hokej v naší vesnici stane zimní samozřejmostí.

Děkujeme za vaši dosavadní podporu

Fotografie: