Benefiční cesty na rok 2024 najdete již na webu www.himalajskypatron.cz

Back to top

Patroni oslavili jejich pětistovku

Brontosauři v Himálajích oslavili dosažení 500 Himálajských patronů. V průběhu večera v Pražském Divadle Venuše ve Švehlovce se zavzpomínalo na začátky, první divoké pokusy a první úspěchy a taky společné výsledky. V průběhu akce nám zazpíval zpěvák z Malého Tibetu Faisal a Hudební skupina Vesna vedená Patricií Fuxovou. Na konci programu jsme představili hudební videoklip Nezapomeň, který právě Vesna darovala Brontosaurům v Himálajích k dosažení 500 Himálajských patronů.

„I když jsem to nečekala dozvěděla jsem se nové věci, nevěděla jsem, že Jirku v rozvoji organizace Jirku někdo odborně vede“ shrnuje dojmy Jana. „Byla to parádní akce“ popisuje dojmy Eva, „jednak že to bylo místy fakt legrační a zase místy skutečně vážné a tyto dvě složky byli mezi sebou dobře vyvážené“. „Hudební vystoupení Vesny a Faisala bylo úžasné. Holky mají úžasný hlas a taky hudební projev. Faisal zase přiměl zážitky z Malého Tibetu“ popisuje Martina „Jirkovo moderování s jeho dítětem za krkem všem předalo sdělení, že si tady nikdo na nic nehrajeme“ ukončuje Martina. „Ocenila jsem, že se taky mluvilo o tom, co se Brontosaurům v Himálajích nepodařilo, jednak jsem to třeba ani nevěděla, ale taky mi to přišlo že se umí srovnat se svým neúspěchem a taky si z něj vzít ponaučení“ popisuje Petra. „Videoklip nezapomeň byl naprosto parádní, to má světový potenciál“ hodnotil Vašek.

„Byl jsem rád, že jsem mohl představit Honzu Zemena“ říká ředitel Brontosaurů v Himálajích Jirka „Honza dělal koordinátora dobrovonlíků když jsem jel poprvé do Malého Tibetu a jeho nadšení a upřímná vážnost pro pomoc tamním obyvatelům ve mně vyvolala pocit, že to chci dělat taky. Mohl jsem taky zavzpomínat na příběhy z našich počátků které jsem ještě niky veřejně neříkal, třeba jak jsme, získal pro jednu sbírku Lišku, akorát jsme po čase zjistili že kamarádka získala politika Ondřeje Lišku, a ne herce Pavla Lišku, které jsme si představovali my“

Všichni Himálajští patroni dostali na oslavě speciální děkovnou šálu z Malého Tibetu Khatakh a knihu, kterou napsali obyvatele Malého Tibetu.  Získali jsme další tři Himálajské patrony, pozvané kamarády, kteří se na základě večera rozhodli vložit v nás důvěru.

Hosté večer a taky měli možnost poprvé vidět hudební videoklip Nezapomeň. Ten připomíná tradici českého a tibetského přátelství a snaží se připomenout, že je potřeba mu hledat budoucí cestu. Ten vyjde online 18.11 a potom jej budou moct všichni shlédnout na Youtube.

Děkujeme patrnerům akce, že věnovali občerstvení na akci - Zátiší Catering a Vinařství Juřeník a Ždárský. Všem Himálajským patronům za jejich podporu, že v nás svěřili důvěru a že jim záleží na dobrém vzdělání v Malém Tibetu.

Fotografie: