Vláda nepostavila hokejové hřiště! Tak je si jej postavili mladíci sami.

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /srv/app/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
  • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 1148.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 181.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 136.

"Tento srpen mi ředitel naší školy sdělil, že organizování hokeje chce nechat na komunitě. Ať prý ukážou, jak o hokej stojí. Oponoval jsem, že je to náhlé rozhodnutí bez předchozí koordinace, že na hokej hodně lidí darovalo peníze a že můžeme ztratit jejich důvěru. Vysvětloval jsem, že to bude působit, jako že proces neumíme pevně koordinovat. Norboo se ale nenechal mými argumenty zviklat a trval na svém, čímž mě naštval a uvedl v obavy“ vzpomíná Jirka Sázel, ředitel Brontosaurů v Himálajích.

Realizace výuky hokeje ve škole se zkomplikovala. Studna, doposud považovaná za bezednou, nesnesla potřeby vody na ledovou plochu. Navíc se jednalo o pitnou vodu, jejíž plýtvání přišlo všem zbytečné. Proto se tamní vláda zavázala, že u řeky vybuduje hřiště, ale podle očekávání doposud žádný vládní představitel nic neudělal. Místní mladíci si založili hokejovou asociaci, ale na dotaz, co je jejím cílem a jak bude hokej tuto zimu vypadat, nebyla jasná odpověď. Následně v Mulbekhu přerušili internet, a tak už neměl Jirka možnost pokládat další dotěrné otázky ohledně vizí jejich asociace. 

Čas běžel, nic se nedělo. Brontosauři v Himálajích dělají každý září nábor hokejových trenérů a leden, ale protože nás nikdo o nic nepožádal, nábor jsme nakonec nedělali. Už to vypadalo že hokej bude nakonec neúspěšný. Pokud to Norboo přinese na stříbrném podnose, tak v pohodě, ale pokud by už měla něco udělat komunita, tak to vypadalo, že to asi není až tak zajímavé.

Nicméně tento týden a taky na poslední chvíli, dokud ještě není ukrutná zima, vzali mladíci dění do svých rukou. Svépomocí a za vlastní peníze vybudovali provizorní hřiště u řeky (pod sochou Buddhy vytesaného do kamene – pro ty, kteří to v Mulbekhu znají). Rozhodli se, že budou trénovat tamní děti tak, jak se to naučili od českých trenérů v předchozích letech. Škola jim k tomu půjčí hokejové vybavení, popřípadě dá organizační doporučení.

Zdá se tedy, že se hokej podařilo úspěšně posunout dále od školy – hlouběji do tamní komunity. Sice za cenu, že tento rok se asi nezúčastní trenéři z ČR, ale zase jde vidět, že je zájem o hokej i bez nás. Jsme rádi, že i tuto zimu bude žít tamní komunita sportem.

Fotografie: 
Závěr sezony 2019
Závěr sezony 2019
Příslib politiků na závěr sezony 2019
Nové hřiště u řeky

 

Brontosauři v Himálajích

pobočný spolek Hnutí Brontosaurus
sídlo: Nad Lánem 1249 /23, Olomouc 77900
IČ: 22712607
Datová schránka: xchaab8
účet organizace: 107-3427350257/0100
účet pro dary: 107-3766990267/0100

Zapojte se 

Dobrovolnictví
Benefiční kurz buddhismu

Benefiční tibetská medicína

Benefiční himálajská výzva 

Himalásjký patron

Darovat jednorázově

Kontakt

Email: Info@brontosaurivhimalajich.cz
Mobil: +420 603 534 730