Dvanáctý ročník prázdninového dobrovolnictví měl nejvíce dobrovolníků v historii

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /srv/app/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
  • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 1148.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 181.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 136.

Na začátku července pomáhalo v naší škole 34 dobrovolníků. Po 14 dní vyučovali naše děti a stavěli basketbalové hřiště. Tento rok jsme měli největší dobrovolnickou skupinu v historii prázdninového dobrovolnictví, ve které byli tři rodiny a 5 dobrovolníků, kteří byli i minulý rok. Díky velikosti skupiny, jsme si mohli dovolit i takový luxus jako individuální výuku piana nebo tance.

Jsme rádi že tento rok jsme získali dobrovolníci Darju, které učila i ve školce. Zajímavý předmět byl slavné fotbalové momenty, kde se děti snažili replikovat nejchytlavější góly v historii fotbalu. Vzájemný dotyk je v tamní spolčenosti tabu. I přesto jsme se pustili do velmi odvážného nápadu představit základy fyzioterapie, kde se děti učili masážní sekvenci, kterou potom mohli nabídnout rodičům unaveným z těžké práce na poli. I přes počáteční ostych se ve třídě vytvořila důvěrná atmosféra a školní třída se stala prostorem k zcela novým zážitkům. Jak nenaletět na lži na Facebooku se děti učily v rámci kurzu mediální gramotnost. Tamní obyvatele většinou znalí dobře jejich vlastní náboženství, ale o ostatních neví skoro nic. Aby necítili k cizím náboženstvím odcizení nabídli jsme dětem kurz přehled náboženství. Aby si děti dokázali představit jakou má cenu možnost koupě balených potravin nabídli jsme škole předmět základy potravinářského inženýrství. V rámci předmětu pružnost a pevnost se děti učili navrhnout stavební překlad nejdříve na papír a potom v programu ANSIS a my doufáme, že jim to pomůže až si budou stavět vlastní dům. Dva student měli individuální výuku piana a jedna slečna měla individuální výuku tance.

V průběhu prázdninového dobrovolnictví parta tří kluků usvářela konstrukci basketbalových košů. Nové basketbalové hřiště slavnostně otevřeli mnišky z lokálního kláštera recitací ochranných manter. 

V rámci pobytu navštívili dobrovolníci státní školy, aby měli srovnání s tou naší. Šli na výlet do údolí mrtvol, k jezeru Sapi a vylezli na horu Sapi 5400 m. Dobrovolníci poprvé v historii vyhráli volejbalový turnaj mezi se studenty, ex-studenty a učiteli. Dobrovolníci taky umyli okna a koupelny internátu. Poprvé v historii jsme nabídli odpolední kurzy pro komunitu a setkalo se to s úspěchem. Měli jsme tři přednášky – přehled náboženství, potravinářské inženýrství a mediální gramotnost. Fyzioterapeutka Jindra Prokopová nabídla místním obyvatelům, že jim můžeme pomoci s nemocnými svaly a klouby. Na začátku to nevypadalo na valný zájem, ale nakonec se Jindra nestíhala na chvíli zastavit. Dobrovolníci se učili vařit momo a učili vařit lokálního kuchaře bramboráky. Oslavili s tamními narozeniny Dalajlámy a narozeniny Padma Samby prolezením posvátných jeskyní na Fokar Zongu. Jsme přesvědčeni, že veškerý program byl nejvíce nabitý v historii a nenechal vydechnout dobrovolníky, děti, učitele a ex-studenty.

Na závěrečném představení mělo největší úspěch místní tanec nacvičený našimi dobrovolníky oblečených v lokálním oblečení. Publikum šílelo a vytleskalo si opakování.

Závěrem děkujeme všem dobrovolníkům, učitelům, dětem, ex-studenům a rodičům, kteří se zapojili.

Fotografie: 
Dvanáctý ročník prázdninového dobrovolnictví měl nejvíce dobrovolníků v historii
Dvanáctý ročník prázdninového dobrovolnictví měl nejvíce dobrovolníků v historii
Dvanáctý ročník prázdninového dobrovolnictví měl nejvíce dobrovolníků v historii
Dvanáctý ročník prázdninového dobrovolnictví měl nejvíce dobrovolníků v historii
Dvanáctý ročník prázdninového dobrovolnictví měl nejvíce dobrovolníků v historii
Dvanáctý ročník prázdninového dobrovolnictví měl nejvíce dobrovolníků v historii
Dvanáctý ročník prázdninového dobrovolnictví měl nejvíce dobrovolníků v historii
Dvanáctý ročník prázdninového dobrovolnictví měl nejvíce dobrovolníků v historii
Dvanáctý ročník prázdninového dobrovolnictví měl nejvíce dobrovolníků v historii

 

Brontosauři v Himálajích

pobočný spolek Hnutí Brontosaurus
sídlo: Nad Lánem 1249 /23, Olomouc 77900
IČ: 22712607
Datová schránka: xchaab8
účet organizace: 107-3427350257/0100
účet pro dary: 107-3766990267/0100

Zapojte se 

Dobrovolnictví
Benefiční kurz buddhismu

Benefiční tibetská medicína

Benefiční himálajská výzva 

Himalásjký patron

Darovat jednorázově

Kontakt

Email: Info@brontosaurivhimalajich.cz
Mobil: +420 603 534 730