Audience u Dalajlámy

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /srv/app/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
  • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 1148.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 181.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 136.

V červnu 2011 jsme získali pozvání na audienci k čtrnáctému Dalajlámovi, v rámci které jsme mu nabídnuli možnost podpořit školu ve vesnici Mulbekh. Audience proběhla v sídle tibetské exilové vlády Dharamsale (Indie) a zúčastnili se jí představitelé Hnutí Brontosaurus a zástupci mulbecké školy. Dalajláma na něm přislíbil finanční podporu cca 650 tisíc Kč ročně a zároveň vyjádřil souhlas s plánovaným rozvojem podporované školy, který odborně zajišťujeme. V oficiálním vyjádření také vyzval potenciální sponzory, aby se k pomoci také přidali. (vyjádření níže).

„Měl jsem ze setkání skutečně pozitivní pocit“ popisuje architekt Martin Knap své dojmy z audience, „představili jsme v jaké fázi je škola teď a potom jaké jsou plány do budoucnosti. Dalajlámu skutečně zaujaly problémy, s kterými se obyvatelé Mulbekhu musejí potýkat. Velmi příjemné setkání zakončil Dalajláma pohledem na svého asistenta s otázkou „tak kolik jim dáme?“. Jeho štědré rozhodnutí udělit škole 1,5 miliónu rupií ročně jsme hluboce ocenili,“ dodává.

„Je to pro nás velká čest získat podporu přímo od našeho největšího duchovního vůdce; myslím, že můžu mluvit za všechny z naší vesnice“ zhodnotil své dojmy ředitel školy v Mulbekhu Tsewang Norboo. „Peníze využijeme v průběhu dalších let na platy a školení učitelů a taky na stavbu nových tříd prvního stupně.“

„O audienci u Dalajlámy jsme dlouho usilovali, protože žadatelů o jeho podporu je skutečně mnoho. Na školy podobné jako je mulbecká se při rozhodování o udělení audience pohlíží seriózněji, pokud mají rozvinutou spolupráci se zahraničními neziskovými organizacemi, jako je tomu v našem případě. Další pozitivní skutečnost je, že Dalajláma školu v Mulbekhu minulý rok osobně navštívil. Po této návštěvě se svému asistentovi svěřil, že by v budoucnu rád školu podporoval„ odkrývá pozadí události Jiří Sázel, koordinátor pomoci v Mulbekhu.

Kontaktní osoba: Ing. Jiří Sázel,
email: jiri.sazel@brontosaurus.cz,
tel: +420 603 534 730

Fotografie

Závěrečná fotografie z audience u Dalajlámy

Ředitel školy Tsewang Norboo společně s čtrnáctým Dalajlámou
Oficiální vyjádření 14. Dalajlámy o jeho podpoře školy v Mulbekhu.
Visualizace projektu podporovaného 14. Dalajlámou

Zapojte se taky!


Přispějte do veřejné sbírky, číslo účtu:

107-3766990267/0100

více informací o veřejné sbírce zde (darovací smlouvy, variabilní symboly, osvědčení pro pořádání atd.)


 

Brontosauři v Himálajích

pobočný spolek Hnutí Brontosaurus
sídlo: Nad Lánem 1249 /23, Olomouc 77900
IČ: 22712607
Datová schránka: xchaab8
účet organizace: 107-3427350257/0100
účet pro dary: 107-3766990267/0100

Zapojte se 

Dobrovolnictví
Benefiční kurz buddhismu

Benefiční tibetská medicína

Benefiční himálajská výzva 

Himalásjký patron

Darovat jednorázově

Kontakt

Email: Info@brontosaurivhimalajich.cz
Mobil: +420 603 534 730