Back to top

Film Dobré úmysly

Zkrácený popis produktu: 
dokumentární film na téma proč si lidi vzájemně pomáhají

Co vede lidi k tomu, aby pomáhali ostatním lidem? Pomáhá dobrovolník více pro svůj vlastní pocit nebo pro pocit toho, kterému pomáhá? 

Vypravte se skupinou dobrovolníků do Malého Tibetu, kteří jedou v průběhu léta vyučovat tamní děti. Prožijte jejich očekávání před cestou, zážitky z výuky tamních dětí a pobytu v tibetské komunitě únavu a radost z výsledků jejich práce. Společně s nimi se zamyslete, co je to mezilidská pomoc a komu a jak jsou v průběhu pobytu prospěšní. Nakonec svým názorem na vzájemnou pomoc přispěje sám 14. Dalajláma. 

„Ty vole, mě snad prasknou plíce!“ komentuje v první dny pobytu ve  výšce 3500 metrů nad mořem herečka Světlana Nálepková. „Myslím, že v srdci každého člověka je přirozený instinkt pomáhat,“ říkal architekt Martin Knap, ale dobrovolnice Zuzana Harmanová dodává: „Dobrovolnictví v životopise prostě vypadá dobře, a proto to lidi dělají.“ „Cítím jako svou povinnost usilovat o přežití odkazu Václava Havla. Jsem rád, že mi v tom pomáháte svou nezištnou pomocí dětem z Malého Tibetu,“ sdělil Jeho Svatost 14. Dalajláma všem dobrovolníkům v rámci osobní audience. „Jsem rád, že díky vzájemné pomoci si udržujeme naše přátelské vazby, které začaly v momentě, kdy mě poprvé pozval Václav Havel do České republiky,“ dodal následně Dalajláma.

  • Velikost dokumentu je 3,7 GB
  • Délka dokumentu: 51 minut
  • Kvalita 1280 x 720 px
  • Zvuk: stereo
  • Typ souboru: MOV

Dokument vám doručíme odesláním linku, na kterém si dokument stáhnete. Link vám zašleme po zaplacení dokumentu převodem. Jakékolik další způsoby zakoupení (například na vypáleném DVD) konzultujte prosím na emailu info@brontosaurivhimalajich.cz

Tlačítko koupit: 
190 Kč
Obrázek produktu: 
E-shop/obchod: 
Pořadí: 
12.00