Benefiční cesty na rok 2024 najdete již na webu www.himalajskypatron.cz

Back to top

Ukažte, že ženská má koule – první veleúspěšná zimní výzva s Luckou Výbornou

První ročník zimní verze Benefiční himálajské výzvy je úspěšně za námi. Osm dobrodruhů šlo trek na zamrzlé řece, vylezlo ledopád a vystoupali na skialpech do vesnice Sapi a zpět. Díky tomu získali dar ve výši 531 846 Kč. „Musím říct, že uspořádat zimní výzvu byl super nápad“ shrnuje svůj hlavní dojem na konci pobytu Roman, účastník letní výzvy v Malém Tibetu a který vyslyšel Lucku Výbornou, že bychom si to mohli zopáknout v zimně. Zážitky účastníky sledujte na tomto videu

 

Rekordní první zimní ročník

Vaše sázky na naše sportovní výkony jsou skutečně rekordní. Děkujeme. Jenom pro srovnání

 • Zima v roce 2023, 8 účastníků, 531 846 Kč
 • V roce 2022; 22 účastníků: 611 000 Kč
 • V roce 2019, 13 účastníků: 319 000 Kč
 • V roce 2018, 8 účastníků: 200 000 Kč

 

Absolutní rekord akce nám unikl o 80 tisíc. Nicméně absolutně rekord (částku 611 tisíc kč) vybralo 22 účastníků. V rámci první zimní výzvy vybralo částku 531 846 pouze 8 účastníků. Nicméně jsme zvládli překonat i další rekordy. Příznivci Lucky Výborné na ni vsadili celkově 158 tisíc kč, takže Lucka překonala její rekord z léta, který by ve výši 117 tisíc kč. Kamarádi Zbyňka Sopucha na něj nasázeli 81 900 Kč, takže Zbyněk překonal dosavadního rekordmana Daniela Beneše v kategorii normální smrtelník (jinak řečeno účastník, který nemá desetitisíce folowerů na sociálních sítích), který držel rekord z léta 2022 ve výši 59 735 Kč. Sázky, které získaly Tomáš Urbášek ve výši 59 tisíc Kč a Tomáš Chuděj ve výši 55 tisíc kč jsou taky úcty hodné. I sázky na Sonama v rámci třetí výzvy jsou úžasné. 55 tisíc Kč na jednoho člověka na jednu výzvu zvládla překonat jenom Lucka Výborná v létě 2022 na kterou si vsadili příznivci sázky ve výši 83 933 Kč.

Přehled si vedli jednotliví účastníci můžete vidět v této tabulce (popřípadě na webu https://www.beneficnihimalajskavyzva.cz/)

Lucie Výborná

156 883 Kč

Jiří Sázel

28 200 Kč

Roman Doubrava

30 000 Kč

Jaroslav Molcar

31 200 Kč

Tomas Chuděj

55 900 Kč

Martin Matějček

32 600 Kč

Tomáš Urbášek

59 566 Kč

Zbyněk Sopuch

81 924 Kč

Sonam Stanzin

55 573 Kč

 

CHCETE JET TAKY?

Kdybyste chtěli jet do Malého Tibetu pomáhat s námi, můžete vyrazit na dobrovolnictví, kurz buddhismu nebo tibetské medicíny, popřípadě Benefiční himálajskou výzvu. K dobrovolnictví je potřeba se přihlásit do konce ledna k dalším akcím kdykoliv v průběhu jara (avšak radši dříve aby se nevyčerpala kapacita).

Další ročník zimní výzvy budeme vyhlašovat v září. Pro další ročník bude potřeba zhodnotit co s lyžovací disciplínou. V rámci prvního ročníku jsme měli vlastně velkou náhodu, že zrovna bylo dost sněhu na lyžování. Pokud bych chtěli, aby se každý rok lyžovalo, musíme i náhradní lokality, kde se dá lyžovat.

Všechny naše benefiční cesty najdete na tomto webu

 

http://www.brontosaurivhimalajich.cz/beneficni-cesty-do-maleho-tibetu

 

UKAŽTE ŽE I ŽENSKÁ MÁ KOULE

Nejlepší komentáře sázející jsou následující

 • Abys na té zimní procházce měl aspoň na cigára ;)
 • Hlavně si nenech zmrznout žádný důležitý části těla… třeba prsty na nohou jsou fakt důležitý pro stabilitu ;)
 • Jarine, jestli to dáš, máš u mě pozvání na exkluzivní řecký dobroty. Takže kdybys měl náhodou po cestě krizi, vzpomeň si na souvlaki a tzatziky a nemůže to nedopadnout :)
 • Vybírám Lucku páč to jinak nelze, ale podporuji všechny! Máte můj obdiv a jste boží! V první řadě si to moc užijte! V druhé řadě v bezpečně dokonat a v třetí... Předejte ku*va fix co nejvíc Supermani! 
 • Lucko, drzim Vam palce. Ukazte, ze i zenska umi mit koule! :D chlapy strcite do kapsy a pomuzete zackum ve skolach, uzasne :) drzim palce, Verca.
 • Abyses nemusela koupat na H (komentář naráží na tom že Lucka se v létě fotila na vrcholu šestitisícovky na-Há)
 • Kdyz vidíš ze velke veci neovlivnis, zamer se na to nejmilejsi, co mas na dosah ruky
 • Jako zenska sazim na zenskou, ktere btw moc a moc fandim Ale jinak vsichni jste uzasni a smekam pred vami, ze do toho s tim blaznem jdete. No a co dodat na povzbuzeni? Nase stare dobre heslo z himalajske vyzvy 2019: "neres picoviny" 
 • Mohla bych sem napsat třeba motivační řeč z Rockyho, nicméně vím, že tobě motivace nechybí! :) A neochudím vás přece o takovou super koupačku :) držte se a držím moc palce! (V rámci první výzvy jsme jako bonusové video slíbili koupání v ledové řece)
 • Sonam lyže musí dostat!!! Pokorný, tichý, šikovný, obětavý… tak si ho pamatuju a mám ho hluboko v srdci.
 • Tomáš Chuděj na Hrad!!!
 • Snaž se, ty kořalo!
 • Zbyňku, to je výzva, ale protože tě zmám, tak to dopadne naprosto parádně..., držím palce a ne jenom na toto, ale na celý pobyt! Všechny tímto pozdravuj! Děláte výbornou (V) věc

 

„USPOŘÁDAT ZIMNÍ VÝZVU BYL SUPER NÁPAD“

Popisuje Roman jeho hlavní dojem z akce. „I trek na zamrzlé řece považuji za zcela unikátní zážitek, který asi nejde nikde jinde na světě zažít“ popisuje Roman. Organizátor akce Jirka Sázel má největší zážitek z lyžování ze Sonamem: „Sonam mi popisoval že doposud měl jenom dvoje lyže. Mohl sice jezdit s ostatními, ale nebylo je kde a jak učit. Je tedy vlastně jediný k Mulbekhu, který umí na lyžích zatáčet. Jsem přesvědčený, že Sonam musel být moc rád, že si mohl zalyžovat ze zkušenými lyžaři a že nemusel být zrovna ten který celé úsilí tlačil kupředu“ popisuje nejsilnější dojem Jirka. „A taky jsme zažili unikání situaci, kdy Sonam upřímně sdílel jeho preference i přesto že běžný ladačan by jeho nadšení přes zdvořilost nikdy nepustil ven“ doplňuje Jirka.

Lucku zase dojmula návštěva školy. Sedla si na kraj třídy, koukala se po okolí a nasávala atmosféru. Tomáš Chuděj poprvé v životě hrál hokej a zrovna, a právě v Tibetu stejně jako i Zbyněk Sopuch poprvé stál na Skiaplech a poprvé v životě jel v prašanu. Martin byl rád, že jsme většinou spali v domech taních lidí a viděli, jak drsný je jejich život. Tomáš Urbášek taky kvitoval návštěvy tamních domácností a taky možnost porovnat, jak každá z domácností byla jiná a že jsme mezi nimi mohli porovnávat rozdíly. Stejně tak i se Tomášovi líbila návštěva školy a možnost srovnání s rokem 2018 o kolik se to ve škole posunulo kupředu. Kameraman koudy si hodně užil autenticitu hokeje s tamními dětmi a taky že to nemusel točit a Jardův hlavní dojem byl že doufám že to nebyla poslední návštěva.

 

DĚKUJEME HUSKY ŽE PODPOROVAL VŠECHNY SÁZEJÍCÍ

Všichni Sázející dostanou slevu na nákup vybavení od Husky ve výši 35 % a ti, kteří vsadí nejvíce dostanou kupony na libovolný nákup a vybrané vybavení. Díky Husky za jejich podporu. Brzy vám napíšeme, co můžete udělat proto abyste uplatnili vaše výhody.

 

Děkujeme všem, kteří se jakkoliv zúčastnili. Doufáme že vás s námi bavilo pomáhat a doufám že budeme společně v kontaktu a třeba se někdy společně uvidíme v Malém Tibetu za pomocí se vzděláváním.