Benefiční cesty na rok 2024 najdete již na webu www.himalajskypatron.cz

Back to top

Orientace v Delhi kolem Main Bazaru

Ahoj cestovatelé,

říkala jsem si, že (zejména 2. skupině a samostatně cestujícím) třeba pomůže pár záchytných bodů v Delhi resp. míst, která jsou poblíž Main Bazaru, kde jsme doporučili přespání. Mimochodem Main Bazar jako první věc v Dillí a v Indii je celkem šok, ale doporučuje se (turistům), protože kromě jiného je tam ubytování za slušné ceny a je to pravá Indie (jedna z jejich tváří), tak proč vám tuto první zkušenost vzít :o)

Takže z letiště je nejlepší autobus, stojí pár desítek rupií (loni myslím 50) a zaveze vás buď na Connaught Place příp. na nádraží New Delhi Railway Station, ale tam jak říkal Honza asi na druhou stranu, kde pak budete muset přejít přes most. Jinak nádraží je hned naproti vstupu na Main Bazar (doprava na této silnice je dost frekventovaná) a i Connaught Place není daleko (tato část Dillí se jmenuje New Delhi). V příloze (kterou se mi snad podaří vložit) je malý plánek této části Dillí (Main Bazar je nahoře vlevo). Ta místa říkám i z toho důvodu, že když byste si dali výletek po městě a pak se rikšou chtěli vracet zpět, tak je dobré vědět víc záchytných bodů než jen Main Bazar (příp. Pahar Ganj), protože by vás mohli dovézt z druhé strany příp. budete vědět, že to není daleko.

Na cestu na letiště je pak asi lepší vzít taxík (hotel domluví a je bezpečný), vyzvedne přímo u hotelu v domluvenou dobu a hodí na Domestic Airport. My platili loni tuším kolem 300 rupií za taxík, mají i větší pro víc lidí. Jak jsem zmiňovala, zapamatujte si jméno hotelu příp. si vemte vizitku, kdybyste (nechci to přivolávat) něco zapomněli, hotel ví, kdo vás vezl.

Hotely jsou všude na Main Bazaru, buď přímo či ve vedlejších uličkách. Ten který byl zmíněn (Vivek) je když půjdete po Main Bazaru od nádraží, tak se po nějaké době dostanete na místo, kde se cesta bude dělit do dvou, tak vy se vydáte doprava a za chvilinku bude po pravé straně Vivek Hotel.

Zase jsem to nezvládla stručněji, ale tyto info mi přišli, že se mohou hodit, když je tam někdo poprvé. Pokud by vás napadlo ještě něco, co by třeba někdo z nás mohl zodpovědět, tak se ozvěte. Jinak příjemné a bezproblémové cestování nám všem :o)

PřílohaVelikost
Image icon mapa_Delhi.jpg811.04 KB