Back to top

Podrobné informace k druhému přípravnému setkání 23. - 25. 4. 2010 ve Křtinách u Brna

Ahoj Indiáni!

Druhé přípravné setkání proběhne již tento víkend 23. – 25.4.! Doufám, že se těšíte tak jako já :-) Sejdeme se v kompletní sestavě, budou přítomni všichni letošní dobrovolníci, několik účastníků z minulých let a organizátorský tým.

Druhý přípravný víkend bude zaměřený na přípravu vašich dobrovolnických aktivit, na sestavení harmonogramu působení v Ladakhu (kdo, na kterém místě, kdy) a samozřejmě také na podporu přátelského a tvořivého ducha naší dobrovolnické skupiny J Budeme mít také dostatek času popovídat si a poznat se trochu navzájem.

Program druhého přípravného setkání začíná v pátek 23. 4. ve 20:00, končí v neděli 25. 4. ve 14:00. Vyžadujeme účast po celou dobu přípravného setkání (platí pro účastníky působící v Ladakhu v červnu a červenci, tedy pro účastnické kategorie LNKM a KM) , pozdější příjezdy a dřívější odjezdy nejsou vítány. V pátek se můžete ubytovávat na ZŠ Křtiny již od 18:00 hod, nejpozději půl hodiny před osmou byste měli být na místě.

Pro účastníky kategorie LN (srpen/ září)bude připraven program pouze v sobotu. Vyžadujeme tedy jejich účast pouze na sobotním programu, zbytek víkendu je pro ně volitelný. Rádi s vámi, milí srpnoví/ zářijoví dobrovolníci, strávíme celý víkend. Záleží pouze na vaší iniciativě a časových možnostech.

 

Programové náležitosti

Na tomto odkazu si můžete stáhnout program víkendu. Zde uvádím jen několik vybraných důležitých informací:

Návrhy vašeho programu v Ladakhu

Rádi bychom se blíže seznámili s vaší představou působení v Ladakhu. V pátek večer vám proto dáme prostor na to, abyste buď jako  jednotlivci nebo skupiny (pokud jste se již s někým domluvili) představili své návrhy aktivit v Ladakhu. Zaznít by mělo:

  • téma (rámec) – cíl aktivity (např. „Chtěl a mohl bych učit základy biologie – seznámit žáky s rozdíly fauny v Ladakhu/ Indii a v České republice/ Evropě“ nebo „Chtěl a mohl bych dělat s dětmi něco kreativního, např. mám nápad učit děti zpívat a tančit anebo vyrábět figurky z vizovického těsta“  atd.)
  • forma aktivity (např. „beseda + výtvarné ztvárnění indických a evropských zvířat, dramatické ztvárnění zvířat“ anebo „mohu připravit s dětmi taneční vystoupení pro rodiče“ aj.)
  • Kde byste chtěli působit (klášterní škola, soukromá škola Mulbekh, Chuchot, Sapi –   předpokládáme, že se s podrobnostmi jednotlivých míst působení seznámíte v interní část stránek www.lnkm.cz.

Na  představení  vašeho nápadu (návrhu, přání) budete mít 5 minut, prosím připravte se na to!

Na základě vašich návrhů se budou v průběhu víkendu formovat skupinky se stejnými (podobnými) představami.  Během víkendu bude čas dále aktivity promýšlet, domlouvat se na nich, inspirovat se.

Zařizování víz – s sebou si vezměte….

Mezi druhým a třetím setkáním je čas, pořídit víza. Ty z vás, kteří si nechávají víza zprostředkovat, prosím přivezte si na setkání:

  • cestovní pas: pas musí být platný ještě alespoň půl roku ode dne vstupu do Indie (resp. ode dne vydání víza)
  • 1x své foto pasového formátu

Na setkání vyplníte formuláře k vízům. Vyberu si vaše pasy a zařídím vízum na ambasádě. Nebojte se, vaše pasy budou v dobrých rukou.

 

Organizační náležitosti

Místo konání: ZŠ Křtiny (http://www.zskrtiny.cz/).

Křtiny je městys vzdálený asi 20 km severně od Brna a 7 km východně od EVC Švýcárna. Křitny jsou také mariánským poutním místem, městysu vévodí farní kostel Panny Marie. (více o Křtinách viz http://www.krtiny.cz/go/default.phpnebo http://krtiny.katolik.cz/index.php)

Spoje: pro mimobrněnské cestující vlakem doporučuji vyhledat si spoj zde: http://jizdnirady.idnes.cz/brno/spojeni/ . Vyhledané spoje z Hlavního nádraží Brno do Křtin si můžete stáhnout zde v PDF.

Do Křtin jezdí autobus č. 201 ze zastávky Stará osada v Brně, lze je také vlakem do Adamova, v Adamově pak přestoupit na autobus č. 157. V pátek jede 201 co půl hodinu, ze Staré osady trvá cesta do Křitn asi 20 minut.

Ve Křtinách vystoupíte v centru u obecního úřadu, dáte se ulicí doleva mezi kostelem a hospůdkou naproti a po chvilce už na kopečku uvidíte moderní budovu školy (za kostelem).

Prostory k dispozici: na ZŠ Křtiny budeme mít k dispozici 2-3 učebny na program a na ubytování. Přivezte si s sebou prosím vlastní spacák a karimatku, budeme spát v učebnách na zemi. Též se budou hodit přezůvky.

Strava: máme zajištěnu plnou penzi ve školní jídelně, a to od soboty od rána. Na páteční večer si prosím přivezte něco z vlastních zásob. Zájemci o vegetariánskou stravu – nahlaste se mi do středy 21.3. prosím!

Vezměte si s sebou také… oblečení do místnosti i navenek, část programu je plánovaná venku (povídání i pobíhání a procházení).

 

Moc se na vás na všechny a na vaše nápady těšíme! A mluvím za celý přípravný tým! :-)

 

Vlaďka