Tipy na další cestování

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /srv/app/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
  • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 1148.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 181.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 136.

Ahojky nadšenci,

někteří z vás zůstanou v Indii déle a plánují cestování i mimo Ladakh (moc vám to doporučuji, budu vám závidět, ale přejícně). Chtěla jsem vám sepsat nějaké tipy z míst, kde se mě při mé první návštěve Indie líbilo nebo kam jsem zavítala a kde je to zajímavé, stojí to za vidění a návštěvu. Nezvládnu ale udělat seznam i s komentářem, takže zde jen krátký výcuc a zbytek mohou (pokud bude zájem a zbyde čas) povykládat o víkendu. Vemu s sebou i mapu na ukázání, kde co je. Takže doporučuji:

Varanásí - na východ od Dillí, je to významné město pro hinduisty, chodí se pozorovat východ slunce u řeky Gangy, zde vidíte gháty - schody do vody, které najdete v kdejakém průvodci a na kterých lidé odpočívají, suší sebe i prádlo a schází po nich do vody, jinak v Ganze se (vy pravděpodobně na lodičce) můžete setkat s koupajícími se lidmi včetně čištění zubů, koupajíci se buvoly, odpadky, na břehu jsou hranice, kde spalují mrtvá těla..

Bodhgaya - to je zase významné místo pro buddhisty, je zde spousta nejrůznějších kláštěrů, kde se dříve dalo za malý peníz či zadarmo přespat (snad to zůstalo, my přespávali tenkrát v bhútánském), ale hlavně je tu strom, pod kterým prý Buddha dosáhl osvícenství

Pondicherry - bývala francouzská kolonie, zde křesťanské kostely, zajímavá změna oproti jiným částem Indie, na východním pobřeží

Goa - to je zase bývalá portugalská kolonie na západním pobřeží, úžasné pláže, ale mraky turistů

Hampi - vesnice s úžasnými zbytky kamenných památek rozesetých po okolí (dosažitelné pěšky) a s nádhernou velikou sochou Ganéši, toho bůžka se sloní hlavou

Rajasthan - ze je těch míst, všechny jsou zajímavá, ať už Jaipur, Jodhpur, zde se dají podnikat výlety na velbloudech přes noc se spaním v poušti (to bylo v Ajmeru) a bezpochyby Agra s Taj Mahalem...

A spousta dalších míst jako jsou obrovské město Madrás, či menší Madurai, které jsou ale už dost na jih, oblast Kerala (jihozápadní pobřeží) komunistická ale krásně zelená s banánovníky (a výbornými těmi malými banány smaženými v těstíčku), možnost plavby po řeče či krátkého pobytu v Ašrámu, ale je to až na jihu... ty vzdálenosti nelze podceňovat, my tenkrát zpět cestovali vlakem (mimochodem úžasný zážitek) zhruba z poloviny západního pobřeží zpět do Dillí 23 hodin.

To je opravdu jen taková malá ochutnávka. A jak říkám, opravdu doporučuji poznat i další části Indie, hinduistickou Indii, protože je úplně jiná než ta severní zejména buddhistická... každá ta část má své kouzlo a je strašně zajímavá.

Ahoj o víkendu. L. :o)

 

Brontosauři v Himálajích

pobočný spolek Hnutí Brontosaurus
sídlo: Nad Lánem 1249 /23, Olomouc 77900
IČ: 22712607
Datová schránka: xchaab8
účet organizace: 107-3427350257/0100
účet pro dary: 107-3766990267/0100

Zapojte se 

Dobrovolnictví
Benefiční kurz buddhismu

Benefiční tibetská medicína

Benefiční himálajská výzva 

Himalásjký patron

Darovat jednorázově

Kontakt

Email: Info@brontosaurivhimalajich.cz
Mobil: +420 603 534 730