Workshop tibetské kaligrafie

 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
 • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.

Od ukončení okupace hledá naše společnost ty správné hodnoty. Na počátku jsme díky Václavu Havlovi hledali inspiraci u Tibeťanů. Tento odkaz je však v současné době čím dál více zpochybňován. Na druhou stranu, co vlastně víme o současném životě Tibeťanů? Jedním ze způsobů jak jim porozumět je díky umění. 

Stručný popis akce:

Připravili pro vás již druhý workshop moderní tibetské malby zaměřený na Tibetskou kaligrafii. Kurz povede zase představitel moderního tibetského umění Tashi Norbo. Kurz je pro každého bez ohledu na zkušenosti, kdo se má zájem seznámit s tibetským uměním. Pro Himálajské patrony je za zvýhodněných podmínek.

 • Víkend - sobota a neděle 22 a 23. 9. 201 - začátek v 11:00 a konec přibližně v 17:00 
 • Atelier Praga Prima, Národní 417/35, Praha

Program kurzu:

V rámci workshopu bude představena tibetská kaligrafie. Naučíte se, jak se píší tibetské znaky, jejich význam a finálně zpracujete tibetskou modlitbu Om mani padme Hum (přeloženo: ať jsou všechny bytosti šťastny) v obraz, který si vezmete domů.

V neděli vytvoříte podle tashiho vedení obraz zvaný „energy booster“ (přeloženo zlepšovač energie) který po umístění do domácnosti vylepšuje energii vašeho bydlení. Všechno obrazy vytvoření v neděli, budou na konci dne osobně vysvědceny Tashim v rámci společného buddhistického obřadu zvaného pudža.

Lektor kurzu:

Tashi Norboo začínal jako malíř svatých obrazů (Thangegka) Dalajlámovy kanceláře. Po emigraci do Belgie se vypracoval jako všestranný umělec reflektující jeho kořeny, západní umění a současnou dobu. Po dlouhodobém vystavování všude po světe teď provozuje muzeum tibetského umění v Nizozemsku.

Web: http://www.tashinorbu.com/

Facebook: https://www.facebook.com/ltashinorbu?ref=ts&fref=ts

Jazyk

Kurz probíhá v angličtině se zajištěným simultánním nebo konsekutivním překladem (pokud bude překlad potřeba). Pokud se v přednáškách vyskytují specifická slova, bývá zvykem, že se výklad zastaví a účastníci si vzájemně pomohou si termíny vysvětlit.

Co sebou 

Vemte si takové oblečení, které si můžete zašpinit od barev. V atelieru se můžete kdykoliv převléct 

Pro koho kurz je a kapacita akce 

Víkend je určen pro kohokoliv, kdo má zájem se seznámit se základy tibetské malby. Kurz mohou navštívit zkušení grafici nebo klidně i naprostí začátečníci.

Pro Himálajské patrony (naše pravidelné individuální dárce) je kurz jako odměna za jejich dlouhodobou poporu. Himálajští patorni platí pouze náklady na realizaci akce. Je možné se při příležitosti konání kurzu stát Himálajským patronem - takováto možnost je například vhodná pro ty, kteří již delší dobu pozorují s nadšením naši aktivitu, o himálajském patrontsví již dlouho přemýšlejí a návštěva kurzu bude ten finální podmět k dlouhodbému zapojení se. Stát se patronem je možné zde.

Kapacita akce je 10 účastníků. Na akci budeme držet 7 míst pro naše pravidelné dárce - Himálajské patrony - do 27. 8. 2018. Pokud se 7 míst pro Himálajské patrony do uvedeného termínu nezaplní nabídneme jejich místa veřejnosti. Metoda obsazení worshopu je stylem kdo dřív přijde ten dřív mele. Kdo napíše později bude zařazen na listinu čekatelů. S účastí počítáme tehdy až dostaneme poplatek za akci. 

Cena za kurz

 • Himálajští patroni 1 500 Kč
 • Ostatní 2 800 Kč 

V ceně jsou zahrnuty všechny výtvarné pomůcky na realizaci akce  

Jak vypadal ten první kurz

Tashi vyučoval poprvé v prosinci 2017. O víkendovém workshopu malovali účastníci mandalu a buddhu. Fotky a video zde

 

Přihlásit se ke kurzu 

Pokud se chcete přihlásit na kurz nebo máte jakékoli otázky, napište prosím na email

info@brontosaurivhimalajich.cz

Dotazy směřujte na

Ing. Jiří Sázel, Ph.D.
Předseda Brontosaurů v Himálajích
Predseda@brontosaurivhimalajich.cz
+ 420 603 534 730

.

Brontosauři v Himálajích

pobočný spolek Hnutí Brontosaurus
sídlo: Nad Lánem 1249 /23, Olomouc 77900
IČ: 22712607
účet organizace: 107-3427350257/0100
účet pro dary: 107-3766990267/0100

Zapojte se 

Dobrovolnictví
Benefiční kurz buddhismu

Benefiční tibetská medicína

Benefiční himálajská výzva 

Himalásjký patron

Darovat jednorázově

Kontakt

Email: Info@brontosaurivhimalajich.cz
Mobil: +420 603 534 730