Benefiční cesty na rok 2024 najdete již na webu www.himalajskypatron.cz

Back to top

Pojeď do Malého Tibetu - Benefiční cesty - specifika tohoto ročníku

Již od roku 2008 můžete v létě odjet do Malého Tibetu s naší neziskovkou. V tomto článku najdete, co je pro tento rok specifické – odlišné v porovnání s jinými ročníky. Pokud se chcete rovnou přihlásit, klikněte zde

 

 

Vybrat benefiční cestu

 

 

PŘÍBĚH KAŠMÍROVÉ VLNY – NOVÁ BENEFIČNÍ CESTA

Na nekonečných nomádských pláních se seznámíte s příběhem vzniku legendární vlny, která svou kvalitou změnila svět. Projdete se s nomády po pláních, budete s nimi česat vlnu, tu zpracujete a upletete si vlastní kašmírový výrobek. Absolvováním cesty poskytnete jednorázový dar na podporu himálajské školy.

Malý Tibet je drsný a pustý kraj. Velmi dobře známe, jak život na vrcholu Himálaje zformoval duchovní hodnoty tamních buddhistů. Kašmírová vlna je však stejně světová a fascinující. Můžete být první, kdo její příběh objeví během benefiční cesty, kterou vám nikdo jiný nenabídne.

  • Termín: 18. 6. až 1. 7. 2023
  • Délka cesty: 14 dnů
  • Kapacita: 6–10 účastníků

Tlačítko: ODJET NA NOMÁDSKÉ PLÁNĚ, http://www.brontosaurivhimalajich.cz/pribeh-kasmirove-vlny-beneficni-cesta

 

Prázdninové dobrovolnictví nemá žádné téma

Přihlášky mohou zájemci podávat s jakýmikoliv nápady. Přihlášky nejsou omezeny pouze na vědecké téma, jak tomu bylo v létě 2022 (popřípadě v roce 2020 a 2021). Do Malého Tibetu se pojede začátkem července (nejede se na začátku srpna, jak tomu bylo výjimečně v roce 2022). Přihlášky k prázdninovému dobrovolnictví je potřeba poslat do konce ledna.

  • První přípravné setkání: 17. – 19. 2. 2023
  • Druhé přípravné setkání: 14. – 16. 4. 2023
  • Odlet do Indie (předběžný): asi 27. 6. 2023
  • Pobyt ve škole v Mulbekhu: 3. – 16. 7. 2023

Přihlásit se k prázdninovému dobrovonictví zde http://www.brontosaurivhimalajich.cz/dobrovolnictvi

 

Akademičtí dobrovolníci mají proplacenou letenku

Tento rok jsou vypsané pozice na učitele Science, IT, tělesnou výchovu a hudebku. Primárně budeme shánět učitele Science, aby oživil novou školní laboratoř a ideálně takového, který si troufne na vyučování spolu s tamním učitelem. Tento rok není vypsaná pozice placeného učitele (ten, který bude 7 měsíců ve škole za plat tamního učitele), ale akademičtí dobrovolníci (přesněji akademičtí dobrovolníci – dobrovolní učitelé) mají nejvíce výhodně podmínky, jaké jsme kdy vypsali. Dostanou proplacenou letenku do cílové destinace (Praha – Delhi – Leh), stravu v průběhu pobytu ve škole a neplatí účastnický poplatek (účastnický poplatek je nula).

Více zde http://www.brontosaurivhimalajich.cz/akademicky-dobrovolnik-popis-katego...