Benefiční cesty do Malého Tibetu

 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /srv/app/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
 • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 1148.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 181.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 136.

KORONA A CESTOVÁNÍ: Věříme, že bude možné realizovat cesty do Malého Tibetu i přes komplikace s cestováním. Podrobnosti popisujeme zde.

Dobrovolnictví

Pomáhejte v naší škole jako dobrovolník od 14 dnů do 6 měsíců jako učitel, pomocník na stavbě nebo odborník. Uplatníme mladé lidi bez kvalifikace. Máme role i pro odborníky s praxí. Věkové rekordy účastníků jsou 69 let a 11 měsíců.

 

PŘEHLED DOBROVOLNICKÝCH MOŽNOSTÍ

ZKUŠENOSTI DOBROVOLNÍKŮ

PODAT PŘIHLÁŠKU K DOBROVOLNICTVÍ

PRÁZDNINOVÝ DOBROVOLNÍK

AKADEMICKÝ DOBROVOLNÍK

ODBORNÝ ASISTENT

Benefiční kurz buddhismu

 

TERMÍN: 20. 8. –30. 8. 2022

DÉLKA CESTY: 15 DNÍ

KAPACITA: 6 - 15 LIDÍ

5denní kurz základů buddhismu v tamním klášteru. Místní mnich vás seznámí se základy buddhistické filozofie a symboliky a naučí vás základy meditace. Kurz je sociálním podnikáním tamní školy, která si jím vydělává na provoz nebo investice.

Benefiční himálajská výzva

Sportovní cesta za třemi sportovními výzvami. Na motorkách pojedete k ledovcovému jezeru, na raftu sjedete řeku Indus, vystoupíte na šesti tísícovku. Kamarádi si na vás budou moct vsadit a pokud výzvy zdoláte, stanou se ze sázek dary pro Himálajskou školu.

 
DÉLKA CESTY 15 DNÍ
KAPACITA: 6 - 15 LIDÍ
TERMÍN: 15. 7. –28. 7. 2022

Benefiční tibetská medicína

 

DÉLKA CESTY 13 DNÍ      

KAPACITA: 6 - 8 LIDÍ       

TERMÍN: 20. 7. - 3. 8. 2022

 

V rámci 5denního kurzu se projdete s tibetským doktorem po kopcích, nasbíráte bylinky a vyrobíte z nich vlastní medicínu. Praktickým procvičováním se seznámíte s diagnostickými a léčebnými metodami. Himálajská škola si kurzem vydělává na provoz a investice.

Kombinace benefičních cest

Benefiční cesty můžete kombinovat. Například můžete jet na dobrovolnictví a potom si dát sportovní cestu. Celková cena potom bude nižší (nebudete dvakrát kupovat letenky) a spočítáme vám ji individuálně. Kombinováním cest zažijete tu nejlepší kombinaci zážitků kterou v Malém Tibetu můžete mít.

Korona virus a cestování do Indie

Věříme, že bude možné realizovat cesty do Malého Tibetu i přes komplikace s cestováním. Očekáváme, že pro cestu bude stačit test před odletem. Čekáme, že další očkování, vývoj léku na koronavirus, slábnutí viru ale i ochota hledání cesty do normálu cestování do Indie ještě zjednoduší. V lednu 2022 není situace k cestování ideální, a i přesto se dá do Indie cestovat. Přiznáváme, že zde stále bude malé riziko možné karantény po příletu. Pravděpodobnost, že k tomu dojde, je velmi malá. 

UPDATE DUBEN 22: V současné době nejsou pro cestování do Indie žádné restrikce kromě testu na koronavirus před cestou (žádné testování po příletu, žádná karanténa, žádné letecké mosty) 

Informace níže sepisujeme k lednu 2022. To je v moment kdy v Indii nastupuje vlna pandemie a v Evropě končí vlna pandemie. Současné podmínky cestování do Indie jde vnímat jako nejčernější možný výhled pro cestování na léto 2022. I přes všechny komplikace cestovat do Indie jde a čekáme, že cesta v létě 2022 už bude spíše jednodušší – že prostě bude stačit jenom test.

 

Udělení víza – turistická víza jsou udělována

 • Indie vydává turistická i další víza. I přesto, že v průběhu zimy 21 probíhala v Evropě další vlna pandemie, bylo možné cestovat do Indie na turistická víza
 • I pokud by turistická víza nebyla možná, jde stále požádat o business víza. Prakticky to znamená že místo 1000 Kč to stojí 5 tisíc Kč.
 • Stále můžeme žádat o speciální víza pouze pro naši neziskovku (což by znamenalo levnější cenu za víza než jako mají business víza).

 

Jak omezení mohou zkomplikovat cestu

 • Čekáme, že v létě půjde do Indie odletět pouze s negativním covid testem před cestou. Považujeme toto za zcela minimální omezení pro realizaci cesty.
 • Komplikovaná varianta cesty je pokud bude indií ČR zařazena mezi země s vysokým výskyte covidu. Například v lednu 22 je ČR stále mezi nebezpečnými zeměmi a níže je popsáno jaké komplikace to může přinést. Čekám že v létě 22 to nemůže být horší, popřípadě to bude lepší.
  • je potřeba test před cestou, po příletu do Delhi je potřeba další test, pokud je test
  • negativní, podle oficiálních vládních instrukcí cestující z letiště cestuje do finální destinace, kde je povinen se uchýlit na 7 dní do domácí či hotelové karantény a osmý den po příletu absolvovat další PCR test. V Malém Tibetu však oficiální vládní instrukce nedodržují a druhý test udělají tři dny po příletu. Dodržování karantény nikdo nehlídá. Nikdo netuší, jaký je postup, pokud je test třetí den po příletu pozitivní. Za finální destinaci jde taky prohlásit vesnici Mulbekh, takže i kdyby se začala dodržovat sedmidenní karanténa jde rovnou odjet do vesnice Mulbekh (to jde použít pro případ dobrovolnictví, buddhismu, medicíny).
  • Pozitivní musí cestující nastoupit instituciální karanténu. To by byl pravděpodobně nejhorší záívěr a možná situace, kdyby účastník musel dojet za ostatními až jej propustí. Popřípadě změnit jeho následující program. Pokud by k tomu došlo, tak účastníkům vyjdeme co nejvíce vstříc, třeba vrácením peněz za nevyužitý program atd.
  • Riziko možné karantény pro příletu do Delhi zde je, ale je relativně malé. ČR bude muset mít zrovna vrchol pandemie, a vy se budete muset nakazit zrovna někde na letišti v Praze (takže že začnete být infekční po příletu do Delhi). Uznejte sami, že to sice riziko je, ale že je malé. Mimochodem, když se po cestě v ledadle nachladíte od klimatizace nebo dostatene průjem, můžete taky na týden odpadnout (už se nám to stalo mnohokrát) a můžete mít taky pokažený/zkomplikovaný program v Indii. Nachlazení nebo průjem je možná pravděpodobnější než chytnutí korony. 
 • Let do Indie musí být pouze přes Amsterdam, Curych, Helsinky, Londýn, Frankfurt, Malé nebo Paříž. Prakticky to znamená menší manévrovací prostor k nákupu nejlevnější možné letenky. Prostě místo letenky Praha Delhi za 12,5 tisíce Kč to bude za 15,5 tisíce Kč.
 • Test na cestě domů (ale nevíme co se děje pokud je test pozitivní).
 • Je požadována vakcinace

 

Preventivní přístup v průběhu cestování

 • Počítáme s tím, že si na cestu vezmeme vlastní testy a ideálně se budeme testovat průběžněji a četněji, než to bude nutné
 • Doufáme, že si půjde vzít léky na těžký průběhu koronaviru

 

Nákup letenek a potenciální riziko storna letu

 • Máme ve zvyku kupovat letenky co nejdříve. V roce 2022 bychom s nákupem počkali až na duben nebo květen, abychom minimalizovali riziko storna nebo změn.
 • Doposud se nám vždy podařilo u letecké společnosti získat refund pokud cesta nebyla možná uskutečnit kvůli koroně.

 

Více informací (s většími podrobnostmi) ohledně aktuálních podmínek cestování do Indie můžete najít zde https://www.mzv.cz/newdelhi/cz/ko/info/koronavirus/indie.html

Pokud vás budou zajímat podobnosti volejte nebo pište

 

80

550

lidí ročně s námi jede do Malého Tibetu lidí s námi pomáhalo v Malém Tibetu od roku 2008
... a další mediálně známe osoby s námi pomáhali v Malém Tibetu, více zde

 

Proč byste měli jet s námi 

 • Cesta má hlubší smysl než běžná turistika.
 • Dostanete se blíže k tamním obyvatelům, kteří vás budou přijímat s respektem díky naší dlouhodobě pozitivní reputaci.
 • Ručíme vám, že dohlédneme na rozumné naložení s vašim darem. Když jedete jako běžný turista necháte sice peníze u tamních, ale většinou je to nešikovnější tamní podnikatel. My vám ručíme, že naše škola rozloží peníze rovnoměrně mezi lidi všech sociálních vrstev.
 • Benefiční cesty organizujeme od roku 2008. Ročně s námi jede 80 lidí (cestovní kanceláře zvládnout vypravit tak 10 lidí jednou za dva roky). Myslím že v ČR není nikdo zklušenější v organizování cest do Malého Tibetu. 
 • Zajistíme, že z vašeho pobytu vytěžíte maximum zážitků. To co s námi zažijete za 14 dní, budete svépomocní zažívat 2 měsíce. 
Platnost informací: 
Leden 2022

 

Brontosauři v Himálajích

pobočný spolek Hnutí Brontosaurus
sídlo: Nad Lánem 1249 /23, Olomouc 77900
IČ: 22712607
Datová schránka: xchaab8
účet organizace: 107-3427350257/0100
účet pro dary: 107-3766990267/0100

Zapojte se 

Dobrovolnictví
Benefiční kurz buddhismu

Benefiční tibetská medicína

Benefiční himálajská výzva 

Himalásjký patron

Darovat jednorázově

Kontakt

Email: Info@brontosaurivhimalajich.cz
Mobil: +420 603 534 730