Stručné shrnutí možností dobrovolnictví

 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /srv/app/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
 • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 1148.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 181.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 136.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /srv/app/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
 • strict warning: Declaration of views_handler_field_user::init() should be compatible with views_handler_field::init(&$view, $options) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/modules/user/views_handler_field_user.inc on line 50.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_user_name::value_submit() should be compatible with views_handler_filter_in_operator::value_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/modules/user/views_handler_filter_user_name.inc on line 145.
 • strict warning: Declaration of semanticviews_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /srv/app/www/sites/all/modules/semanticviews/semanticviews_plugin_style_default.inc on line 231.
 • strict warning: Declaration of semanticviews_plugin_row_fields::options_validate() should be compatible with views_plugin_row::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/semanticviews/semanticviews_plugin_row_fields.inc on line 143.

Můžete pomáhat v následujích dobrovolnických kategoriích:

 • VĚDECKÝ Prázdninový dobrovolník – jedná se o čtrnáctidenní výuku nebo pomoc na stavbě realizovanou skupinou dobrovolníků na začátku srpna bez velkých nároků na schopnosti dobrovolníků, ČEKÁME ŽE NAPROSTÁ VĚTŠINA VĚDCŮ SE BUDE HLÁSIT NA TENTO PROGRAM, Podrobnosti kategorie zde.
 • Akademický dobrovolník – jedná se o měsíční až osmi měsíční působení jako běžný učitel realizovatelnou v průběhu celého kalendářního roku s požadavkem na pedagogické vzdělání nebo praxi dobrovolníka, BUDEME VYBÍRAT JEDNOHO NEBO DVA VĚDECKÉ PEDAGOGY K PROŠKOLENÍ TAMNÍCH UČITELŮ  podrobnosti kategorie zde.
 • Odborný asistent – jedná se o individuálně dlouhý pobyt zaměřený na rozvoj kapacity zaměstnanců školy nebo na realizaci rozvojového plánu s požadavkem na praxi dobrovolníka v požadovaném oboru/oblasti, podrobnosti kategorie zde.
 • Ostatní – sháníme fotografa/novináře; zdravotníka; psychologa; dobrovolníka, který posbírá příběhy podporovaných rodin z Mulbekhu. Tito dobrovolníci se přidávají na jednotlivé Benefiční cesty nebo cestují individuálně, podrobnosti zde

Rádi bychom realizovali dobrovolnictví i přes komplikace s cestováním. Kompromisy jsou následující

PRÁZDNINOVÉ DOBROVOLNICTVÍ

 • Termín podání přihlášek protahujeme do 30. 4. 2021 *
 • První přípravné setkání přidružíme k druhému přípravnému setkání spojíme do jednoho jako prodloužený víkend v termínu od 20 do 23. 5. 2021 *
 • Téma vědy budeme preferovat (nebude je však vyžadovat) - takže budeme se zabývat i nevědeckými návrhy aktivit v dobrovolnických přihláškách. **
 • Datum přípravného setkání se již nemit nebude. Finální rozhodnutí o reaelizaci cesty padne 30. 4. Pokud cestu nebudeme moct realizovat tak další možnost bude až v roce 2022
 • Jsme přesvědčeni že cestu bude možné realizovat (i přes komplikace a restrikce v cestování)

AKADEMICKÉ DOBROVOLNICTVÍ

 • Jarní periodu není možné realizovat (není povoleno cestovat do Indie)
 • Podzimní periodu bychom rádi realizovali se zamřením na vědu

 

Komentář a doplnění

 • * Pokud je cesta v létě 2021 nejistá, nechceme se pouštět do standardního průběhu příprav. Konkrétně výběr přihlášek a organizování prvního přípravného setkání je náročný proces jedna pro nás, ale i pro zájemce.
 • ** v roce 2020 jsme vybírali pouze přihlášky s vědeckými návrhy aktivit. Rok 2021 je stále značně nejistý, takže nechceme omezovat účast ani zájemce.
 • Text na webu nechváme z převážné většiny jako při "běžném" dobrovonickém ročníku, abyste mohli mít představu o stadatním průběhu (pokud tento rok třeba nevyrazíte)

Důležité termíny pro prázdninové dobrovolníky na rok 2021 

 • Uzávěrka podání přihlášek k prázdninovému dobrovolnictví PD: 30. 4. 2021
 • Přípravné setkání 20. – 23. 5. 2021
 • Odlet do Indie (předběžný) cca 27. 7. 2021
 • Pobyt ve škole v Mulbekhu: předběžně 2. - 15. 8. 2021

Dobrovolnictví v roce 2021 je zaměřeno na vědu. V létě 2021 dostavíme novou školní budovu se třídami specializovanými na fyziku, chemii, biologii a IT. Dobrovolníci se tento rok zaměří na iniciaci výuky s těchto učebnách. Výukové projekty prázdninových dobrovolníků budou zaměřeny na vědecká témata. Akademičtí dobrovolníci v druhé polovině roku budou pomáhat stávajícím učitelům osvojit si výuku v nových učebnách a s novým vybavením (více Akademický dobrovolník - dobrovolný učitel - Aktuální požadavky na rok 2021, zde). 

Příprava dobrovolníka probíhá buď v rámci přípravných setkání (prázdninoví dobrovolníci) nebo individuálními konzultacemi (akademičtí, odborní a ostatní dobrovolníci). Akademičtí a odborní dobrovolníci odjíždí individuálně kdykoliv v průběhu roku. Prázdninoví dobrovolníci odjíždí ve skupině na začátku letních prázdnin. V průběhu pobytu mohou dobrovolníci bydlet ve škole nebo u rodin dětí, které učí, vyrazit společně s dětmi na školní piknik, nebo se zúčastnit různých oslav, které ve vesnici probíhají. Po skončení svojí práce mohou dobrovolníci objevovat místní kláštery, vyrazit na trek nebo cestovat po Indii (například video trek na Stok Kangri, na motorkách do Numbra Valey).

V naprosté většině případů si dobrovolníci si platí náklady spjaté s cestou a pobytem v Himálajích. Vyjímkou mohou být někteří odborní asistenti nebo akademičtí dobrovolníci, kteří mohou dostat příspěvěk na letenku nebo plat lokálního učitele. Minimální náklady na cestu mohou být 30 tisíc Kč. Průměrně utrácejí dobrovolníci za jejich pobyt kolem 35 až 45 tisíc Kč. Celkové finance potřebné na dobrovolníkovo působení se skládají z cestovních nákladů (jednotných pro všechny dobrovolnické kategorie) a režie (specifické pro dobrovolnickou kategorii). Podrobnosti jednoltivých položek nákladů cesty najdete zde.

Dobrovolnické funkce mohou být kombinovány, tj. že třeba akademický dobrovolník může být zároveň odborným asistentem anebo že prázdninový dobrovolník se může stát po skončení akademickým dobrovolníkem.

Pokud máte jakýkoliv svůj vlastní nápad na dobrovolnickou pomoc a působení, který nezapadá do námi připravených škatulek? Máte zájem před podáním přihlášky probrat váš nápad na výuku? Je na webu něco nesrozumitelně vysvětleno? Kontaktujte nás prosím – na všem se společně domluvíme!

 

Pokud máte zájem vyrazit do Himálají jako dobrovolník přečtěte si popis jednotlivých dobrvolnických kategorií, vyberte si, která vám nejvíce sedí a následně se přihlste:

 

Platnost informací: 
Leden 2021
Obrázek uživatele Jiří Sázel
Ing.
Jiří Sázel
Předseda Brontosaurů v Himálajích
Predseda@BrontosaurivHimalajich.cz
+420 603 534 730

 

Brontosauři v Himálajích

pobočný spolek Hnutí Brontosaurus
sídlo: Nad Lánem 1249 /23, Olomouc 77900
IČ: 22712607
Datová schránka: xchaab8
účet organizace: 107-3427350257/0100
účet pro dary: 107-3766990267/0100

Zapojte se 

Dobrovolnictví
Benefiční kurz buddhismu

Benefiční tibetská medicína

Benefiční himálajská výzva 

Himalásjký patron

Darovat jednorázově

Kontakt

Email: Info@brontosaurivhimalajich.cz
Mobil: +420 603 534 730