Benefiční cesty na rok 2024 najdete již na webu www.himalajskypatron.cz

Back to top

Dobrovolnické pozice

Tento úkol má několik rovin: rutina, rozvoj, analytika, reklama. Zájemce o tuto pozici může dělat jenom jeden nebo dva body výše popřípadě všechny zaráz
Ředitel je většinou zatížen spoustou drobných úkolů. Pokud by je někomu mohl delegovat, měl by více času na rozvoj organizace. Odměnou asistent(ky) může být kromě dobrého pocitu skutečnost, že je většinou přítomná co nejdříve u těch nejdůležitějších věcí.
Lidi se o nás musejí dozvědět, jinak s námi nemohou pomáhat. Proto potřebujeme, aby se o nás psalo a taky mluvilo. Potřebujeme oslovovat časopisy a noviny s nabídnou článků z našich cest do Malého Tibetu.
Klíčem úspěchu je, pokud rozumíte vašim dárcům. To jde jenom tehdy pokud pečlivě evidujete, jaké dary vám dávají. Bez CRM systému to nejde a my potřebujeme někoho kdo nám jej pomůže rozvíjet.
Naše neziskovka uhradí za rok 250 faktur a přijme 175 plateb. Vyplácení faktur a systematická manažerská evidence výdajů a příjmů přidá na profesionalitě naší organizace.
Kromě děkování zjistíme, zda jsme v emailovém spojení a upozorníme je na důležité novinky.
Může se stát, že komunikace emailem s Himálajským patronem přestane fungovat. Potom je potřeba mu zavolat a zjistit kde se stala chyba
Je pro nás důležité, abychom rozuměli našim dárcům. Proto o nich evidujeme co nejvíce informací, které musíme analyzovat, abychom dárcům mohli zajistit to, co potřebují.
Neradi bychom vypadali, že bychom doposud nedělali účetnictví, ale budeme rádi, pokud jej budeme moci profesionalizovat.

Dobrovolnické úkoly

Pokud budeme mít českou firmu, která by nabídla reklamní textil darem, ušetříme na provozních nákladech.
Abychom dělali naši práci dobře, potřebujeme vědět jak a jestli se mění statistiky našich darů v čase a proto potřebujeme někoho kdo tyto informace zpracuje.
Pro Brontosaury v Himálajích je to důležité proto, aby porozuměli naši dárcům, co je motivuje k tomu být patronem a co jsou impulzy k postupu blíže do nitra naší organizace.
I přesto, že jsou Brontosauři v Himálajích největší česká cestovka zaměřená na Malý Tibet jsou zde i další, kteří cesty do Malého Tibetu organizují. Jako super osvěžení jejich itineráře může být zastávka v „České škole“ a možná že někteří z nich se díky tomu stanou Himálajskými patrony.
Chceme vytvořit krátké video, které představí Himálajské patrony – důvody proč se rozhodli být patronem, co jim na tom dělá radost a jak se jako patroni cítí.
S Brontosaury v Himálajích bylo již 350 dobrovolníků. Množství věci, které při kulturní výměně zažili je nespočetné a je to samozřejmě úžasná legrace, například „To je pro oslíka? … ne, to bude vaše večeře“
Všem, kteří s námi vyrazí do Malého Tibetu, dáváme instrukce pomocí cestovního balíčku. Aby byl cestovní balíček zcela dokonalý, hodilo by se, pokud se na něj podíval náš bývalý dobrovolník ne-organizátorským pohledem.
Chcete vaše známé seznámit s tím, jaké je to s Dalajlámou stavět školu v Malém Tibetu?
Spolupráce mezi školou v Mulbekhu a Brontosaury v Himálajích dosahuje skutečně unikátních kvalit. Jedním z jejich rysů je, že máme přesný přehled o každé účtence ke stavbě nového školního internátu. Nicméně pokud to neumíme veřejnosti jasně a jednoduše graficky ukázat, je to, jako kdybychom to nedělali.
Líbí se ti dokumentární film Dobré úmysly a rád bys udělal jeho veřejné promítání a tím podpořil Brontosaury v Himálajích?