Back to top

Dobrovolnické pozice

Abychom mohli nabídnout to nejlepší v benefičním obchodu, máme partu holek, s kterými konzultujeme, co objednat dovést.
Sháníme pracovníka na poloviční úvazek plnící všestranné spektrum úkolů ať od organizování benefičních cest, managmentu benefičního obchodu nebo udržování vztahů s dárci.
Lidi se o nás musejí dozvědět, jinak s námi nemohou pomáhat. Proto potřebujeme, aby se o nás psalo a taky mluvilo. Potřebujeme oslovovat časopisy a noviny s nabídnou článků z našich cest do Malého Tibetu.
Klíčem úspěchu je, pokud rozumíte vašim dárcům. To jde jenom tehdy pokud pečlivě evidujete, jaké dary vám dávají. Bez CRM systému to nejde a my potřebujeme někoho kdo nám jej pomůže rozvíjet.
Kromě děkování zjistíme, zda jsme v emailovém spojení a upozorníme je na důležité novinky.
Může se stát, že komunikace emailem s Himálajským patronem přestane fungovat. Potom je potřeba mu zavolat a zjistit kde se stala chyba
Rádi pečlivě řídíme naše finance. Potřebujeme dvakrát až třikrát ročně vytvořit manažerský souhrn finančních toků.
Je pro nás důležité, abychom rozuměli našim dárcům. Proto o nich evidujeme co nejvíce informací, které musíme analyzovat, abychom dárcům mohli zajistit to, co potřebují.
Neradi bychom vypadali, že bychom doposud nedělali účetnictví, ale budeme rádi, pokud jej budeme moci profesionalizovat.

Dobrovolnické úkoly

Pokud budeme mít českou firmu, která by nabídla reklamní textil darem, ušetříme na provozních nákladech.
Rozcestník, který přesměruje na web neziskovky nebo do benefičního obchodu a vysvětlí, jak pracujeme s názvem Himálajský patron.
Tato sportovní cesta do Malého Tibetu umožňuje vsázet na její účastníky tím vytvářet dary přes speciální web. Aktuálně využíváme šablonu WIX s paušálními platbami. Pokud budeme mí vlastní web vygeneruje akce více darů pro tamní školu.
Abychom dělali naši práci dobře, potřebujeme vědět jak a jestli se mění statistiky našich darů v čase a proto potřebujeme někoho kdo tyto informace zpracuje.
Pro Brontosaury v Himálajích je to důležité proto, aby porozuměli naši dárcům, co je motivuje k tomu být patronem a co jsou impulzy k postupu blíže do nitra naší organizace.
I přesto, že jsou Brontosauři v Himálajích největší česká cestovka zaměřená na Malý Tibet jsou zde i další, kteří cesty do Malého Tibetu organizují. Jako super osvěžení jejich itineráře může být zastávka v „České škole“ a možná že někteří z nich se díky tomu stanou Himálajskými patrony.
Chceme vytvořit krátké video, které představí Himálajské patrony – důvody proč se rozhodli být patronem, co jim na tom dělá radost a jak se jako patroni cítí.
S Brontosaury v Himálajích bylo již 350 dobrovolníků. Množství věci, které při kulturní výměně zažili je nespočetné a je to samozřejmě úžasná legrace, například „To je pro oslíka? … ne, to bude vaše večeře“
Všem, kteří s námi vyrazí do Malého Tibetu, dáváme instrukce pomocí cestovního balíčku. Aby byl cestovní balíček zcela dokonalý, hodilo by se, pokud se na něj podíval náš bývalý dobrovolník ne-organizátorským pohledem.
Chcete vaše známé seznámit s tím, jaké je to s Dalajlámou stavět školu v Malém Tibetu?
Jedno z největších množství našich příznivců, přichází díky osobnímu kontaktu se zástupci naší organizace.
Pokud nemáte fotky z akce, jakoby akce neproběhla. Pořádáme ročně přibližně 10 akcí v ČR, které je potřeba fotografovat.
Jako poděkování za podporu Himálajským patronům zveme jednou až dvakrát za rok do ČR Tibeťana, který je seznámí se svým řemeslem – například medicínou, buddhismem nebo uměním. Nicméně ne všichni rozumí a je potřeba akce překládat.
Brontosauři v Himálajích pořádají ročně přibližně pět událostí v ČR, v rámci kterých umožňujeme našim příznivcům zažít tibetskou kulturu a přiblížit se naší komunitě. Na každé z akcí potřebujeme vést ubytování a stravovací požadavky.
Spolupráce mezi školou v Mulbekhu a Brontosaury v Himálajích dosahuje skutečně unikátních kvalit. Jedním z jejich rysů je, že máme přesný přehled o každé účtence ke stavbě nového školního internátu. Nicméně pokud to neumíme veřejnosti jasně a jednoduše graficky ukázat, je to, jako kdybychom to nedělali.
Líbí se ti dokumentární film Dobré úmysly a rád bys udělal jeho veřejné promítání a tím podpořil Brontosaury v Himálajích?