Benefiční himálajská výzva

 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /srv/app/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
 • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 1148.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 181.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 136.

Benefiční himálajská výzva je 16 denní sportovní cesta do Malého Tibetu. Na motorkách pojedete k ledovcovému jezeru, na raftu sjedete řeku Indus, vystoupíte na šesti tísícovku. Vyzvete vlastní odvahu a podpořte tím naši školu. Vaši kamarádi si na vás budou moct vsadit a pokud výzvu zdoláte, stane se jejich sázka dar pro Himálajskou školu. Super zábava pro všechny.

Termín: 9. 7. až 25. 7. 2021

Videa a články z předchozích ročníků

2019 - Bez vrcholový fotky se domů nevracej
2018 - Benefiční himálajská výzva se Zdeňkem Piškulou vydělala 200 tisíc
2017 - Druhého ročníku výzvy se zúčastnilo 7 dobrodruhů

Délka: 16 dní

Cena: 49 800 Kč (včetně letenky a daru pro školu)

Rádi bychom cestu v létě 2021 realizovali i přes současnou nejistotu v cestování. Budeme sbírat zájemce a čekat až vakcinace umožní cestování. Přihlaste se a čekejte s námi. Další podrobnosti ohledně našeho přístupu ke korona nejistotě v článku zde.

Den 1. až 3. - Hlavní město Leh

Malý Tibet leží v severní Indii a je posledním místem na světě, kde Tibetská kultura zůstává nepotlačena. Hlavní město Malého Tibetu se jmenuje Leh a leží na břehu řeky Indus ve výšce 3 500 m n. m. Procházela přes něj jedna z větví hedvábné stezky a díky prosperitě z dávných dob je zde sousta klášterů, stup a paláců, které stojí za to objevit.

Po příletu do hlavního města Lehu si účastníci odpočinou po náročné cestě. První dny je důležité se dobře aklimatizovat a tak je program sestavený z půldenního odpočinku a půldenního objevování tamních památek. Navštívíte Shanti-stupu, královský palác a kláštery ve městě i jeho okolí.

Den 4. až 5. - Na motorce k ledovcovému jezeru Pangong

Jezero Pangong je největším jezerem v Himálajích. Leží ve výšce 4 250 metrů nad mořem a jeho slaná voda se rozlévá z jedné třetiny v Indii a z dalších dvou třetin v Tibetu. Na jeho okraji žijí po stovky let kočovným životem nomádi. Každý kdo se k jezeru chce vypravit, musí překročit jedno z nejvyšších sedel v Malém Tibetu s názvem Chang La vysokých 5,360 m.

Výzvou pro vás bude jízda na motorce Royal Enfield tamními klikatými cestami což je nezapomenutelný adrenalinový zážitek. Motorku můžete sám řídit anebo se nechat vést lokálním průvodcem. Na dvou denní cestu k jezeru Pangong se vyráží z hlavního města Lehu. Cesta tam trvá přibližně 5 hodin. U jezera se jeden den přespí v pohodlném kempu a další den se jede zpět.

Den 6. až 7 - Rafting na řece Indus

Malý Tibet je místem, kde pramení největší řeky světa. Ty se od svých pramenů protlačují mezi vysokými horami až do nížinné Asie. Voda v nich proudí nejdravěji v průběhu léta díky tajícím ledovcům.

Výzvou pro vás bude sjet na raftu řeku Indus. V průběhu dvou dnů sjedete ty největší peřeje Indu a dojedete na raftu až do vesnice Mulbek, kde je vámi podpořená škola. Každý raft bude veden zkušeným místním průvodcem.

Den 8. - Návštěva podpořené školy

Ve vesnici Mulbekh si před dvaceti lety založili tamní obyvatelé školu s vizí: „zajištění dobrého vzdělání vlastním dětem v jejich rodném prostředí pomocí intelektuálního, tělesného rozvoje a rozvoje dovedností, jakož i ctěním moudrosti morálních, duchovních a kulturních hodnot v moderním, pozitivním a přátelském prostředí“.

Pro naplnění vize školy je zpracován komplexní plán rozvoje současné školy zahrnující rozvoj infrastruktury, výuky, financování, personalistiky a organizační struktury, realizovaný v termínu 2011 až 2021. Nový školní kampus pro 350 dětí bude energeticky závislý na solární energii, postaven inovovanými tradičními stavebními metodami z lokálně dostupných materiálů. Moderní vyučovací schéma umožní dětem jednak kontakt s okolním světem, ale také pěstování vztahu k tradiční kultuře. Studium ve škole bude dostupné dětem ze všech sociálních vrstev. Škola bude sloužit také jako vzdělávací centrum pro všechny obyvatele bloku Shergole, kde žije 3500 obyvatel.V průběhu let 2011 až 2014 se podařilo vystavět 1/5 nového školního kampusu na jehož realizaci bylo získáno 8,6 milionu Kč od pěti partnerů.

Rozvoj školy podporuje česká organizace Brontosauři v Himálajích a také Jeho Svatost 14. Dalajláma. Na audienci v červenci 2012 sdělil 14. dalajláma členům organizace Brontosauři v Himálajích: „cítím jako svou povinnost usilovat o přežití duše Václava Havla. Jsem velmi rád, že mi v tom pomáháte svou nezištnou pomocí v Malém Tibetu“.

Den 9. - Meditační jeskyně Fokar

V horách nad vesnicí Mulbekh je schován malý klášter a meditační jeskyně nazvané Fokar Zong. V nich meditoval slavný lama Padma Samba. Meditační tradici v jeskyních dodnes dodržují lokální mnichové i lidé ze zahraničí.

V rámci půldenního výletu vystoupáte krásným horským kaňonem k meditačním jeskyním, v kterých si zkusíte jednoduchou meditační techniku a nasajete kouzelnou atmosféru.

Den 10. až 14. - Výstup na Stok Kangri 6 200 m n. m.

Největší horou pohoří Ladakhu je hora Stok-Kangri. Její štít je dominantou výhledu z hlavního města Lehu a její zasněžený vrcholek září na celé údolí.

Závěrečnou výzvou je výstup na horu Stok Kangri. Jedná se o čtyřdenní trek s třemi noclehy ve stanu. Výstup na vrchol nevyžaduje lezecké zkušenosti (je to tzv. choďák). O zázemí se starají najmutí šerpové a na horu jste vedeni zkušeným lokálním průvodcem. Pokud by někdo nechtěl stoupat až na vrchol, může vystoupat do základního tábora, kde může počkat na ostatní.

Jak si na vás kamarádi budou moct vsadit

Před každou výzvou si na vás kamarádi budou moct vsadit, jestli to zvládnete. Pokud ano, z jejich sázky se stane dar pro naši školu. Pokud to vzdáte, jejich sázku jim vrátíme nebo ji přesuneme k další výzvě.

S výsledky vašich sportovních výkonů je seznámí kameraman nebo jim to pošlete sami z vašeho mobilu. Ke vsázení je zřízen zvláštní web (takto vypadal web v roce 2018).

Každý z účastníků si vsází také sám na sebe. Jinak řečeno velikost jeho daru je vlastně jeho vlastní sázka na jeho sportovní výkon.

Nároky na fyzickou zdatnost

Na Benefiční himálajskou výzvu bereme všechny, kdo se přihlásí. Neděláme výběrové řízení. Náročnost jednotlivých výzev se zvyšuje – tj. motorky jsou fyzicky nejjednodušší, rafty jsou těžší, výstup na šesti tisícovku je nejtěžší. Motorky většinou zvládnou všichni, na šestitisícovou vystoupá polovina účastníků. Akci zvládne průměrně fyzicky zdatný jedinec, nebo kdokoliv kdo má pozitivní vtah ke sportu, tj. jednou týdně dělá nějaký sport. Dosavadní nejmladší účastník 13 let. Nejstarší 50 let.

Výzvy jsme schopni přizpůsobit účastníkům a pokud se účastník necítí, je možné výzvu kdykoliv ukončit. Například pokud někdo neřídí motorku, tak může jet jako spolujezdec nebo jet v doprovodném vozidle. Pokud už nechce dále pokračovat na motorce, naloží se motorka na doprovodné vozidlo. Pokud účastník nebude chtít pokračovat v jízdě na raftu, je možné zastavit u břehu a nastoupit do doprovodného vozidla. V případě výstupu na Stok Kangri, stačí dojít do základního tábora (trek z 3500 m do 5000 m). Trek do základního tábora je i tak pěkný a základním táboře je potom možné počkat na ostatní, kteří přes noc budou stoupat na vrchol.

Prodloužení a varianty pobytu

Váš pobyt si můžete prodloužit i mimo termín Benefiční himálasjké výzvy. Doporučíme vám program, který zařídíme u tamních cestovních kanceláří. Účast na Benefiční himálasjké výzvě jde kombinovat s Dobrovolnictvím, Benefičním kurzem buddhismu nebo Benefiční tibetskou medicínou.

Cena

Cena cesty: 49 800 Kč

V ceně je zahrnuta:

 • Mezinárodní zpáteční letenka Praha Delhi
 • Místní zpáteční letenka Delhi Leh
 • Transport (pronájem aut)
 • Veškeré ubytování (v hotelu v hlavním městě Leh, Mulbekhu v průběhu sportovních aktivit) 
 • Náklady na veškeré sportovní aktivity
 • Dar na podporu školy v Mulbekhu (ve výši 11 500 Kč, plus mínus 1500 Kč podle proměnných položek rozpočtu akce)

V ceně není zahrnuta

 • Stravování v průběhu cesty (cca 1 500 Kč)
 • Vízum (cca 1 600 Kč)
 • Pojištění (cca 1 690 Kč)

Proč byste měli akci absolvovat?

 • Navštívíte Malý Tibet, poslední místo na světě, kde zůstává tibetská kultura nepotlačena
 • Užijete si báječný sportovní zážitek a v rámci jednotlivých výzev si vyzkoušíte pokořit vlastní limity.
 • Zapojíte se jedinečného sázkového modelu získávání darů pro tamní školu, unikátního v celé České republice. 
 • Finačně podpoříte školu, u které vám garantujeme smyslupnost využití vašeho daru (více zde)

Účast na kurzu si prosím objednejte na emailem na adresu níže.

Challange@BrontosaurivHimalajich.cz

V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte kontaktovat:

Obrázek uživatele Jiří Sázel
Ing.
Jiří Sázel
Předseda Brontosaurů v Himálajích
Challange@BrontosaurivHimalajich.cz
+420 603 534 730

 
Platnost informací: 
Říjen 2019

 

Brontosauři v Himálajích

pobočný spolek Hnutí Brontosaurus
sídlo: Nad Lánem 1249 /23, Olomouc 77900
IČ: 22712607
Datová schránka: xchaab8
účet organizace: 107-3427350257/0100
účet pro dary: 107-3766990267/0100

Zapojte se 

Dobrovolnictví
Benefiční kurz buddhismu

Benefiční tibetská medicína

Benefiční himálajská výzva 

Himalásjký patron

Darovat jednorázově

Kontakt

Email: Info@brontosaurivhimalajich.cz
Mobil: +420 603 534 730