Benefiční himálajská výzva - sportovní cesta

 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /srv/app/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
 • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 1148.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 181.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 136.

Jedná se o 15denní sportovní cestu za třemi sportovními výzvami. Na motorkách pojedete k ledovcovému jezeru, na raftu sjedete řeku Indus, vystoupíte na šesti tísícovku. Vaši kamarádi si na vás budou moct vsadit a pokud výzvu zdoláte, stanou se ze sázek dary pro Himálajskou školu.

Termín: 15. 7. až 28. 7. 2022
Délka: 15 dní
Cena: 49 800 Kč (včetně letenky a daru pro školu)

KORONA A CESTOVÁNÍ: Věříme, že bude možné realizovat cesty do Malého Tibetu i přes komplikace s cestováním. Podrobnosti popisujeme zde.

 

 

 

 

OBSAH

DEN 1. až 3. - HLAVNÍ MĚSTO LEH

Malý Tibet leží v severní Indii a je posledním místem na světě, kde Tibetská kultura zůstává nepotlačena. Hlavní město Malého Tibetu se jmenuje Leh a leží na břehu řeky Indus ve výšce 3 500 m n. m. Procházela přes něj jedna z větví hedvábné stezky a díky prosperitě z dávných dob je zde sousta klášterů, stup a paláců, které stojí za to objevit.

Po příletu do hlavního města Lehu si účastníci odpočinou po náročné cestě. První dny je důležité se dobře aklimatizovat a tak je program sestavený z půldenního odpočinku a půldenního objevování tamních památek. Navštívíte Shanti-stupu, královský palác a kláštery ve městě i jeho okolí.

DEN 4. až 5. - NA MOTORCE K LEDOVCOVÉMU JEZERU PANGONG

Jezero Pangong je největším jezerem v Himálajích. Leží ve výšce 4 250 metrů nad mořem a jeho slaná voda se rozlévá z jedné třetiny v Indii a z dalších dvou třetin v Tibetu. Na jeho okraji žijí po stovky let kočovným životem nomádi. Každý kdo se k jezeru chce vypravit, musí překročit jedno z nejvyšších sedel v Malém Tibetu s názvem Chang La vysokých 5,360 m.

Výzvou pro vás bude jízda na motorce Royal Enfield tamními klikatými cestami což je nezapomenutelný adrenalinový zážitek. Motorku můžete sám řídit anebo se nechat vést lokálním průvodcem. Na dvou denní cestu k jezeru Pangong se vyráží z hlavního města Lehu. Cesta tam trvá přibližně 5 hodin. U jezera se jeden den přespí v pohodlném kempu a další den se jede zpět.

DEN 6. až 7 - RAFTING NA ŘECE INDUS

Malý Tibet je místem, kde pramení největší řeky světa. Ty se od svých pramenů protlačují mezi vysokými horami až do nížinné Asie. Voda v nich proudí nejdravěji v průběhu léta díky tajícím ledovcům.

Výzvou pro vás bude sjet na raftu řeku Indus. V průběhu dvou dnů sjedete ty největší peřeje Indu a dojedete na raftu až do vesnice Mulbek, kde je vámi podpořená škola. Každý raft bude veden zkušeným místním průvodcem.

DEN 8. - NÁVŠTĚVA PODPOŘENÉ ŠKOLY

Ve vesnici Mulbekh si v roce 1992 založili školu, aby zajistili vzdělání dětem v jejich rodném prostředí. Brontosauři v Himálajích podporují rozvoj školy Spring Dales Public School ve vesnici Mulbekh od roku 2008. Od té doby se zvýšil počet dětí z 80 na 250, studenti se stali nejlepšími z celého okresu a na investice jsme získali 14 mil. Kč včetně darů od Dalajlámy. Každý ve vesnici vás pozdraví Ahoj, na požádání zazpívá To ta Heľpa, popřípadě vás seznámí s místním klukem, kterému všichni říkají Jarda Jágr a který má doma dres podepsaný od skutečného Jágra s věnováním pro Lobsanga. Více o výsledcích spolupráce zde.

Provedeme vás po škole, ukážeme plány na její rozvoj, představíme dětem a případě ukážeme jejich výuku.

DEN 9. - MEDITAČNÍ JESKYNĚ FOKAR

V horách nad vesnicí Mulbekh je schován malý klášter a meditační jeskyně nazvané Fokar Zong. V nich meditoval slavný lama Padma Samba. Meditační tradici v jeskyních dodnes dodržují lokální mnichové i lidé ze zahraničí.

V rámci půldenního výletu vystoupáte krásným horským kaňonem k meditačním jeskyním, v kterých si zkusíte jednoduchou meditační techniku a nasajete kouzelnou atmosféru.

DEN 10. až 13. - VÝSTUP NA ŠESTI TISÍCOVKU

Největší horou pohoří Ladakhu je hora Stok-Kangri 6200 m .n. m. Její štít je dominantou výhledu z hlavního města Lehu a její zasněžený vrcholek září na celé údolí.

Závěrečnou výzvou je výstup na horu Stok Kangri. Jedná se o čtyřdenní trek s třemi noclehy ve stanu. Výstup na vrchol nevyžaduje lezecké zkušenosti (je to tzv. choďák). O zázemí se starají najmutí šerpové a na horu jste vedeni zkušeným lokálním průvodcem. Pokud by někdo nechtěl stoupat až na vrchol, může vystoupat do základního tábora, kde může počkat na ostatní.

JAK SI NA VÁS KAMARÁDI MOHOU VSADIT

Před každou výzvou si na vás kamarádi budou moct vsadit, jestli to zvládnete. Pokud ano, z jejich sázky se stane dar pro naši školu. Pokud to vzdáte, jejich sázku jim vrátíme nebo ji přesuneme k další výzvě.

Výsledky vašich sportovních výkonů se kamarádi dozví

Každý z účastníků si vsází také sám na sebe. Součástí ceny akce je také dar ve výši přibližně 13 500 Kč. Účastník tedy vsadí sám na sebe před každou výzvou třetinu celkového daru, tj 13 500 / 3 = 4 500 Kč / výzva a jeho kamarádi tento dar potom zvětšují.

NÁROKY NA FYZICKOU ZDATNOST

Na Benefiční himálajskou výzvu bereme všechny, kdo se přihlásí. Neděláme výběrové řízení. Náročnost jednotlivých výzev se zvyšuje – tj. motorky jsou fyzicky nejjednodušší, rafty jsou těžší, výstup na šesti tisícovku je nejtěžší. Motorky většinou zvládnou všichni, u raftů záleží kdy a jestli se raft převrátí, na šestitisícovou vystoupá polovina účastníků. Akce je pro průměrně zdatného jedince, nebo kdokoliv kdo má pozitivní vtah ke sportu, tj. aspoň jednou týdně dělá nějaký sport. Dosavadní nejmladší účastník 13 let. Nejstarší 50 let.

Výzvy jsme schopni přizpůsobit účastníkům a pokud se účastník necítí, je možné výzvu kdykoliv ukončit. Například pokud někdo neřídí motorku, tak může jet jako spolujezdec nebo jet v doprovodném vozidle. Pokud už nechce dále pokračovat na motorce, naloží se motorka na doprovodné vozidlo. Pokud účastník nebude chtít pokračovat v jízdě na raftu, je možné zastavit u břehu a nastoupit do doprovodného vozidla. V případě výstupu na Stok Kangri, stačí dojít do základního tábora (trek z 3500 m do 5000 m). Trek do základního tábora je i tak pěkný a základním táboře je potom možné počkat na ostatní, kteří přes noc budou stoupat na vrchol. Na druhou stranu přerušení sportovního výkonu znamená nedokončení výzvy a tím pádem vrácení sázek nebo jejich přesunutí k další výzvě. 

PRODLOUŽENÍ A VARINATY POBYTU

Váš pobyt si můžete prodloužit i mimo termín Benefiční himálasjké výzvy. Doporučíme vám program, který zařídíme u tamních cestovních kanceláří. Účast na Benefiční himálasjké výzvě jde kombinovat s Dobrovolnictvím, Benefičním kurzem buddhismu nebo Benefiční tibetskou medicínou.

PROČ BYSTE CESTU MĚLI ABSOLVOVAT

 • Cesta je intenzivním koktejlem nejlepších sportovních zážitků, které můžete v Malém Tibetu mít
 • Benefiční cesty organizujeme již od roku 2008. Umíme tedy vše organizačně zajistit, ale taky vás dostaneme do míst a za lidmi za kterými byste se normálně nedostali.
 • Vaše dary podpoří školu, která umí efektivně využít zahraniční podporu. Podobné výsledky podpory budete u ostatních obtížně hledat (více zde).
 • Naše organizace má u tamních obyvatel respekt. Všude vás budou vnímat jako součást inciativy, které ctí problémy tamních obyvatel.

CENA BENEFIČNÍ HIMÁLAJSKÉ VÝZVY

Cena cesty: 49 800 Kč

V ceně je zahrnuta:

 • Mezinárodní zpáteční letenka Praha Delhi
 • Místní zpáteční letenka Delhi Leh
 • Transport (pronájem aut)
 • Veškeré ubytování (v hotelu v hlavním městě Leh, Mulbekhu v průběhu sportovních aktivit) 
 • Náklady na veškeré sportovní aktivity
 • Dar na podporu školy v Mulbekhu (ve výši 13 500 Kč, plus mínus 1500 Kč podle proměnných položek rozpočtu akce)

V ceně není zahrnuta

 • Stravování v průběhu cesty (cca 1 500 Kč)
 • Vízum (cca 700 Kč)
 • Pojištění (cca 1 690 Kč)

PŘIHLÁSIT SE 

Napiště prosím na tento email 

 

 

CHALLANGE@BRONTOSAURIVHIMALAJICH.CZ

 

 

V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte kontaktovat:

Obrázek uživatele Jiří Sázel
Ing.
Jiří Sázel
Předseda Brontosaurů v Himálajích
Challange@BrontosaurivHimalajich.cz
+420 603 534 730

 
Platnost informací: 
Leden 2022

 

Brontosauři v Himálajích

pobočný spolek Hnutí Brontosaurus
sídlo: Nad Lánem 1249 /23, Olomouc 77900
IČ: 22712607
Datová schránka: xchaab8
účet organizace: 107-3427350257/0100
účet pro dary: 107-3766990267/0100

Zapojte se 

Dobrovolnictví
Benefiční kurz buddhismu

Benefiční tibetská medicína

Benefiční himálajská výzva 

Himalásjký patron

Darovat jednorázově

Kontakt

Email: Info@brontosaurivhimalajich.cz
Mobil: +420 603 534 730