Benefiční cesty na rok 2024 najdete již na webu www.himalajskypatron.cz

Back to top

NABÍDNĚTE INSPIRAČNÍ PROGRAM V ČR PRO EX-STUDENTA A ZAČÍNAJÍÍCÍHÍ PODNIKATELE THARCHINA

Obyvatelům Malého Tibetu se nechce podnikat. Státní podpora je zpohodlněla a být podnikatel je ekvivalent zelináře. Člověk z naší společnosti si pokládá otázku, proč si Ladačané stěžují na peníze, ale nikdo z nich se nepustí do projektu s dvouletou návratností? Před sedmi lety byl ex-student naší školy Tharchin běžný Ladačan, který se uměl mistrně vyhnout všem příležitostem. Dnes je z něj sebevědomý podnikatel, který používá neslýchaná slovní spojení jako „důležitý je průzkum“ nebo „není potřeba na všem vydělat“. Taky je první a jediný ex-student naší školy, který vlastní firmu! Co způsobilo, že kluk z chudé rodiny chytil tu správnou vlnu a teď si věří, že v podnikání zvládne cokoliv? A půjde mu všechno tak dobře jako doposud, když opouští ochranu svých dosavadních patronů a pouští se na vlastní pěst do technologického start-apu ve stavebnictví?

ČÍST CELÝ THARCHINŮV PŘÍBĚH

 

Unikátnost Tharchinova příběhu nás nadchla. Proto jsme pro něj zorganizovali na začátku května cestu do ČR, v rámci, které jej chceme inspirovat a připravit na to, co jej čeká. 

To hlavní

 • Termín pobytu v ČR 4.5. (večer) až 16.5.(večer) – 13 dnů – vstupní město Vídeň
 • Návrhy programu
  • pište na email: info@brontosaurivhimalajich.cz – ideálně s předmětem „Tharchin do ČR“, popřípadě
  • je konzultujte je s Jirkou Sázelem na +420 603 534 730 (popřípadě hlasovky přes WhatsApp)
 • Ideálně do 31. 3. – potom uděláme první vyhodnocení a další upřesnění

Jaký program můžete nabízet pro Tharchina v ČR

 • Můžete nabízet cokoliv. Priorita bude dána na inspiraci v podnikání.
 • Můžete jej ubytovat, pozvat na chatu nebo provést po Karlově mostě, nicméně 
 • Přáli bychom si abychom jej hlavně inspirovali v oblasti podnikání, aby si vytvořil vazby, mohl zůstat v kontaktu, popřípadě se doptávat. 
 • Primárně nás zajímá stavebnictví a výroba ideálně spojená s vybavením domácnosti. Ideální je výroba cihel (třeba jak se dělá Itong), beton (betonárka nebo prefa), výroba dláždění, truhlářská dílna atd. Čím technologie bude jednoduší tím lepší, protože to pro Tharchina bude dělat dosažitelný dojem, nicméně i složitá technologie zanechá dojem, že za dlouho to takto může vypadat. Vlastně i jakékoliv staveniště rodinného domu je pro ladačana fascinující. 
 • Turismus taky nemusí být špatný, ale je potřeba to správně pojmout. Například ježdění na kole, infrastruktura s tím spojená. Vzít Tharchina na výlet na kole, ukázat mu ty davy cyklistů, kteří jsou tam jenom kvůli rekreaci, vysvětli že cyklostezka se jenom tak sama od sebe nepostavila. Nebo cestě zpět si může vylézt nějakou ferratu u Vídně. 
 • Pokud se nám sejde více návrhů, budeme preferovat ty které se zabývají podnikáním, popřípadě ty, o které si Tharchin sám řekne. Budeme se snažit program nějak vyvážit (jinak řečeno nebude to konstantní podávání si dveří z jedné firmy do druhé).
 • Nemusíte ukazovat jenom Unesco památky, bude se hodit, když mu ukážete i něco zcela každodenního. 
 • Ideální program je pro nás takový, že mu v průběhu 13 dnů mu naboucháme super program který jej nenechá vydechnout a bude z něj těžit zbytek života. 

Podmínky

Program ladačanů doposud platili lidi, kteří jej zajišťovali. Pozvete jej k sobě do firmy, zaplatíte mu oběd a autobus k dalšímu příznivci. Je to celkem přirozené a ten půlden zatím nebyl pro nikoho problém. Pokud byste to cítili jinak nebo měli super nápad, který však potřebuje peníze, napište a domluvíme se!

Příklady předchozích pozvání do ČR