Zásady, kterými se při pomoci řídíme

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /srv/app/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
  • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 1148.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 181.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 136.

Chceme škole v Mulbekhu pomáhat k její samostatnosti. Nechceme takzvaně „postavit naši školu v jejich vesnici“. Přejeme si, aby obyvatelé Mulbekhu považovali vytvořené dílo za vlastní a zvládli jej samostatně vést. Nechceme naší pomocí udělat více škody než užitku. Proto se snažíme dodržovat následující pravidla:

Vycházíme ze zájmu školy Mulbehku– o dobré vzdělání usilují právě obyvatelé Mulbekhu, snažíme se jim naslouchat a pomoci realizovat jejich vizi. Neohýbáme to, co tamní obyvatele potřebují, podle názoru naší veřejnosti – takže jste třeba mohli na našem webu vidět, že jsme vybírali peníze na iniciaci hokeje v naší vesnici. To u pravidelných dárců ani veřejnosti příliš úspěchu nezískalo, ale pro nás to byl projekt, který byl pro tamní komunitu důležitý, a zvládly nás přesvědčit jejich argumenty.

Asistujeme, místo abychom pracovali– na školním rozvoji pracují hlavně místní obyvatelé. Tu školu nestavíme my, ale místní. Snažíme se jim spíše radit v oblastech, kde máme vhodné odborné znalosti a zkušenosti – to jsou stavebnictví, řízení peněz, rozhodovací mechanismy. Někdy jsme schopni dobře radit, jak nastavovat podnikatelské modely. Rozhodně neradíme, co se týká komunikace s veřejností a cokoliv, co naráží na zažité stereotypy. Ve škole sice pomáhají naši dobrovolníci, ale ti v celkovém objemu práce potřebné k zajištění jejího provozu nepředstavují příliš významný díl.

Nefinancujeme provoz školy– provozní náklady pokrývá škola z vlastních lokálních zdrojů. Nikdy jsme nepřispěli na provoz školy. Chceme, aby škola byla finančně nezávislá na naší organizaci a my jednou mohli s pomocí přestat bez vysokého rizika, že by se škola mohla zavřít. Peníze, které škole posíláme jsou na její rozvoj formou investičních projektů – tj. něco co má jasný začátek a konec a jde nějak evaluovat.

Obyvatelé Mulbekhu se podílejí na rozvoji školy– obyvatelé Mulbekhu dávají vlastní peníze na rozvoj školy a provádí brigády na stavbě. Naše organizace tímto jistí jejich spolupodílení a zájem na rozvoji školy. Aktuálně musí každá rodina dát 2000 INR = 650 Kč ročně na stavbu nebo přijít na jeden týden pracovat. Očekáváme, že v případě stavby nových školních laboratoří přispěje komunita okolo 20 % z celkového rozpočtu.

Hlídáme si vzájemnou angažovanost – připadá nám divné, pokud by ředitel neziskovky v ČR měl pracovat do noci, aby vydělal peníze, a tamní si je nechali protéct mezi prsty. Pokud se toto stalo, vždy jsme se ozvali a mělo to svůj efekt. Takže když si tamní nechali utéct zisk z kurzu buddhismu tím, že špatně účtovali akci, nereagovali jsme na žádnou pobídku, že mají málo peněz.

 

Tyto zásady samy o sobě by žádný úspěch nezajistily. Nejsilnější stránkou naší spolupráce je to, že na obou stranách je chuť něco dělat a také vzájemná důvěra. Nemyslíme si, že Mulbečané by bez naší pomoci nepřežili, pouze mají problémy s nedostatkem financí a odborných schopností pro efektivní rozvoj jejich školy a v těchto oblastech je nám potěšením jim pomáhat. 

Platnost informací: 
Prosinec 2018

 

Brontosauři v Himálajích

pobočný spolek Hnutí Brontosaurus
sídlo: Nad Lánem 1249 /23, Olomouc 77900
IČ: 22712607
Datová schránka: xchaab8
účet organizace: 107-3427350257/0100
účet pro dary: 107-3766990267/0100

Zapojte se 

Dobrovolnictví
Benefiční kurz buddhismu

Benefiční tibetská medicína

Benefiční himálajská výzva 

Himalásjký patron

Darovat jednorázově

Kontakt

Email: Info@brontosaurivhimalajich.cz
Mobil: +420 603 534 730