Křest knihy Příběhy Malého Tibetu

17. 4. od 19:00 v experimentálním prostoru NoD Praha pokřtíme knihu o příbězích z minulosti, současnosti a budoucnosti Malého Tibetu podle obyvatel vesnice Mulbekh

Norboo a Vivek přijíždí do ČR

v druhé polovině dubna se můžete s nimi setkat na následujících společenských událostech.

Staňte se členem našeho týmu

Brontosauři v Himálajích hledají na rok 2015 následující členy, kteří by rozšířili náš tým

Jak jsme pomáhali v roce 2014

Vážení příznivci Brontosaurů v Himálajích, v roce 2014 se nám dobře dařilo a tak se prosím podívejte jak.

Pojeďte pomáhat do Malého Tibetu

Hledáme zájemce, kteří chtějí vyrazit v průběhu 2015 do Malého Tibetu pomáhat v rozvoji tamní školy. Absolvujte Dobrovolnictví, Benefiční himálajská výzva, Benefiční kurz buddhismu.

Tibetský kalendář

Kupte si kalendář díky, kterému se naučíte vytvářet Tibetský kalendář a zároveň podpoříte tamní děti.

Výstava na Fakultě stavební VUT Brno

v průběhu října, listopadu a prosince umístěna výstava architektonického řešení a sdílení zkušeností z realizace rozvoje infrastruktury naší školy

Chceme postavit dětem z Mulbekhu prolézačku

V průběhu léta 2015 bychom rádi udělali historicky první prolézačku v Malém Tibetu pro děti z vesnice Mulbekh

Sedm let v Malém Tibetu

Jiří Sázel přijel ze sedmé cesty do Malém Tibetu. Jako poděkování od tamních obyvatel získal zlatý katakh a vyřezávaného draka.

Staň se Himálajským patronem

Začínáme hledat několik stovek Himálajských patronů k tomu, abychom pomohli několika tisícům obyvatelů vesnice Mulbekh k lepší budoucnosti. Staňte se jedním z nich!

Himálajský patron
Dobročinný kurz buddhismu
Pomozte jako dobrovolník
Staňte se Himálajským patronem. Pravidelně přispívejte libovolnou částku a zajistěte dětem z Malého Tibetu dobré vzdělání.Odjeďte do Malého Tibetu absolvovat Dobbročinný kurz buddhismu a podpořte tím školu ve vesnici Mulbekh.Pojeďte pomáhat do Malého Tibetu jako dobrovolník, Je to nejlepší způsob jak poznat cizí kulturu a zároveň udělat něco dobrého.
Jaké je to ve vesnici Mulbekh
Zkušenosti dobrovolníků
Je naše pomoc seriózní?
Vesnice Mulbekh je první buddhistická vesnice při cestě z Kašmíru do Malého Tibetu. Mezi obyvateli kolují legendy o létajících mniších a udatných činech místních králů.Alex Pisoňová: "Od cesty do Muklbekhu jsem neměla konkrétní očekávání. Zpětně to hodnotím jako jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem kdy udělala."Chceme škole v Mulbekhu pomáhat k její samostatnosti. Nechceme takzvaně „postavit naši školu v jejich vesnici“. Přejeme si, aby obyvatelé Mulbekhu považovali vytvořené dílo za vlastní a zvládli jej samostatně vést.
Stavíme ekologicky
Podporují nás
Kde leží Malý Tibet
Nové prostory školy v Mulbekhu jsou navrhnuty jako kombinace moderního a tradičního staviteství s využitím lokálních materiálů.Pavel Liška: "Jdu do toho s vámi". Pavel Liška se stal patronem sbírkové akce Společně pro školu v Himálajích pořádáné v centru Brna.Malý Tibet je posledním místem na světě kde zůstává Tibetská kultura nepotlačena.