Tibetský kalendář

Kupte si kalendář díky, kterému se naučíte vytvářet Tibetský kalendář a zároveň podpoříte tamní děti.

Výstava na Fakultě stavební VUT Brno

v průběhu října, listopadu a prosince umístěna výstava architektonického řešení a sdílení zkušeností z realizace rozvoje infrastruktury naší školy

Sedm let v Malém Tibetu

Jiří Sázel přijel ze sedmé cesty do Malém Tibetu. Jako poděkování od tamních obyvatel získal zlatý katakh a vyřezávaného draka.

Hledáme prvního zimního dobrovolníka – učitele IT

tříměsíční pobyt od poloviny prosince 2014 až polovina března 2015

Staň se Himálajským patronem

Začínáme hledat několik stovek Himálajských patronů k tomu, abychom pomohli několika tisícům obyvatelů vesnice Mulbekh k lepší budoucnosti. Staňte se jedním z nich!

14. Dalajláma nám požehnal k otevření nových školních budov

v rámci audience 4. 7. v jeho paláci v Choglamsaru.

Rozhovor: Ivana Jirešová - zážitky z prázdninového dobrovolnictví

Prázdninové dobrovolnictví 2014

V průběhu července vyučovala skupina dobrovolníků děti a pomáhala na stavbě

Češi Tibet podporují

Brontosauři v Himálajích se zapojili do protestního shromáždění za uchování odkazu Václava Havla a za dodržování lidských práv v Tibetu.

Pozitivní vichřice - druhé přípravné setkání

V rámci naprosto úžasného setkání jsme vytvořili program působení, hymnu, dobrovolnický kodex a připravili se na cestu.

Ve škole v Mulbekhu proběhl zápis

Do školy chodí v současnosti 194 žáků. Díky podpoře Himálajských patronů se situace u zápisu zcela změnila.

Himálajský patron
Dobročinný kurz buddhismu
Pomozte jako dobrovolník
Staňte se Himálajským patronem. Pravidelně přispívejte libovolnou částku a zajistěte dětem z Malého Tibetu dobré vzdělání.Odjeďte do Malého Tibetu absolvovat Dobbročinný kurz buddhismu a podpořte tím školu ve vesnici Mulbekh.Pojeďte pomáhat do Malého Tibetu jako dobrovolník, Je to nejlepší způsob jak poznat cizí kulturu a zároveň udělat něco dobrého.
Jaké je to ve vesnici Mulbekh
Zkušenosti dobrovolníků
Je naše pomoc seriózní?
Vesnice Mulbekh je první buddhistická vesnice při cestě z Kašmíru do Malého Tibetu. Mezi obyvateli kolují legendy o létajících mniších a udatných činech místních králů.Alex Pisoňová: "Od cesty do Muklbekhu jsem neměla konkrétní očekávání. Zpětně to hodnotím jako jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem kdy udělala."Chceme škole v Mulbekhu pomáhat k její samostatnosti. Nechceme takzvaně „postavit naši školu v jejich vesnici“. Přejeme si, aby obyvatelé Mulbekhu považovali vytvořené dílo za vlastní a zvládli jej samostatně vést.
Stavíme ekologicky
Podporují nás
Kde leží Malý Tibet
Nové prostory školy v Mulbekhu jsou navrhnuty jako kombinace moderního a tradičního staviteství s využitím lokálních materiálů.Pavel Liška: "Jdu do toho s vámi". Pavel Liška se stal patronem sbírkové akce Společně pro školu v Himálajích pořádáné v centru Brna.Malý Tibet je posledním místem na světě kde zůstává Tibetská kultura nepotlačena.