Články z dobrovolnické činnosti

 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
 • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of content_handler_field::element_type() should be compatible with views_handler_field::element_type($none_supported = false, $default_empty = false, $inline = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/cck/includes/views/handlers/content_handler_field.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 0.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/brontosaurivhimalajich/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.
Dobrovolnictvím v Himálajích ke změně osobních hodnot - Lukáš Dibelka
V létě roku 2012 jsem se rozhodl vyrazit pomáhat s Brontosaury do Malého Tibetu. Výuka matematiky ve vesnici Mulbekh byla pro mě obrovská změna oproti všednímu životu a příležitostí přeskupit si vlastní žebříček hodnot.
Zprávy z hokejové fronty - Radek Vobr
Máme za sebou první tři dny na bruslích. První den po příjezdu to vůbec nevypadalo, že by se zde dalo bruslit. Pole zorané, hadice zamrzlá a na hřišti sníh politý vodou. Hrby na hřišti připomínaly hory naproti. Nakonec se nám na Silvestra po třech hodinách s krumpáčem, lopatou a ohnutou železnou tyčí podařilo hřiště trochu srovnat.
S Merkurem v Himálajích - Marek Fejfar
V létě roku 2014 jsem se rozhodl, že pojedu s organizací Brontosauři v Himálajích do Malého Tibetu jako dobrovolný učitel fyziky. Jako pomocníka jsem si s sebou přivezl i legendární stavebnici Merkur
Audience u dalajlámy, aneb moje léto v Malém Tibetu - Kateřina Krejčová
Letošní léto (2012) jsem strávila s Brontosaury v Himalájích. Působila jsem jako dobrovolník, poznávala místní kulturu a zvyklosti, chodila po horách a hlavně – setkala jsem se osobně s duchovním vůdcem Tibetu, Jeho svatostí 14. dalajlámou.
Jak bruska do Muhlbeku přišla - Lukáš Matěna
Nápad jet do Himalájí jet učit děti se v mé hlavě usadil už v roce 2004, kdy jsem se poprvé dostal do oblasti Ladhaku. Cestovali jsme tehdy s přítelkyní (nyní mojí manželkou) přes tuto nádhernou část Indie. V té době se zde začínalo s opravami cest a otevíraly se první baťůřkářsky orientované guesthouse.
Stavěl jsem v Himálajích ekologickou školu - Stanislav Vaněk
Neviete čo budete robiť cez leto? V januári minulého roku (2011) som ešte ani ja nevedel. Ale mal som šťastie, že som na študentskej konferencii v Brne stretol Jirku Sázela z o.s. Hnutí Brontosaurus. Jirko mal prednášku o škole, ktorou staví v Malom Tibetu z prírodných materiálov a solárnom vytápaním. A ja ako milovník hôr a prírodných materiálov som začal šípiť, že o mojom programe na prázdniny je rozhodnuté. Slovo dalo slovo a za pol roka sem vyrazil do Himalájí stavět školu ako dobrovoľník.
Když v Ladakhu prší - Zuzka Kruťová
Ladakh je oblast ležící ve srážkovém stínu Himálají, ale když zde zabloudí monzun z Indie, může se všechno rázem změnit. Přečtěte si, jak se změnil příběh dobrovolnice, která přijela učit ve škole a nakonec pomáhala obětem povodní v roce 2010.
Tříměsíční dobrovolnický pobyt Aleny Boháčové
Od poloviny března 2017 do konce června 2017 v naší škole vyučuje dobrovolnice Alena Boháčová, která se s vámi ráda podělí o její zážitky.
Rodinovolnictví
„Musím jet na dobrovolnictví, dokud mi není třicet,“ často říkají dobrovolníci Brontosaurů v Himálajích. „Potom už mě práce ani rodina nepustí.“ Že právě opak je pravdou, ukazuje příběh tří rodin, které vyrazily pomáhat do Malého Tibetu.
Skončila první zimní výuka IT v Mulbekhu
Petr Kluger a Lucka Vančová jsou první dobrovolníci kteří pomáhali v naší škole v průběhu zimy na první výuce IT nad rámec běžných vyučovacích hodin.
Děti navrhly autobusovou zastávku do Mulbekhu
Prázdninový dobrovolník Vojta seznámil děti se základy architektury a ty si pak navrhly vlastní autobusou zastávku.
Když jsem byl na hodině, tamní učitele se více snažili
již podruhé byl Vojta kořalka vyučovat naší děti
Výzkum Adély Kalusové o přínosu školy tamním obyvatelům
V průběhu léta dělala dobrovolnice Adéla Kalusová výzkum v rámci její diplomové práce jak změnila škola život obyvatelům vesnice Mulbekh.
Devátý ročník prázdninového dobrovolnictví
V průběhu prvních čtrnácti dnů v červenci pomáhala skupina třiceti dobrovolníků v naší škole v Malém Tibetu. Jedná se o devátý úspěšný ročník, který je prvním z projektů vzájemné spolupráce.