Back to top

Články z dobrovolnické činnosti


První dobrovolníci odletěli do Lehu

Perex: 
Pojďte si přečíst jak vypadají první dojmy letošních dobrovolníku po příletu.
Image: 

Skupina 10 dobrovolniku se o vikendu stastne dopravila do Lehu. Od stredy 30.6.2010 se dobrovolnici zapoji do vyuky na zakladni skole Moravian Mission School v Lehu. V techto hodinach se mladi nadsenci aklimatizuji, seznamji se s prostredim mesta a skoly, dokoncuji pripravy na dobrovolnicke akivity.

Dvanáctý ročník prázdninového dobrovolnictví měl nejvíce dobrovolníků v historii

Poradi: 
92
Perex: 
Po 14 dní dětí z naší školy vyučovalo 34 dobrovolníků. Díky tak velkému množství dobrovolníků jsme si mohli dovolit takový luxus jako individuální výuku piana nebo tance.
Image: 

Na začátku července pomáhalo v naší škole 34 dobrovolníků. Po 14 dní vyučovali naše děti a stavěli basketbalové hřiště. Tento rok jsme měli největší dobrovolnickou skupinu v historii prázdninového dobrovolnictví, ve které byli tři rodiny a 5 dobrovolníků, kteří byli i minulý rok. Díky velikosti skupiny, jsme si mohli dovolit i takový luxus jako individuální výuku piana nebo tance.

Fotografie: 

Tani je první student s individuální výukou piana

Perex: 
V rámci prázdninového dobrovolnictví máme poprvé takový luxus jako je individuální výuka piana
Image: 

„Tak jak vybereme kluka na výuku hry na piano?“ ptá se Jirka ředitele školy Norboa, jak vybrat z 250 dětí jednoho studenta. „Bude to Tani, jehož otec je taky muzikant“ reagoval ředitel Norboo. Takto jsme vybrali studenta, který jako první v historii školy dostal v rámci prázdninového dobrovolnictví individuální výuku hry na klavír.

Jak se Nikolka do Himalájí vydala

Perex: 
Tak jsem oznámila výpověď. Po 6 letech ve své první práci. Fůů. Kolegové jsou sice fajn, jedu jak raketa, ale potřebuju změnu. Na konci června bych měla odletět směr Malý Tibet do severní Indie a zahájit svůj spirituální očistec. Ještě před tím bych si ale měla stanovit správná KPI, neboli konkrétní, relevantní, měřitelné, dosažitelné a časově vymezené cíle. Co třeba taková nirvána do 30 dnů? No uvidíme. Hlavně když přijdou odměny.
Image: 

Tak jsem oznámila výpověď. Po 6 letech ve své první práci. Fůů. Kolegové jsou sice fajn, jedu jak raketa, ale potřebuju změnu.

Fotografie: 

Rodinovolnictví

Poradi: 
90
Perex: 
„Musím jet na dobrovolnictví, dokud mi není třicet,“ často říkají dobrovolníci Brontosaurů v Himálajích. „Potom už mě práce ani rodina nepustí.“ Že právě opak je pravdou, ukazuje příběh tří rodin, které vyrazily pomáhat do Malého Tibetu.
Image: 

„Musím jet na dobrovolnictví, dokud mi není třicet,“ často říkají dobrovolníci Brontosaurů v Himálajích. „Potom už mě práce ani rodina nepustí.“ Že právě opak je pravdou, ukazuje příběh tří rodin, které vyrazily pomáhat do Malého Tibetu.

Prázdninové dobrovolnictví je cesta 30 dobrovolníků do školy Spring Dales Public School ve vesnici Mulbekh organizovaná Brontosaury v Himálajích. Dobrovolníci zde 14 dní vyučují libovolně zvolený výukový projekt nebo pomáhají na stavbě. Celková délka cesty Praha – Praha je tři týdny.

Fotografie: 

Stránky

Subscribe to RSS - Články z dobrovolnické činnosti