Co se podařilo

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /srv/app/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
  • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 1148.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 181.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 136.

Když jsme v roce 2008 přijeli poprvé do školy, měla budovu prvního a druhého stupně a školní halu. Poskytovala vzdělání od 1. do 10. třídy pro 80 dětí. Ve škole nebyla pitná voda, elektřina, děti neměly lavice ani učebnice. Pracovalo v ní 8 špatně placených učitelů, kteří vyučovali bitím dětí. S obratem kolem 250 tisíc Kč byla škola před zavřením. Potom se vedení chopil ředitel Norboo a jeho výsledky jsou níže.

 

14 mil. Kč

z 8 na 21

z 0,25 na 1,4 

z 80 na 250

získaných na rozvoj školyse zvýšil počet zaměstnancůmil. Kč se zvýšil obrat školyse zvýšil počet dětí ve škole

 

Naši studenti jsou nejlepší v okrese

již dvakrát v poslední době byla studentka naší školy u zkoušek na konci 10. třídy nejlepší z 2700 studentů okresu Kargil. Ostatní studenti končí u zkoušek také velmi dobře.

Naše škola se stává nejlepší v okrese
Nejlepší studentka v okrese! 

Už není důvod posílat děti studovat pryč
  

Rodiče začali spolufinancovat stavbu

na začátku tamní komunita nechtěla spolufinancovat nové školní budovy. Po pěti letech už brali spolufinancování jako samozřejmost a hradí kolem 20% rozpočtu.

Starejme se o školu stejně, jako se staráme o kláštery 
Nové laboratoře bude spolufinancovat komunita
  

Postavili jsme nové třídy a internát

které u umožnily výuku také v zimě. Použitá kombinace tradičního a moderního stavitelství se stala inspirací pro tamní obyvatele, kteří tak začali sami stavět.

 

V nových školních budovách je v zimě až +21
První výuka hokeje slaví úspěch

Skončila první zimní výuka IT v Mulbekhu

  

Vláda udělila škole dlouhodobou licenci

dříve muselo vedení školy každý rok prodlužovat licenci k provozu podplácením lokálního úředníka. Po sérii úspěchů škola získala dlouhodobou licenci a místo placení úplatku dostala pochvalu.

Čestné uznání vlády a licence na 5 let
Ministr školství: Nejlepší škola v Malém Tibetu
  

Rodiče přestali posílat děti na studium do velkých měst

cílem založení naší školy bylo zajistit dobré vzdělání přímo v naší vesnice, aby děti nemusely vyrůstat bez kontaktu s rodinou a kulturou. Rodiče již nabyli přesvědčení, že studijní výsledky našich studentů jsou stejné jako v hlavním městě.

Už není důvod posílat děti studovat pryč
Ředitel Norboo vyřešil vzdělávání v Mulbekhu

Jigmed: První student se vrátil studovat do rodné vesnice
  

Meditace v rámci vyučování

Ředitel školy po pobytu v ČR přišel na to, že na západě není součástí výuky morální vzdělávání a že oni by mohli využít Buddhovo učení a zařadit to do běžného vzdělávání. Tak například zavedl pravidelnou meditaci v rámci vyučování. Vnímáme to jako ukázkový příklad transformace unikátních prvků jejich kultury do moderní podoby. Článek: Meditace v rámci vyučování

 

  

Škola začala samostatně zajišťovat bezplatné vzdělání pro nejchudší

na začátku tamní chtěli, abychom adoptovali všechny děti a tím platili provoz školy. To jsme odmítli a vedli jsme Mulbečany k tomu, aby si na to vydělali sami. Po 6 letech vzala škola jako samozřejmost, že bezplatné vzdělání zajistí na základě vlastního úsilí. 

Škola samostatně zajistí vzdělání nejchudším
  

Škola rozšířili výuku

o hokej, IT, tělocvik, hudebku, výtvarku a další předměty. Dále otevřela jesle a dva stupně školky.

Otevřeny jesle
Děti trénovali o přestávkách, místo oběda, před i po vyučovaní popisuje zážitky Jan Limport z první výuky Bendy hokeje

První výuka hokeje slaví úspěch

Skončila první zimní výuka IT v Mulbekhu

Nedokázala jsem si představit, že budu hrát pingpong

Learn Ladakhi – děti vytvořily Youtube učebnici Ladackého jazyka
  

Platnost informací: 
Prosinec 2018

 

Brontosauři v Himálajích

pobočný spolek Hnutí Brontosaurus
sídlo: Nad Lánem 1249 /23, Olomouc 77900
IČ: 22712607
Datová schránka: xchaab8
účet organizace: 107-3427350257/0100
účet pro dary: 107-3766990267/0100

Zapojte se 

Dobrovolnictví
Benefiční kurz buddhismu

Benefiční tibetská medicína

Benefiční himálajská výzva 

Himalásjký patron

Darovat jednorázově

Kontakt

Email: Info@brontosaurivhimalajich.cz
Mobil: +420 603 534 730