Benefiční cesty na rok 2024 najdete již na webu www.himalajskypatron.cz

Back to top

Na co jsou použity dary patronů

Peníze požíváme na rozvoj školy Spring Dales Public School ve vesnici Mulbekh. Ta škola má před sebou rozvojový plán s cílem přestavět a rozšít současný kampus na kapacitu 350 dětí tak, aby byl ekologický a energeticky soběstačný, aby děti ze všech sociálních vrstev měly rovnocenný přístup ke vzdělání a aby děti byly moderně vzdělávány a zároveň posilovány v jejich tradicích, aby vycházely ze školy se znalostmi, manuální dovedností a základními morálními hodnotami. Více informací zde.

V minulosti jsme používali peníze na stavbu nových školních budov, školení tamních učitelů (ať už cesty učitelů k nám, nebo cesty našich didaktiků tam), pro české odborníky, kteří pomáhali vytvářet architektonické plány, podnikatelské modely, finanční plány a jejich evaluaci, školní kurikulum atd. Peníze jsme taky investovali do podnikatelských projektů, které škole pomohly generovat další finanční příjmy.

Naše investiční plány a investovanou skutečnost každý rok sdílíme s našimi Himálajskými patrony notifikačním emailem a také na webu. Plány na každý rok jde vidět zde, co se skutečně realizovalo zde.

Dary Himálajských patronů používáme pouze na investice zajišťující rozvoj tamní školy. Nepoužíváme je na zajištění provozu školy. Chceme, aby si místní zajistili provoz školy z vlastních zdrojů, aby byli samostatní v momentě, kdy bude rozvojový projekt u konce (jeden z úspěchů v samostatnosti zde a zde).

Platnost informací: 
May, 2018