Články z dobrovolnické činnosti

 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /srv/app/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
 • strict warning: Declaration of views_handler_field::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 1148.
 • strict warning: Declaration of content_handler_field::element_type() should be compatible with views_handler_field::element_type($none_supported = false, $default_empty = false, $inline = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/cck/includes/views/handlers/content_handler_field.inc on line 229.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 181.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /srv/app/www/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /srv/app/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 136.
Dvanáctý ročník prázdninového dobrovolnictví měl nejvíce dobrovolníků v historii
Po 14 dní dětí z naší školy vyučovalo 34 dobrovolníků. Díky tak velkému množství dobrovolníků jsme si mohli dovolit takový luxus jako individuální výuku piana nebo tance.
Tani je první student s individuální výukou piana
V rámci prázdninového dobrovolnictví máme poprvé takový luxus jako je individuální výuka piana
Jak se Nikolka do Himalájí vydala
Tak jsem oznámila výpověď. Po 6 letech ve své první práci. Fůů. Kolegové jsou sice fajn, jedu jak raketa, ale potřebuju změnu. Na konci června bych měla odletět směr Malý Tibet do severní Indie a zahájit svůj spirituální očistec. Ještě před tím bych si ale měla stanovit správná KPI, neboli konkrétní, relevantní, měřitelné, dosažitelné a časově vymezené cíle. Co třeba taková nirvána do 30 dnů? No uvidíme. Hlavně když přijdou odměny.
Rodinovolnictví
„Musím jet na dobrovolnictví, dokud mi není třicet,“ často říkají dobrovolníci Brontosaurů v Himálajích. „Potom už mě práce ani rodina nepustí.“ Že právě opak je pravdou, ukazuje příběh tří rodin, které vyrazily pomáhat do Malého Tibetu.
Zprávy z hokejové fronty - Radek Vobr
Máme za sebou první tři dny na bruslích. První den po příjezdu to vůbec nevypadalo, že by se zde dalo bruslit. Pole zorané, hadice zamrzlá a na hřišti sníh politý vodou. Hrby na hřišti připomínaly hory naproti. Nakonec se nám na Silvestra po třech hodinách s krumpáčem, lopatou a ohnutou železnou tyčí podařilo hřiště trochu srovnat.
Jak bruska do Muhlbeku přišla - Lukáš Matěna
Nápad jet do Himalájí jet učit děti se v mé hlavě usadil už v roce 2004, kdy jsem se poprvé dostal do oblasti Ladhaku. Cestovali jsme tehdy s přítelkyní (nyní mojí manželkou) přes tuto nádhernou část Indie. V té době se zde začínalo s opravami cest a otevíraly se první baťůřkářsky orientované guesthouse.
Výzkum Adély Kalusové o přínosu školy tamním obyvatelům
V průběhu léta dělala dobrovolnice Adéla Kalusová výzkum v rámci její diplomové práce jak změnila škola život obyvatelům vesnice Mulbekh.
Když jsem byl na hodině, tamní učitele se více snažili
již podruhé byl Vojta kořalka vyučovat naší děti
Tříměsíční dobrovolnický pobyt Aleny Boháčové
Od poloviny března 2017 do konce června 2017 v naší škole vyučuje dobrovolnice Alena Boháčová, která se s vámi ráda podělí o její zážitky.
Děti navrhly autobusovou zastávku do Mulbekhu
Prázdninový dobrovolník Vojta seznámil děti se základy architektury a ty si pak navrhly vlastní autobusou zastávku.
Devátý ročník prázdninového dobrovolnictví
V průběhu prvních čtrnácti dnů v červenci pomáhala skupina třiceti dobrovolníků v naší škole v Malém Tibetu. Jedná se o devátý úspěšný ročník, který je prvním z projektů vzájemné spolupráce.
Skončila první zimní výuka IT v Mulbekhu
Petr Kluger a Lucka Vančová jsou první dobrovolníci kteří pomáhali v naší škole v průběhu zimy na první výuce IT nad rámec běžných vyučovacích hodin.
Stavěl jsem v Himálajích ekologickou školu - Stanislav Vaněk
Neviete čo budete robiť cez leto? V januári minulého roku (2011) som ešte ani ja nevedel. Ale mal som šťastie, že som na študentskej konferencii v Brne stretol Jirku Sázela z o.s. Hnutí Brontosaurus. Jirko mal prednášku o škole, ktorou staví v Malom Tibetu z prírodných materiálov a solárnom vytápaním. A ja ako milovník hôr a prírodných materiálov som začal šípiť, že o mojom programe na prázdniny je rozhodnuté. Slovo dalo slovo a za pol roka sem vyrazil do Himalájí stavět školu ako dobrovoľník.
Když v Ladakhu prší - Zuzka Kruťová
Ladakh je oblast ležící ve srážkovém stínu Himálají, ale když zde zabloudí monzun z Indie, může se všechno rázem změnit. Přečtěte si, jak se změnil příběh dobrovolnice, která přijela učit ve škole a nakonec pomáhala obětem povodní v roce 2010.
Audience u dalajlámy, aneb moje léto v Malém Tibetu - Kateřina Krejčová
Letošní léto (2012) jsem strávila s Brontosaury v Himalájích. Působila jsem jako dobrovolník, poznávala místní kulturu a zvyklosti, chodila po horách a hlavně – setkala jsem se osobně s duchovním vůdcem Tibetu, Jeho svatostí 14. dalajlámou.
Dobrovolnictvím v Himálajích ke změně osobních hodnot - Lukáš Dibelka
V létě roku 2012 jsem se rozhodl vyrazit pomáhat s Brontosaury do Malého Tibetu. Výuka matematiky ve vesnici Mulbekh byla pro mě obrovská změna oproti všednímu životu a příležitostí přeskupit si vlastní žebříček hodnot.
S Merkurem v Himálajích - Marek Fejfar
V létě roku 2014 jsem se rozhodl, že pojedu s organizací Brontosauři v Himálajích do Malého Tibetu jako dobrovolný učitel fyziky. Jako pomocníka jsem si s sebou přivezl i legendární stavebnici Merkur

 

Brontosauři v Himálajích

pobočný spolek Hnutí Brontosaurus
sídlo: Nad Lánem 1249 /23, Olomouc 77900
IČ: 22712607
Datová schránka: xchaab8
účet organizace: 107-3427350257/0100
účet pro dary: 107-3766990267/0100

Zapojte se 

Dobrovolnictví
Benefiční kurz buddhismu

Benefiční tibetská medicína

Benefiční himálajská výzva 

Himalásjký patron

Darovat jednorázově

Kontakt

Email: Info@brontosaurivhimalajich.cz
Mobil: +420 603 534 730